Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondják azt, hogy baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy baj, ha "túlságosan" "elkényeztetem" a barátnőmet? Miért gondolják azt, hogy ez párkapcsolati problémákat okozhat?

Figyelt kérdés

Mind ketten dolgozunk egyetem mellett, de ő sokkal elfoglaltabb nálam, sokszor nagyon kimerülten ér haza, szóval figyelek arra, hogy itthon ne nagyon kelljen házimunkával foglalkoznia. Egyszerűen kevesebb beadandóm van, a melóm időbeosztása is jobb, rugalmasabb, hamarabb érek haza, abba a pár órában miért ne csinálnék meg mindent, ami belefér...? Nekem nem fárasztó, a párom előtt is tudtam főzni, meg takarítani, amikor még egyedül éltem. Nekem így sokkal jobb, több időnk van egymásra, mintha megvárnám, hogy majd ő megcsinálja xy dolgot. Köztünk ez egyébként nem okoz problémát, inkább másoktól kapom meg, hogy ez baj.

Pl videohívásban felhív egy idősebb családtagom, amikor főzök. felveszem, miért is ne, jóba vagyunk, ráérek. Erre tök gyakran kapom a megjegyzéseket, hogy miért én főzök, amikor van barátnőm, nekem ilyen férfias házimunkát kéne végezni, mintpéldául kicserélni a villanykörtét(???) meg ilyen piti hülyeségeket, amit kb évi egyszer kell csinálni., meg felborult a "rend" köztünk, ez bajt fog okozni.


jan. 9. 18:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz másokkal. Nektek kettőtönek (és senki másnak) nem kell megfelelnie az életeteknek amíg ez senkire nézve se káros.


Ui: több ilyen rendes, normális pasit a világba!

jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Nektek kettőtöknek KELL megfelelnie az életeteknek*
jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
20%

Egyelőre nem gond amit csinálsz, de HA eltunyul, el lustul, természetesnek fogja venni a párod, hogy te megfőzöl, kitakarítasz akkor:

- nem fog neked segíteni.

- nem fog veled együtt főzni. egyáltalán nem fog főzni.


Úgyhogy oda kéne figyelni a mértékre, ő hiába fáradtabb akkor is egyszer legalább egy héten megfőzhet (HA nem főz), vagy kisöpörhet, elmosogathat.


Nem női és férfi munka van háztartásban, inkább könnyebb és nehezebb feladatok.

jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
11%

Tegyük fel gyermeketek lesz és ő 24/7-ben vele foglalkozik és neked muszáj lesz segíteni neki hiába leszel fáradt munka után.

Persze komolyabb, felelősségteljesebb feladat, de akkor is kimerültek lesztek mindketten!

Nem kifogás, hogy nincs nagyon ideje, fáradt hétről hétre, napról napra.

Míg egyedülálló volt ki csinálta meg, vagy ki csinálná meg helyette? Anyukája? Testvére, takarítónő? Vagy senki, maradna minden hegye hátán?

Itt a "morális" rész nincs rendben. Elkényeztetted és ő hagyja pedig ha hazaér pl. este 19-kor elmosogatni lehet, sőt rendet rakni is. Nem is hiszem, hogy mindenegyes napja olyan zsúfolt. Ennek sajnos lehet hátulütője. Oda kéne figyelni mennyit enged meg magának, mennyit engedsz meg neki.

jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem tudod azt válaszolni az ilyeneknek hogy az ha a közös életteret a férfi (is) takarítja és az ételt amit közösen esztek meg nem a nő főzi az miért a nő elkényeztetése? Ez az sugallja hogy a férfi nagy kegyesen elvégzi a nő dolgát pedig nem erről van szó mert ezek egyébként sem a dolgozó nő kizárólagos feladatai. Fura hogy nem jutott eszedbe ezzel visszavágni.
jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
23%

6.


Miért nem bérelnek fel egy háziszolgát inkább az ilyen párok? Régen működött a rendszer (sokaknak még a Kádár-érában is volt csicskásuk, csak máshogy nevezték)

jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
21%
#7 szerinted hogy lenne a főnöke bárkinek egy olyan mint a kérdező aki egy kotnyeles rokont sem tud eligazítani hogy merre meddig és nem szólhat bele az életébe. Szerintem nincs is nője, mert ez az álnaív értetlenkedés amit előad hogy a "rokon szerint" ez bajt fog okozni a kapcsolatukban elég kellemetlen.
jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#4 Amíg egyedül élt, addig maradt neki szinte minden hétvégére, hétközben nem főzött, csak hétvégén. Én jobban szeretem, ha hétköznap is van főtt étel néha, viszont rendelni nem kifejezetten nem szeretek, ha meg már otthon vagyok fél 6-kor, végeztem a munkával(otthonról dolgozom, határidőre), nincs beadandóm, akkor nem fogom megvárni, hogy a barátnőm hazaessen valamikor nyolc után és ő főzzön, hanem megcsinálom/elkezdem és majd csatlakozik, legalább hamarabb tudunk együtt vacsorázni. A mosogatógépbe nem sok idő bepakolni, nyilván nem fogom a pici konyhába kerülgetni az edényeket, ha meg csak egy-két dolgot kell elmosni, azt úgy oldjuk meg, hogy az csinálja, aki később megy el otthonról másnap. Rendet rakni nem nagyon kell, mert egyikünk se csinál kupit. Egyébként ő is megcsinálja ugyanazt, ha ő van hamarabb otthon, csak átlag hétköznapokból az ötből egy napot jelent, hétvégén meg amúgy is együtt csinálunk kb mindent, dumálunk közben, stb.


#6 Le szoktam rázni az ilyen megjegyzéseket, csak időről időre úgyis előjön megint, és nem értem, hogy az idősebbek miért gondolják azt, hogy ami mindkét félnek jó, az "gondot okoz". Nem erőszakos beleszólásról van szó, hogy a kapcsolat megszakítását akarjam ezekkel a családtagokkal, mert amúgy jóban vagyok velük, csak ilyen kedvesnek szánt tanácsosztogatásról.

jan. 9. 18:56
 9/36 anonim ***** válasza:
11%

Ha fordítva lett volna feltéve a kérdés mármint, hogy te kimerült vagy és ő főz, takarít akkor minden lusta disznó lennél a Gyakorin csakhogy képben légy!


A "princess treatment" jár a nőknek és ha kinyalod a hátsóját, lakást akkor normális férfi vagy miközben egy papucs vagy!

Kíváncsi lennék arra hogyha majd nem lesz annyi dolga hogy akkor megfőzne-e, kezébe venné-e a porszívót.

Szép kibúvó tényleg a fáradság, a teli naptár, de sajnos kibúvó.

Próbáld ki, hogy főzöl meg háromszor hogyan reagál rá, vagy, hogy úgy érzed nincs erőd és jó lenne ha megtenné ő.

Rendben van, hogy megfőzöl két napra, de neki is megkéne szintén, vagy együtt, mert te pl. haverokkal lógsz, kitakarítasz és nem jut rá idő, nincs rá hangulatod.

Ha nem bírja összeegyeztetni a sulit, munkát és nagyon néha végzi a háztartási feladatait az tré.

Nem igaz, hogy állandóan elfoglalt, fáradt.

Majd elválik mi lesz a kényeztetésből, reménykedj, hogy nem fordul ki magából.

jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

"Erre tök gyakran kapom a megjegyzéseket, hogy miért én főzök, amikor van barátnőm."


Ne haragudj de ha ezt te eltűröd bárkitől és nem küldöd el a halál nemiszervére akkor az egyet jelent, azt hogy valójában egyetértesz vele.

jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!