Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki tudatosan elnyomja az érzéseit? Vagy ez csak kamu?

Figyelt kérdés
Nagyon megszerettem egy srácot és az ő érdeklődése is őszintének tűnt, kitartóan, hónapokon keresztül próbált meghódítani. A körülmények úgy hozták, hogy csak távkapcsolat szintjén tudnánk kapcsolatban lenni, miután "összejöttünk" csak egy hónapot éltünk ugyanabban a városban. Kezdetben erősen éreztem a kötődését, később azonban hidegebbé vált, azt mondta, nem akar bevonódni, én se tegyem. Ezt elfogadtam és megértettem, most mégis kihasználva érzem magam. Szerintetek az egész csak megjátszás volt a részéről? Vagy ha valóban tudatosan nyomta el az érzéseit, később, ha ismét egy városban élünk majd csak úgy előveheti őket megint?
2010. okt. 26. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen.
2010. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Moszuke ***** válasza:

ez nem feltétlen működik ilyen egyszerűen.


én is elszoktam "nyomni" az érzéseimet, de akkor azokat bizony nincs az az isten aki előszedi még egyszer.

mert mielőtt elásom őket átalakítom valami mássá.


a szerelem, szeretet, kötédés, stb akkora érzések, hogy nem lehet csak úgy elásni.

ha el lehetne akkor oké, elő is lehetne venni bármikor,

de nem lehet.

előtte át kell alakítani valami mássá.

ha az átalakítás nem megy akkor az elnyomás/elásás szinte lehetetlen.

nálam ez így működik.


22/f


remélem érthető mire célzok:O

2010. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

El lehet nyomni, csak nehéz és könnyen előjön újból.


Az én négy éves párkapcsolatom során többször előfordult már, hogy bele-beleszeretgettem lányokba, de nem akartam félrelépni, szakítani meg végképp nem, úgyhogy inkább elnyomtam. Ha nem találkozik az illetővel az ember, akkor egész jól el lehet fojtani. Akkor viszont szinte lehetetlen, ha nap mint nap látja. Akkor max a reakciókat lehet elnyomni.


Tapasztalat.

2010. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!

2. válaszadó: hogy alakítod át az érzéseket? A másik leértékelésével?

3. úgy érzem, nem csak a reakciókat fojtotta el, hanem magát az érzést is, láttam, ahogy formálódik ez az egész abban az 1 hónapban, a legapróbb nonverbális jelekből is érezhető volt, hogy gyengül fokozatosan a kötődése.

2010. okt. 26. 23:56
 5/7 Moszuke ***** válasza:

hát úgy próbálom kivitelezni, hogy keresek valami idegesítőt az illetőben. lehetőleg minél többet annál jobb.

majd azokat "felfújom", a jó tulajdonságokat és élményeket pedig "elfelejtem" és ettől "megutálom" az illetőt..


aztán idővel az elásott utálat átalakul *közönnyé*.

(azt hiszem ez az a szó amit keresek. tudod az az érzés amikor már nem érdekel, hogy az illető mit csinál vagy mond. hidegen vagy a dolog.)


nálam valahogy így működik.. nem egyszerű szavakba leírni:) és nem állítom, hogy ez a módszer normális, átlagos vagy követendő. csak leírtam, hogy nekem ez így megy valahogy..

22/f

2010. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi. nagyon jól leírtad :) ismerem az érzést, én is voltam már így, de csak a szélsőségesen reménytelen kötődések esetén.
2010. okt. 27. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit leírt a legutóbbi válaszoló, azon már én is átmentem. Egyszer belehabarodtam egy lányba, akibe nem kellett volna, és azzal építettem le a vonzalmamat, hogy felnagyítottam, hogy ő bulizós, én meg nem.
2010. okt. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!