Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom hova tenni a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom hova tenni a párkapcsolatomat. A takarításon mások is ennyit vitáznak?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt, de másfél éve élünk együtt. Ennyi idő alatt akárhogy könyörögtem, nem sikerült a takarítást normálisan beosztani, mert én egyenlőtlen munkarendben dolgozok, a párom meg H-P-ig, kb reggeltől estig, hétvégén meg plusz melót csinál. Elvileg értem, de én anyagilag (meg máshogy sem) nem látok ebből semmi "hasznot".


Minden rám marad. Főzès, ruhák elrakása, egész lakás letörlèse, tisztán tartása.


Amit tőle kérnèk: porszívózás, felmosás, szemét levitel, erkély.


Utálja őket, de nagy nehezen, ha megkèrem, a szemetet elviszi, meg bevásárop, néha ki-be pakol a mosogatogèpből, felmosás az erkélyt.


Tegnap 2 órát takarítottam, kértem, hogy ma, mielőtt kezdem a melót, porszivozzon és kössön fel, hogy teljesen tiszta legyen a lakás.


Erre felhúzta magát, hogy megcsinálja értsem meg. Ez úgy szokott kinézni, hogy mindig ezt mondja, majd úgy kell könyörögni 1-2 nap múlva, hogy csinálja már meg mert minden fontosabb.


Elkezdett üvöltözni hogy miért idegesítem, miért kell felmászni. Aztán elviharzott.


A helyzet az, hogy amúgy nagyjából teljesen jó a kapcsolatunk, de ilyenkor elbizonytalanodok, hogy miért kell ezen így felhúzni magát, mikor mindig ez van.


Nem hisztiztem hanem normálisan megkértem, de ilyen heves reakciót vált ki belőle.


Szerintetek??? Másnál is így megy ez??



ápr. 13. 09:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Autokorrekt átírt szépen néhány dolgot:

* Felmossa az erkèlyt

*Porszivozzon és mosson fel

*Miért kell felbaszni

ápr. 13. 09:34
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem csak egy kérdésem van. Ha neked ez így nem oké, hogy a házvezetőnője vagy 99%-ban, akkor miért vagy még vele?
ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mert amúgy szeretem, és jó a kapcsolatunk. De ez teljesen elbizonytalanit, mert már ezerszer elmondtam hogy nem vagyok házvezető és ez nem hotel, de azzal mindig el van intézve hogy néha segít. Meg sokat dolgozik. Direkt nem csinálok meg mindent. De ha szólok, úgy felidegesíti magát.


És ez ilyesztő nekem, hogy a 'tökèletes' kapcsolatunkat ha ilyen kis dolog éri, ennyire felhúzza magát, és kikel magából.

ápr. 13. 09:42
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

Ha te háztartásbeli lennél, nyilván elvárhatná, hogy te csináld az összes házimunkát, de ilyet nem írtál, szóval nyilván te is ugyanúgy dolgozol.

Nem vagy a házvezetőnője basszus.

Ha egyedül élne, mi lenne? Megenné a kosz?

Én közölném vele, hogy ha azt akarja, viszem a háztartást, de cserébe felmondok és tartson el.

ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

"ezerszer elmondtam hogy nem vagyok házvezető és ez nem hotel"

Ha már muszáj mondani, akkor elég egyszer. És ahhoz tartanod magadat. Különben hiteltelen az egész. Te mindent megcsinálsz, ő pedig kihasználja ezt. Könyörögsz, ő pedig üvöltözik

Miért nem hívtok fizetett segítséget?

Ez szerinted tökéletes kapcsolat?

ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es: én is normálisan dolgozok, napi 10 órát, csak egyenlőtlen beosztásban, 15-17 napot/hó


5-ös: ezen kívül amúgy jól megvagyunk, igen a takarítón már gondolkodtunk, de plusz pènz az is, majd mèg átgondolom.

ápr. 13. 10:04
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem fair. Át kell gondolnia, hogy vagy megmozdítja ő is a fenekêt, vagy mehet.

Anno az elején mi is letisztáztuk, hogy nem vagyok cseléd. Megtanítottam mosni, stb 30 évesen. Az elején ő is csinálta, büszke is voltam, hogy együtt vezetjük a háztartást. Aztán már semmiben nem segített, később már a babát sem nagyon akarta tisztába rakni. Egy ideig külön éltünk (javarészt mást miatt), gondoltam majd tanul egy kis önállóságot végre. Kiderült, hogy az anyjához vitte át a szennyest, az meg hordta neki a kaját és ment takarítani.

Amíg nem jönnek rá maguktól, hogy nem magatehetetlenek és igenis ahol élnek, ott rêszt kell venni a munkában, addig nem fognak felállni a kanapéról. És az, hogy elnézi, hogy mindent te csinálsz, az a tiszteletlenség jele.


Nagyon unom már én is ezt a "férfinek otthon nincs dolga" hozzáállást.

ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Te dolgod, de én nem maradnék vele. Egyáltalán nem érdekli, nem zavarja, hogy a háztartást egyedül vezeted jóformán munka mellett. Ígérgetés megy, hazudik és még ideges is miközben neked kéne annak lenni!

Az az igazság, hogy nagyon jól tudja hogy csak a szád jár. Tudja, hogy nem hagyod el, kitakarítasz helyette hiába mondod, hogy te szolga nem leszel.

Majd ő tesz ki téged ha megunja azt ahogyan "panaszkodsz" ő rá, "parancsolgatsz" neki.

ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
"Amúgy jó a kapcsolatunk..." hát ez sosem menti meg egy kapcsolat egészét ha egyszer van olyan része ami ennyire pocsék. Sajnos a jövőtök borítékolható. Vagy belenyugszol abba, hogy a rabszolgálja vagy, vagy szakítasz. Nincsen semmiféle egyéb alternatíva amiben reménykedsz sajnos.
ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen férfiakat sajnos nőknek köszönhetjük. Minden ilyen férfi mögött ott van egy édesanya aki egyszerűen nem tanította meg a fiát az alapvető életképességre, a nők tiszteletére, hanem épp ellenkezőleg. Mindent megtett, hogy a fia egy ilyen háztartási here legyen.
ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!