Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom hova tenni a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom hova tenni a párkapcsolatomat. A takarításon mások is ennyit vitáznak?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt, de másfél éve élünk együtt. Ennyi idő alatt akárhogy könyörögtem, nem sikerült a takarítást normálisan beosztani, mert én egyenlőtlen munkarendben dolgozok, a párom meg H-P-ig, kb reggeltől estig, hétvégén meg plusz melót csinál. Elvileg értem, de én anyagilag (meg máshogy sem) nem látok ebből semmi "hasznot".


Minden rám marad. Főzès, ruhák elrakása, egész lakás letörlèse, tisztán tartása.


Amit tőle kérnèk: porszívózás, felmosás, szemét levitel, erkély.


Utálja őket, de nagy nehezen, ha megkèrem, a szemetet elviszi, meg bevásárop, néha ki-be pakol a mosogatogèpből, felmosás az erkélyt.


Tegnap 2 órát takarítottam, kértem, hogy ma, mielőtt kezdem a melót, porszivozzon és kössön fel, hogy teljesen tiszta legyen a lakás.


Erre felhúzta magát, hogy megcsinálja értsem meg. Ez úgy szokott kinézni, hogy mindig ezt mondja, majd úgy kell könyörögni 1-2 nap múlva, hogy csinálja már meg mert minden fontosabb.


Elkezdett üvöltözni hogy miért idegesítem, miért kell felmászni. Aztán elviharzott.


A helyzet az, hogy amúgy nagyjából teljesen jó a kapcsolatunk, de ilyenkor elbizonytalanodok, hogy miért kell ezen így felhúzni magát, mikor mindig ez van.


Nem hisztiztem hanem normálisan megkértem, de ilyen heves reakciót vált ki belőle.


Szerintetek??? Másnál is így megy ez??



ápr. 13. 09:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

#10 sajnos ez így igaz. Exanyósom belerokkant abba, hogy kiszolgálja apóst és a fiát. Apósom egy inget nem volt hajlandó kivenni magának a szekrényből, 10 percig könyörgött a feleségének, hogy hozzon neki. Ott voltam, ledöbbentem. Exférjemnek már az elején megmondtam, hogy nem leszek ilyen, ő mondjuk helyeselt, egy darabig tartotta is magát ehhez.

Anyósom és a nagymamája nem egyszer sírva fakadtak, amikor mondjuk tergetni látták a férjemet. Vagy éppen hogy gyorskaját eszünk. Nagyon beteg. Van egy kisfiunk, már most kiskorában meg kell tanítani a gyereknek, hogy nem minden körülötte forog.

ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen, a múlt rendesen bezavar és ami a legrosszabbrm, hogy még mindig vannak nők akik önszántukból vállalják a házitündér/cseléd szerepét mert pl. azt látták otthon.


Az én nagynéném vénlány maradt, de mindig arról papol, hogy a nőnek kötelező a férjét/párját kiszolgálni, főzni rá és aztán takarítani egyedül. Patyolattisztaságot tartani mert attól nő a nő.


Én belém is avatkozott volna, hogy én miért nem szedek ételt a páromnak, miért nem főzök naponta és hasonlók, de leállítottan őt eléggé nyersen. Azóta csendben van. Tudja nagyon jól, hogy nekem hiába magyaráz úgyis leállítom.

ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Update: közben hazajött, jó idegesen felporszìvózott és felmosott, kihagyva az én szobámat, meg bepakolt a mosogatógèpbe 🫠
ápr. 13. 11:18
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

"Az én nagynéném vénlány maradt, de mindig arról papol, hogy a nőnek kötelező a férjét/párját kiszolgálni, főzni rá és aztán takarítani egyedül. Patyolattisztaságot tartani mert attól nő a nő."

Tök érdekes ez is, hogy ő ezzel a hozzáállással vénlány maradt. Én pont azt látom, hogy sajnos ez kell, erre van igény még napjainkban is a férfiak részéről, és nagyrészt emiatt vagyok még mindig egyedül, ha úgy tetszik, vénlány, mert részemről erről szó sem lehet.

ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd el! Legyen egy kis önbecsülésed. Más férfinak nem kéne könyörögni.


Az én párom bármikor megfőz, imád főzni. Segít magától takarítani, én is segítek neki bármiben ha megkér, vagy látom, hogy arra szorul.


Te neked nem kell őt nevelgetni, nem a gyereked, magától kéne látnia, vagy egyszerűen téged sajnálnia, hogy mennyi dolgod van és kivennie a részét.


Ha most gyerek születne (remélem, hogy nem lesz bocsi) akkor is csak puffogna, lehordana téged minden lusta disznónak, nyomorultnak és nem segítene!!!


Nem jó a kapcsolat ha nincs rád tekintettel.

Mégcsak nem is vesz téged emberszabásúnak.

ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

#14:


Azért maradt vénlány mert neki gazdag férfi kellett, de neki nem kellett fordítva.

ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

A takarítás még a kisebb baj. Azt külső segítséggel meg lehet oldani.

A párod indulatossága viszont nagy baj.

ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

15: már beszéltünk a gyerek tèmáról, hogy én nem szeretnèk. Kifejtette a véleményét, hogy amúgy szerinte az első 4-5 évben mindenképp a nő dolga a gyereknevelés, mert ebben a korban a gyereknek az anyjára van a legnagyobb szüksége. Meg amíg a férfi dolgozik és eltartja a családot, addig a nő dolga a háztartás, mivel ő van otthon. Szegény férfi meg ugye távol van.


Igen, erre már én is sokat gondoltam hogy azért vagyok vele mert egyáltalán nincs önbecsülésem és önbizalmam 😭

ápr. 13. 11:41
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor tessék növelni azután, hogy kirakod a fenébe. Mehetsz pszichológushoz, olvasgathatsz a témában, sport, új hobbik, tanulás mind mind növelik.
ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Bármelyik párkapcsolati szakember akitõl tanácsot kérnél azt mondaná, hogy menekülj.
ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!