Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyakran és hogyan veszekedtek?

Figyelt kérdés
Mi általában imádjuk egymást minden rendben van, viszont mindketten hevesebb személyiségek vagyunk és néha durva vitaink szoktak lenni. Ordibalas, stb. Aztán jön az, hogy ő pl ahelyett hogy megbeszélnenk elmegy aludni, én ezt nem tudom annyiba hagyni, és elkezdem "baszogatni" úgymond folytatom a vitát pedig csak meg akarom beszélni. O ilyenkor még jobban kiakad hogy mert hergelem és csinálom a konfliktust, én meg sírok mert én nem tudok így aludni. Bocsánatot nagyon nehezen kérek, ez is probléma, de nyilvan ha veszekszunk, úgy gondolom vedenem kell az allaspontom és nincs miért bocsánatot kérném. Ha tényleg olyan szitu azért ki tudom mondani, ha érzem hogy tényleg az én hibám. A kérdésem az lenne hogy más is szokott ennyire hevesen veszekedni? Sokszor majdnem szakítás a vége és uvoltozes...
ápr. 17. 19:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Tessék? Milyenek gondolsz utolsó válaszoló?
ápr. 17. 21:09
 12/25 anonim ***** válasza:

Nem bőven szoktunk veszekedni, ahhoz nagyon, de tényleg nagyon fel kell,hogy idegesítsük egymást. Az én párom amolyan nyugodt-vicces-jókedvű típus és nagyon benne kell, hogy legyek a begyében ahhoz, hogy kiabáljon velem. Én vagyok az impulzívabb típus aki kifakad ha valami nem tetszik, de legtöbbször sikerül nyugodtabb, akár játékos módon előadni mi zavar. Nem szeretem őt felidegesíteni és magamat se lejáratni se előtte, se magam előtt.

Nem tudom, bennem vagy egy érzés, hogy nem tenne jót egyikünknek se és nem is szeretném őt megbántani.


Próbáljátok redukálni a veszekedéseket mindketten, ha nagyon ideges vagy akkor inkább gondolj az egészségedre mennyire árt hátha segít.

Estére soha ne hagyd a vitát/veszekedést és a napközbeni vita/veszekedés ne folytatódjon későbbi időpontban.

Egyszerűen ha látod, hogy semmi értelme, nem tudtok megegyezni akkor hallgass vagy hagyd el.


Egyébként az "imádjuk egymást" kifejezés erős különösen, hogy te bírod abbahagyni a veszekedést és őt meg nem érdekli, hogy ideges vagy miatta, sírsz.

ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, de attól hogy évente 3-4x van egy nagyobb ilyen veszekedesunk nem értem mért ne imadhatnank egymást:)


Egyébként köszi a tippeket, én is tudom hogy kicsit jozanabbul kéne gondolkodnom ilyenkor és próbálok tenni érte

ápr. 17. 21:44
 14/25 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába történik olykor kérdező oda fajul, hogy te nem bírsz magadnak parancsolni míg ő inkább befejezné és hogy a szakítás is elhangzik. Ha tényleg szeretitek egymást akkor ilyesminek nem kéne előfordulni.

Az a baj, hogy nincs megosztva miről is vedzekdtek, üvöltöztök egymással, egyáltalán van-e rá indok, mármint nem kéne, hogy oda kerüljön sor, vagy nyomós indok van rá és hiába a vita, aszertív kommunikáció, kompromisszum előbb utóbb veszekedésbe torkollik mert igazából nem használ a hideg vérrel való megbeszélés.

Nyilván előfordulnak veszekedések sok párkapcsolatban, nálunk is, de nem vágjuk egymás arcába a szakítást.

Veszekedés során is az egyik "nyugodtabb" és próbálja nyugtatni a másikat aki megnyugszik.

Ha te nem tudsz lenyugodni, provokálod miközben inkább hallgat, hogy ne legyen még durvább a veszekedés (mint az ajtócsapkodás, tányér dobálása és hasonlók) akkor valami nem stimmel.

Lehet veled, indulatkezelési gondjaid vannak, lehet vele mert tök érzéketlen, lehet mindkettőtökkel csak nem vesztek róla tudomást, ergó a kapcsolat se jó hiába évente 2-3-4x történik veszekedés.

Gondolkodj el rajta micsoda a fő probléma és ha lehet változtassatok rajta.

ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ajtócsakodás, tányér dobalasa nincsen sosem, ilyet nem is irtam:)

Sosincs fő probléma, mindig pitiáner dolgokból alakul ki a veszekedés.

Igen, én nekem muszáj kiadnom magamból az indulataimat,ő meg inkább egy idő után elzarkozik.

Szerintem a kapcsolatunk nagyon jó, és nagyon szeretjük egymást.

Egyszerűen, mint írtam, eloforuldnak ilyenek és szeretném jobban kezelni

ápr. 17. 22:04
 16/25 anonim ***** válasza:

Hm, pitiáner dolog mint a WC-fedele nincs a helyén, a fogkrém tubus, vagy nem teszed a helyére a cipőt és zavarja? Ilyesmik?

Eléggé nagy probléma. Nagyon mélyről jön hiába "kicsinyes" a kiinduló pont.

Már az is elég beszédes,hogy egyáltalán kérdést írtál ki.


Na de ha tényleg nincs valami nagyobb probléma elbújva a háttérben kettőtök között inkább "csak" veled akkor kezdj el dührohamaiddal valamit még akkor is hogyha ő kezdte a veszekedést, úgy érzed unfair mert oda fogsz jutni, hogy belefárad.

Mert nemcsak néha lesz veszekedés hanem nyugodtan havonta-hetente-naponta.

Nem jó jel ha elzárkózik, úgy érzi nincs haszna, értelme téged tovább hallgatni és az se érdekli ha sírsz.

Elhidegüléshez vezethet, kiábrándultsághoz.

Mondjuk nem érthető hiába gondolkodom rajta hogyan lehet "pitiáner" dolgokon veszekedni.

ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem éppen ilyen dolgokról van szó hogy fogkrem stb, inkább félreértések, az egyik mond valamit nem bantoan, a másik máshogy értelmezi és ebből alakul nagyobb veszekedés
ápr. 17. 22:20
 18/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, a visszavonulást és a sorok rendezését nem véletlenül alkalmazzák csatákban. Ilyenkor rendezik a szétcincált sorokat. Azért fekszik le aludni a párod, mert elejét akarja venni a durvulásnak. Nem hinném, hogy hortyogva aludna. Maximum alvást tetet azért, hogy.. te viszont befelé viszed a dühödet, ahelyett, hogy elzárnád. Türelem sokat jelent. Az öregek mindig mondják: számolj 3 ig magadba mielőtt indulatból bármit mondanál..mert nem csak a másikat sebzed meg, hanem elsősorban önmagadat. Türelem..
ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha az egyik a másikat félreérti és együtt vannak jó ideje, vagyis nem egy-két évről beszélünk az megintcsak probléma mert azt jelzi, hogy nem ismeri az egyik a másikat, az egyik érzéketlen, a másik túlérzékeny hozzá képest.

Hogyha még friss a kapcsolat lehet azon változtatni, hogy jobban megismerjék egymást, de ha nem illenek össze akkor tök mindegy mennyi ideje vannak együtt mert mindig probléma lesz abból ahogyan éreznek, ahogyan levezetik a feszültséget, veszekedés menetét.

De mivel nem ismerlek titeket az is lehetséges, hogy nagyon is hasonlóak vagytok és az a probléma gyökere. Úgy értelmezve, hogy felidegeskedik az egyik és a másik ugrik rá. Talán jobb lenne ha hagyná míg elcsitulnának a kedélyek és aztán hideg fejjel beszélgetnének.

Amúgy se jó a stressz, harag.

Ha látod rajta, hogy megbántottad akkor be kéne fejezni, vagy ha már cinikus, érzéketlenbe megy át akkor sem kéne folytatni ugyanis nincs értelme...

Nem tudom pontosan micsoda a gond, le kéne vele ülni és csendesen, nyugodtan megbeszélni majd változtatni.

Remélhetőleg megoldódik.

ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos doltokat irtok. Próbálom "élesben" is majd gyakorolni, hogy inkább hagyjam rá a dolgot, vagy teljesen nyugodtan magyarázzam el neki a nezopontom. Nehéz nyilván, de igyekezni fogok, mert mikor majd gyerekeink lesznek főleg nem engedhetjuk meg magunknak az ilyen kiborulasokat:)
ápr. 17. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!