Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmúlt a szerelem? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisnita kérdése:

Elmúlt a szerelem? Hogyan dobhatnám fel a kapcsolatunkat? Ti voltatok már ilyen helyzetben? Lányok írjatok!

Figyelt kérdés

Főként olyanok válaszoljanak akik hosszú párkapcsolatban élnek. Mert én is egy elég hosszú (közel 8 éves) kapcsolatban élek és már gyerekünk is van. Az első egy év álom volt, rózsaszín köd, aztán kicsit kezdett "laposodni", de én mindig azon voltam, hogy valahogy újra "megbolonduljunk" és általában sikerült is persze voltak hullámvölgyek. A gyerek tervezésekor pont egy ilyen "szerelmes időszakunk" volt, akkor azt éreztem már soha nem fog elmúlni, örökre így fogunk érezni és ha hárman leszünk akkor még jobb lesz, de sajnos nem így lett :( Már a terhességem 3. felétől kezdett kihűlni, megváltozott a környezetünk, új helyre költöztünk, sokat dolgoztunk stb. De aztán a szülés megint összehozott minket és egy pár napig minden tökély volt, az volt életem legboldogabb időszaka. :) Aztán ahogy telt az idő teljesen eltávolodtunk, a párom elkezdett külön aludni, külön szobát rendezett be magának, azt mondta a gyerek miatt, hogy ne zavarjon meg minket ha éjjel fel kell kelnem szoptatni, pelenkázni meg ilyesmi. Most már "nagy" a gyerekünk nem szopik, éjjel nem is ébred fel, szóval simán aludhatnánk megint együtt. De a párom nem igazán akar, arra hivatkozik, hogy ő már így megszokta és neki így kényelmes mert este sokáig gépezik és minket zavarna ha egy szobában lennénk meg reggel korán csörög neki az óra és a gyerek is felébredne stb. Várjunk még tavaszig és akkor külön szobába tehetjük a gyereket. (itt technikai hiba van azért is nem mehet még a saját szobájába a gyerek) Egyre jobban érzem azt, hogy el laposodott a kapcsolatunk és ez nem csak a külön alvás miatt van. Olyan mintha együtt élnénk de mégis külön, elszigetelve. Elég keveset beszélgetünk akkor is a gyerek a fő téma. Ő is tudja, hogy mi a helyzet velünk, de azt mondja ő boldog így, szerintem csak elzárkózik a problémák elől mert már a mindennapi dolgok mellett nem jut energiája arra hogy megoldja őket. Sajnos sokszor érzem úgy, hogy én megszakadok azért hogy jobb legyen, de ő nem tesz semmit ennek érdekében. Mintha én lépnék egyet előre ő pedig kettőt hátra. Én nem csinálok jól valamit? Szeretnék megint szerelmes lenni, azt akarom, hogy megint pillangók repkedjenek a gyomromban ha rágondolok vagy ha meglátom. Természetesen szeretem őt, de ezt a "bizsergést" már nem érzem. Ő váltig állítja, hogy még mindig szerelmes belém. Lehet, hogy a pasiknak mást jelent a szerelem mint a nőknek? Csajok ti, hogy gondoljátok?

Minden nap elmondja, hogy szép vagyok, "izgul rám", meglát és már "tettre kész" nekem ez mégis kevés. Néha már azt gondolom a hiba az én készülékemben van. :(


2010. dec. 6. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

nem benned van a hiba, de benne sem. ez ilyen hosszú kapcsolatoknál nem meglepő. ki kellene találni valamit, ami miatt ő is jobban akarná a javulást. Miért nem mész át hozzá a szobájába esténként? Mondd meg neki, hogy ez így neked nem nyerő, te ezt így nem akarod. Őszintén mindent. Vagy csak olvastasd el vele, amit ide írtál. Ha tényleg szeret, ahogy mondja, meg fog próbálni megváltozni. Ha meg nem, akkor veszett fejsze nyele, el kell döntened, mi a fontosabb: hogy a gyerek egész családban nőjön fel, ahol a szülők elhidegültek, vagy elváltok, nem mérgesedik el a kapcsolatotok, és normális viszonyban ugyan, de csonka családban lesz a gyermeketek.


Én azt is megpendíteném, ha nem változtat, különköltözöl(pl. anyukádhoz, vagy valahova), de ehhez már hatalmas bizalom kell, jó, ha előre tudod, hogy nem hagy elmenni.


ez az én véleményem, de lehet, hogy valaki fog tudni okosabbat is mondani

2010. dec. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nekem nem volt még nagyon hosszú párkapcsolatom, így max. tippeket tudok Neked adni, hogy mit csinálj. Érdekes, hogy külön alszik tőled, bár lehet, hogy érthető, ha korán kel, vagy valami, akkor nem akar zavarni Titeket a kisgyerekkel. Próbálj vele Te is többet beszélni, kérdezd meg, mi volt a munkahelyén, amikor hazajön, csinálj neki egy nagyon jó vacsit, menj át hozzá a szobába :P Mondanám, hogy menjetek el újra "randizni", de ez a gyerek miatt nyilván nehezen lenne megoldható. A fiúk/férfiak néha furcsán viselkednek kapcsolati szempontból, gondolják, ha már 8 éve együtt vannak egy nővel, van közös gyerekük is, akkor már úgysem vesztik el. Sok szerencsét, remélem, azért egy kicsit segítettem:)

2010. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olyan sok a kérdés és olyan nehéz választ találni rájuk és egyáltalán eldönteni, hogy mi a helyes. Ezért gondoltam, hogy hátha egy kívülálló könnyebben meg tudja ítélni, hogy hol a gikszer.

Nekem a gyerekem boldogsága a legfontosabb! Amíg ő boldog így, hogy van apja is anyja is és tartható így ez a kapcsolat, hogy az ő érdekeit nézzük és nem marjuk egymást addig nem akarok szakítani és mindent meg akarok tenni azért, hogy ez a kapcsolat sikeres és boldog legyen.

Úgy érzem, hogy ez volt a lehető legjobb kapcsolat amiből megszülethetett ez a gyerek és tényleg tökéletes gyerek sikerült belőle :) Imádjuk őt, ő a mindenünk. Az apja jó apa, mindent megtesz, hogy jól éljünk, hogy a gyerekének mindene meglegyen. És én is igyekszem jó anya lenni, a párom egyébként annak tart.

2010. dec. 6. 10:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Tud róla a párom, hogy valami nem stimm. Beszéltünk már erről, de csak ideig-óráig javul a helyzet. Szerintem már belefáradt.

Minden este vele vagyok főleg mikor hagyja és nem zavar el. Minden este elmondom neki, hogy szeretném ha jobb lenne a kapcsolatunk és hogy szerintem min kellene változtatni és megkérdezem, hogy szerinte min kéne, de nem mond semmit, azt mondja nem tudja mert neki így jó és nem érti nekem mért nem.

2010. dec. 6. 10:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csak tippelgetni tudok, mert nekem sem volt még ilyen hosszú kapcsolatom, de, talán hasznos lehetne, ha adnál magadnak időt, leülnél önmagaddal, és összeírnád, hogy KONKRÉTAN mi az, ami azt érezteti veled, hogy elhidegültetek egymástól. Itt arra gondolok, hogy vissza kéne emlékezni azokra az évekre, amikor még jó volt minden, és felidézni azt, hogy mitől.


pl, lehet, hogy akkor nem láttátok minden nap egymást, és ez is segítette a szenvedélyt. Vagy, ugye akkor még nem volt a gyermek, és több időtök volt egymásra. Kevesebb volt a gond, satöbbi.


Aztán ezekből kimazsolázgatni azt, amit még most is meg lehetne valósítani.


Aztán, a randizás is jó ötlet, gyereket rábízni valakikre egy estére, ti meg elmennétek valami emlékezetes helyre, ahol újra csak ti lehettek kettesben.

És ilyeneket minden hónapban legalább egyszer meg kéne tenni.


Biztos igaz, hogy a jó kapcsolatért meg kell dolgozni, és ebben a párodnak is nagyon ki kéne vennie a részét. Sok sikert hozzá!!!

2010. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet, ezen most elgondolkodtam...

Sok minden van ami régen jó volt mostanra megváltozott. Este mondani fogom neki ha hazaért hogy beszéljünk ezekről. Jelenleg 10-20% esélyt látok arra, hogy ez a kapcsolat még helyre fog jönni. Én meg akarok tenni mindent már csak azért is, hogy netán vége lesz ne érezhessem úgy, hogy nem tettem meg mindent érte. A többi már rajta múlik...

2010. dec. 6. 14:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Hazaért, felhoztam ezt a témát, veszekedés (inkább hangosabb vitatkozás) lett belőle mert nem hajlandó meghallgatni csak azt fújja, hogy nekem semmi nem jó. Megmutattam neki az oldalt, kértem hogy olvassa el, erre kiakadt hogy mért írom ki ide, nem hajlandó végigolvasni, hülyeség az egész, őt nem érdeklik a más hülye (bocsi helyette is) emberek véleményei, lehet hogy 10 évesek, lehet 60 évesek, hülye vagyok hogy ismeretlen emberekkel ilyenről beszélek.

Hát én meg nem fogok könyörögni neki, hogy elolvassa.

Na ennyire vagyunk különbözőek... Mondtam, hogy akkor menjen el a barátaihoz és beszélje meg velük ezt a problémát kérjen ott tanácsot, csakhogy nincsenek barátai mert ő azt is feleslegesnek tartja:S

2010. dec. 6. 18:25
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja és még valamire jutottunk azt mondja elfelejt dolgokat, fontos dolgokat is. Pl: Most is elfelejtett nekem ajándékot hozni, azt is elfelejtette, hogy beszéltünk róla. Tegnap este nosztalgiázni akartam, arról kezdtem el beszélni, hogy milyen volt mikor összejöttünk, mi tetszett meg bennem neki, milyen volt az első csók stb. Erre azt mondta ő már ezekre sem emlékszik. Hát egy cseppet kiakadtam :S És azt gondoltam biztos azért nem emlékszik ilyenekre mert számára nem volt olyan "nagy élmény" mint nekem, én ilyeneket sose tudnék elfelejteni. :((((

De az előbb azzal jött, hogy ez biztos egy betegség nála mert a munkahelyén is ha mondanak neki valamit legtöbbször elfelejti. Mondtam, hogy menjen orvoshoz, de nem akar. Kezdem azt hinni, hogy bolondnak néz és tudja hogy akármit megtehet velem, akármit "elfelejthet" mert úgysem lesz következménye.

Ha ez így megy tovább bolondokházába kötök ki, de akkor mi lesz a gyerekemmel? Ki fogja nevelni? Mert az apja sajnos alkalmatlan erre a feladatra. Úgyhogy miatta tartom még magam....

2010. dec. 6. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú hallod, nem egyszerű pasi, de... így, külső szemlélőként, lehet, hogy nem is annyira a helyzet változott meg, mint a párod. Nem lehet???


Valami biztos van a háttérben, lehet, fájni fog, de szembe kell nézni vele, mert nagyon rossz lehet így élni... :(

2010. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

figy, közöld vele, hogy elhagyod. fogod a gyereket és otthagyod...ha ennyire mindent elfelejt, lehet, hogy Titeket is elfelejt, és akkor jobb lesz mind a kettőtöknek-->ezt mondd meg neki!


Ez így nem mehet tovább, csak tönkreteszed magad!és a gyereknek sem jó egy ilyen, folyton feszült környezet...

2010. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!