Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek erről az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről az egészről? Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

4 éve járunk a kedvesemmel. És most el szeretne venni feleségül. Imádjuk egymást, és nagyon jó lenne együtt lenni, mert sajnos nagyon sok a távolság közöttünk. Ő Iránban él. Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre ezekkel kapcsolatban:

- Fogalmunk sincs hogyan mondjuk el a szüleimnek, mert félek, hogy kiakadnak a szüleim, mert mindig is a kapcsolat ellen voltak, mert apu ki nem bírja állni (a törököket,négereket,kínaiakat stb.....)akik szerinte nem hozzánk valók. Egyedül csak a párom vagyona miatt engedték, hogy együtt legyek vele, hogy kihasználjam (tudom,szánalmasak), de én szeretem a őt. (Az ő szülei nagyon szeretnek engem)

-Ezenkívül a szerelmem iszlám vallású, imádja Allahot, de mindketten tiszteljük egymás vallását, nincs köztünk emiatt semmi ellentét. De mindketten szeretnénk megtartani a vallásunkat. Így milyen esküvő lehetne? És később ami a gyermekünk vallását illeti, nem hihet egyszerre kettőben, és ha az én vallásomat is gyakorolná, ez biztos rosszul esne a páromnak, mint ahogyan nekem is fordított esetben.... ???? Ezzel kapcsolatban nem tudom........

- A másik kérdés pedig, hogy akkor Iránban éljünk-e? Mert a páromat odaköti a munkája....

Szóval vélemények erről az egészről??? Ti hogyan oldanátok meg? Emellett szeretném elmondani, hangsúlyozni, hogy ő egy csodálatos ember, akit egyszerűen imádok, és vele szeretném leélni az életem.


2011. jan. 14. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Az apukàd ne érdekeljen

legyen két szertartàs ( ha olyan vagyonos)

a gyerek felnött koràban döntse el hogy melyik vallàst szeretné, ne Ti helyette

2011. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én az apukád helyében Atomrakétát vásárolnék a Koreaiaktól és ráküldeném a terroristák által uralt földre!
2011. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatod alapján úgy látom, te már döntöttél.

A szüleid hagyd abban a hitben, hogy csak lenyúlod, aztán kész. Felnőtt vagy, annyit tehetnek, hogy belenyugodnak.


A gyerek vallásáról: próbáljatok megegyezni, hogy megvárjátok, amíg ő tud majd dönteni, addigra tőletek mindkét vallásról megtanulja, amit érdemes, látja, ti hogy éltek, stb. Majd ő maga választ vallást.


A helyzetet elnézve: szerintem beszéld meg a pároddal, hogy hol képzelte el, hogy élni fogtok.

Ha nincs ellenedre Irán valamiért, és tényleg ezzel a fiúval akarod leélni az életed: akkor mindegy, hogy hol élsz, nem?


Abban meg megegyezhettek, hogy pl. nyáron itt nyaraltok, meg átjöttök karácsonykor a szüleidhez.

2011. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
beszéljétek meg.. a vallás kettőtök közé állhat majd később. A helyedben én lelépnék
2011. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ne vedd sértésnek, de egy elfogult rasszistának, mint a férfi nemű ősöd, még a kérdésére se ügyelnék, nemhogy a véleményére, szóval számomra ő ki van vonva a képletből.


Én a helyedben viszont jobban aggódnék az iráni női jogok miatt, mint amiatt hogy majd valamikor a jövőben mikor gyerekeid lesznek, akkor milyen vallásúak lesznek. Ráadásul ha nem jön össze a dolog, mert a kedvesed idővel megváltozik amint Iránba értél, akkor neadjisten ha váltok, a gyerekeket neki fogják itélni.


Férfi vagyok, de ha nő lennék hétszentség hogy oda nem mennék, szerelemből se.

2011. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En a helyedbe Iranba mennek!1-a szuleid ugyis elleneztek mindig ezt a kapcsolatot!2-szeretem ot'3-a parod szulei szeretnek es elfogadnak'4-majd hazajossz latogatoban:D a gyerekekkel kapcsolatosan es a vallassal...akarmilyen vallasban eltek, akkor is egy az Isten es ez az amit megkell ertessetek a gyerekkel amikor annyi ido lesz.Mivel iranba fogtok elni azt a vallast fogja tartani, de ha eljon anyuci hazajaba akkor majd ugy illik hogy elvidd ide is templomba es megmutasd az otthoni szokasokat!Es milyen nevet adtok neki? Magyart?Angolt?Torokot?ezen is elkell gondolkodni majd:):P de ezt probald a paroddal megbeszelni!Es milyen nyelven beszeltek egymassal?Nagyon kivancsi vagyok:D
2011. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon rendesek vagytok. Angolul kommunikálunk, közben tanítgatjuk egymást egymás anyanyelvére. :) Szívesen válaszolgatok, kérdezzetek nyugodtan. És várok még véleményeket is......
2011. jan. 14. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, hallani pár elrettentő történetet a muszlimokkal kötött házasságról.
2011. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon óvatosan ebben a helyzetben!

Ha Iránba mész, teljesen ki leszel neki szolgáltatva. Az fog történni, amit ő akar. Főleg, ha még komolyan vallásos is... szóval óvatosan. Mennyit éltetek idáig együtt? Tudsz egyáltalán vele együtt élni? Úgy is, ha ő parancsol?


A gyerekek vallása: a fiúk őt kövessék, a lányok téged, és persze mindenki tanulja meg mindkét vallást.

Lánynak nagyon nem jó a mohamedán vallás, csak rosszat tesz vele.

2011. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!