Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 19-20 éves fiúk! Tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19-20 éves fiúk! Tényleg nem gondolkoztok hosszútávú, komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, a barátom 20.

7 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretem, és érzem, hogy ő is szeret. Minden szép és jó, még egyszer sem veszekedtünk, mindent megbeszélünk, a szexuális életünk is rendben van... szóval minden oké.


A múltkor azonban az egyetemen egy órán szóba kerültek a fiatalkori párkapcsolatok, korai házasságok, meg hasonló témák. 19-20 éves fiú csoporttársaim egytől egyig állították, hogy 25 éves korukig nem szabad komolyan tervezni, mert "úgysem maradnak együtt" a párok, a fiatal srácok "szexuális étvágya nagyon nagy, egy állandó partner nem elég", "egy-két évig működhet, de aztán unalmassá válik a lány és új terep után néznek", "jó az, ha több lánnyal is kipróbáljuk, így legalább lesz tapasztalatunk".

Ilyen, és ehhez hasonló vélemények hangzottak el, és arra a kérdésre, hogy el tudják-e képzelni, hogy a 19-20 évesen megismert barátnőt vezessék az oltár elé, egyikük sem válaszolt igennel. (Azt nem tudom, hogy hányak volt közülük éppen akkor barátnője.)


Azóta ez a gondolat nem hagy nyugodni, és folyton az jár a fejemben, hogy vajon hónapokon belül az én barátom is "megun", "új kalandokra vágyik", "szeretné kiélné magát?" Sok tapasztalata még nincs különböző lányok terén, én vagyok a második akivel lefeküdt, de az előző kapcsolatában nem sokszor jutottak el a szexig.

Ráadásul volt egyszer egy beszélgetésünk, pár héttel azelőtt, mielőtt összejöttünk. A házasság előtti szexről szólt (mert egyik ismerősünkről akkor tudtuk meg, hogy olyan vallásos, hogy csak a férjével kívánja majd elveszíteni), és barátom azt mondta, hogy azért hülyeség az ilyen, mert akkor egész életében csak egy partnerrel szexel, nem tudja kitapasztalni mi a jó neki, kell több kapcsolat hogy az ember tudja, melyik partner igazán jó...


Mióta hallottam órán a fiúk véleményét, azóta ez a régi párbeszédünk is gyakran eszembe jut, és sokszor rámtör az aggódás, hogy a barátom mikor dönt úgy, hogy kell még a tapasztalat máshonnan is, és szakít...?


Persze nem azt mondom, hogy biztosan ő lesz a férjem, tudom hogy ritka hogy valaki ilyen fiatalon ismeri meg élete párját, én sem tervezek még házasságot meg ilyesmiket 7 hónap után, csak azért jó lenne tudni, hogy a barátom közben nem azon gondolkozik, hogy mikor kéne dobbantani innen...


Fiúk! Mi a véleményetek erről?


2011. jan. 18. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

(én nem olvastam el a sok írásod) sry.

DE!! én olyan srác vagyok aki ha szerelmes lesz, akkor kimutatom és kitartó hűséges leszek. Sose jövök össze olyannal akivel nem tudnám elképzelni életem végéig.

20f szóval sztm vannak még. :)

2011. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő, de sajnos a többség valóban "ki akarja "élni magát. Mintha a párkapcsolat halál lenne, vagy mi... Én sem értem, ugyanis ha találnék egy rendes, okos, kedves lányt, akivel kölcsönösen szeretjük egymást, akkor nagyon boldog lennék és megbecsülném. Nem érdekelne milyen mással, nem akarok össze-vissza kefélni, hanem szeretetben, bizalomban, boldogságban élni Vele (ú ez jó nyálasra sikeredett, mi?). A párod elszólása viszont nekem rosszul esne, ha a helyedben lennék. Üljetek le és beszéljétek meg, hogy ezt mégis hogy értette...

Amúgy szerintem sem kell 20 évesen egyből esküvőt tervezni, de azért 7 hónap után már lehetne évekre előre látni, hogy boldogok lesztek-e aztán ha ott tartotok akkor megint pár évre tervezni, és így tovább. :)

19/F

2011. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

13:17 vagyok,

Megosztanám egy idekapcsolódó írásom, ha nem bánod: [link]

2011. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 13:17-es, köszi a belinkelt írást, elolvastam, nagyon is témába vágó. :) Teljesen egyetértek veled, és nagyon örülök, hogy vannak még, akik hasonlóan gondolkoznak - remélem az én barátom is ilyen.


Azt a bizonyos megjegyzést még azelőtt tette, mielőtt összejöttünk - és akkor még nem is gondoltam, hogy a barátságunkból kapcsolat lesz, ezért nem hagyott bennem mély nyomokat, csak mostanában kezdtem el rajta újra gondolkozni.

Mindenesetre lehet, hogy jól jönne egy beszélgetés, ahol érintjük ezeket a témákat, hogy ő hogy képzeli el a jövőt... én személy szerint nem is jönnék össze olyannal, akit nem tudnék hosszútávon magam mellett elképzelni.

2011. jan. 18. 13:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek a 13:20-szal, a belinkelthez. Több ilyen férfi kellenea társadalomba, nem csak felületes könnyűvérő fütyingók.
2011. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A belinkelt blogbejegyzés nagyon igaz... Ez az önmagunk kiélése annyira erőltetett dolog.

21/F

2011. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tl;dr.


Nem vagyok felületes, és tervezek előre. Viszont túl sok az ismeretlen: 5-6 év alatt ebben a korban sokat változunk, a jövőnk pedig teljesen képlékeny.


A lányok szeretnek álmodozni és azt tervezgetésnek hívni - de az én szememben ez komolytalan. Majd alakulnak a dolgok, most a jelenre és a belátható jövőre szeretnék koncentrálni.

2011. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia:)

Az én párom teljesen olyan típus, hogy hosszútávra tervez. 16 éves voltam mikor összejöttünk, 18 éves koromban már az eljegyzést emlegette (én egyetem előtt nem nagyon szerettem volna). Már negyedik éve hogy együtt vagyunk, a párom 21 éves én 2o teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Ő tervezi az eljegyzést én tervezem a közös lakást:D kiegészítjük egymást.

Jó nyilván sarkítok, de ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak olyan srácok, fiatal férfiak akik terveznek tovább is, és mi vagyunk azok a szerencsés nők akik ezt megtapasztalhatjuk.

A párom sosem tervezett rövid távra és mindig szerepeltem a terveiben. Jövőre össze is költözünk ha minden jól megy. Szóval nem kell bedőlni minden rémhírnek:) vannak még rendes férfiak:)

2011. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapjában véve olyan kapcsolatba belemenni sem kéne, ahol a felek nem érzik azt, hogy akár elviselnék egymást örökre. Az egy dolog, hogy útközben megváltoznak, és szétmennek, ezt nem lehet előre pontosan látni. A lényeg a szándékon van.

Én pont ilyen 19-20 év közötti fiú vagyok, és világéletemben egyetlen, de legalábbis minél kevesebb kapcsolatot akartam, mert nem az számít, hogy minél több csaj húzzak meg, nem vagyok állat, hanem az, hogy biztonságban tudjam életem ezen részét, ehhez pedig egy kellően érett és felnőtt partner kell, nem holmi kisgyerekek. Az a minél-több-emberrel-kell-a-szexet-dolog meg egyenesen baromság. Csak üres kifogás, ahogy már fentebb is írták. Kifogás, mert ma az emberek (nem tudom, hogy régen is-e, nem voltam ott) nem mernek felelősséget vállalni, mert tudják, hogy olyan gyengék, hogy nem lennének képesek megbirkózni vele. Éppenezért elterjesztik a nézetet, hogy márpedig éljamának, meg szabad vagy, és satöbbi, ellensúlyozva ezzel saját értéktelenségüket. És sajnos sokan ezt be is veszik... olyan dumákkal, hogy "mert nem tudja mi a jó neki"...hát bakker, ha odakerül a sor, hogy szerelmeskedik az első partnerével, akkor csak felismeri, hogy az jó-e vagy sem, ennyire ne legyünk már ostobák... ha nem, akkor szól neki, és megbeszélik, ha meg de, akkor győztes csapaton minek változtatni? Pláne nem hiszem, hogy ha két ember szerelmes egymásba, akkor tudnának egymásnak rosszat csinálni.

Úgyhogy a kérdésben említett fiúk nagyrésze csak külső társadalmi nyomás hatására mondja (és sajnos gondolja) ezeket, és aki ilyen, azzal normális ember úgyse menne sokra.

2011. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

14:51 légy büszke magadra:)

Mindig is egy ilyen párt kerestem magamnak, egy hozzád hasonló aranyember párom van, akinek húsz-huszonegy évesen nem a szex hanem az érzelmek vezérlik.

Egyszer volt egy őszinte beszélgetésünk a témában és elmondta, hogy bár sok csinos lányt ismer eggyel sem bújna ágyba, mert egyiket sem úgy szereti mint engem.

Illetve egyszer azt is mondta, hogy számára nagy ajándék, hogy az ami köztünk van az ELSŐ nekünk és más nem kapott belőle, csak a miénk:) néha el sem hiszem, hogy vannak nem rendes férfiak, mert én mindig ezt a fajta őszinteséget kaptam a páromtól. Előző voltam a 2o-L

2011. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!