Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Költözzek vagy ne? 17 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költözzek vagy ne? 17 éves vagyok, a barátom 25.2 és fél éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés
Szeretné, ha hozzá költöznék (egyedül lakik). Nem lenne gond iskolaváltással, mert magántanuló vagyok a sok utazás miatt (gyakran vagyunk együtt külföldön). Az osztályozó vizsgáim mindig 4-5 körül vannak, szóval a tanulást sem hanyagolom el. Nagyon sokat vagyok vele, de mégis azért teljesen más együtt lakni. Nagyon szeretnék vele élni, de attól is félek, hogy azt mondanák csak azért lakom nála, hogy eltartson, meg szép nagy házban lakhassak:S
2009. febr. 13. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mások véleménye motiváljon.Van emberek akiknek az is baj ha oda költözöl meg az is hanem.Ne foglalkozz velük!
2009. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj a lehetőségnek, ha egy fiú ilyesmit szeretne, az már tényleg komoly! Szerintem nyugodtan vállald be (persze ha szívből szeretnéd), kiderül, tudok-e együtt élni, ha igen, akkor nincs itt semmi probléma:) Mások véleménye meg ne érdekeljen!
2009. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek:) Szívből szeretem, és vele szeretnék maradni mindig. Megpróbálok nem foglalkozni azokkal meg, akik leszólnak:S:)
2009. febr. 13. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hm. A környezetemben rengeteg lány van, akiknek ez rosszult sült el - szerintem próbálj objektíven mérlegelni. Mindenképp a tanulás legyen az első, és ha úgy érzed, hogy az osztályzataid rovására megy a dolog, beszéld meg vele, és döntsétek el, hogyan tovább. A legjobbakat mindkettőtöknek! =)
2009. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakva ismerszik az ember!
2009. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ne kapkodd el a dolgot. Még előtted az élet és 17 évesen nem szabad "beleugrani" egy ilyen kapcsolatba. Tanulj és szórakozz, élj vidáman, hisz csak most az egyszer vagy fiatal! Ha Ő az igazi, akkor úgy is meg fog várni. Ha pedig nem, akkor semmi jóvátehetetlent nem követtél el. Kevés kapcsolat igazán tartós, amelyet ilyen fiatalon kötnek. A tartós kapcsolatok főleg az olyan pároknál alakulnak ki, ahol minkét fél tudja tolerálni a másik hibáit. Ez a készség főleg tapasztalatok útján fejlődik ki. Tehát éld az életed, szerezz tapasztalatokat, ne kösd le magad azonnal, mert később esetleg megbánod, de már nem lesz visszaút. Nem tudom a szüleid mit szólnak hozzá, de biztos vagyok benne, hogy jót akarnak neked és csak a te érdekeidet nézik. Minden szülő szeretné, ha a gyermekének jobb jövője lenne, mint a sajátja volt. Biztos lehetsz benne, ha ők marasztalnak, azt nem a saját önző érdekeik miatt teszik, hanem azért, mert féltenek, hiszen ismerik az élet buktatóit tapasztalatból.

Az is természetes dolog, hogy szabadulni igyekszel otthonról és önálló család alapítására gondolsz, de hidd el nem veszítesz semmit vele, ha pár évet vársz még evvel. A családalapítás után megnőnek a gondok és villámgyorsan múlnak az évek. Hipp-hopp és azt veszed észre, hogy ráncosodsz és megöregedtél, pedig még fiatal sem voltál igazán. Tombold ki magad és éld a fiatalok könnyed, minden nagyobb felelősségtől és gondoktól mentes életét. Ne akarj egy csapásra felnőtt lenni, mert később még vissza fogod sírni a gyermekkorodat is! Vígan ráérsz 20-25 éves korodban férjhez menni, semmiről sem fogsz lemaradni ne félj, sőt...!

Bárki, bármit mond és javasol, a döntés a Te kezedben van! Mindenki úgy szúrja el az életét, ahogy akarja. De Te ne tedd! Fiúzni attól még lehet, hogy nem költözöl hozzá és néha ott is aludhatsz nála. Nem akarok vészmadárkodni, de ha valami miatt balul sül el az együttélés, akkor mit csinálsz? Visszaköltözöl a szüleidhez? Esetleg egy babával? Vagy dacból albérletbe mész? Mindenképp nehéz és kiszolgáltatott helyzetben leszel, bármelyiket választod. Ezért kel okosan és megfontoltan döntened és nem csak a szívedre hagyatkoznod. A szív néha rossz tanácsadó!

Ha úgy döntesz, hogy költözöl, akkor kérlek másold ki magadnak ezt a választ és olvasd el 5 év múlva.

Na majd akkor mondd, hogy nem akartam jót neked!

Nekem 3 lányom van, de nekik sem tudnék jobb tanácsot adni. Csak ésszel! Remélem jól döntesz.

2009. febr. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!:)
2009. febr. 14. 08:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem azért, de életed első önálló, felelősségteljes döntését miért akarod másokra hárítani?
2009. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is 17 éves vagyok, hidd el, nagyon irigyellek a lehetőséged miatt, bárcsak nekem lenne. Én megpróbálnám. Felelősség nem csak rajtad van, hanem a barátodon is, sőt, szerintem rajta több is...

Ha összeköltöztök, akkor nagyon boldog együttélést kívánok! :)

2009. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem megkérdezni, hogy a szülők mit szolnak az ötlethez???
2009. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!