Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátaim miatt elhagyott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátaim miatt elhagyott a párom, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Elhagyott a párom a barátnőim miatt. :(

Szerintem az a természetes, ha az embernek vannak barátai,

de úgy tűnik ezzel nem mindenki ért egyet.

Minden tökéletes volt a párommal, hétvégente találkoztunk, a barátnőimmel mindig csak akkor töltöttem az időmet, mikor szabad voltam, sose mondtam le miattuk a párommal való találkozást. Úgy kezdte el szidni a barátnőimet, hogy semmit nem is tud róluk, és meg akart győzni, hogy úgyis átejtenek majd, és nem igaz barátok, és ezt nem tudom honnan szedte. Azt mondta persze legyen akár 100 barátom is, de ne ők.. Az elmúlt hetekben megismerkedtem egy lánnyal, aki már régóta szimpatikus volt, de csak most volt lehetőségünk elkezdeni az ismerkedést, és nagyon megszerettük egymást. Amint el kezdtünk irogatni egymásnak kedves dolgokat facebookon, semmi különöset, csak baráti dolgokat, és a párom teljesen megbolondult, hogy mi ez az egész, hogy lehettünk pár nap alatt ilyen jóban, és hogy tudom, hogy őt mennyire idegesítik ezek a barátnők, erre egy vad idegennel kezdek el barátkozni.

Nem tudom mitől tart, mert tényleg nagyon szeretnivaló emberek, nem beszélnek ellene és nem is befolyásolnak. Nekem fontos, hogy legyenek barátaim, és nagyon fáj, hogy emiatt szakított velem, mert ez nem ok.

Mi a véleményetek erről? Lehet, hogy olyan férfivel álltam szemben aki ki akart sajátítani magának, hogy csak ő legyen, csak vele foglalkozzak?

Hihetetlenül kétségbe vagyok esve, mert a szívem azt súgja harcoljak érte, de az eszem nem ezt mondja, mert valószínűleg egész életében így gondolkodna erről a barátság dolgoról, nem változna semmit a gondolkodásmódja. Azt írta, hogy ez az egész baráti írogatás nem fér bele az ő értékrendjébe... Van erre megoldás, vagy lépjek túl rajta? Még nem tudok tiszta fejjel gondolkodni... :(


2011. febr. 28. 00:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy teljesen ki akart sajátítani és ez később még rosszabb lett volna, mindenkit elmart volna mellőled, aki fontos neked.
2011. febr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen barátom,csak Ő azt nem viselte el,hogy egy srác a legjobb barátom,akivel soha,semmi nem volt köztünk.Én dobtam ki végül a pasit,mert már megőrjített mindenkit körülöttem.


Egyébként szerintem az ilyenekre nem érdemes az időt pazarolni,mert mi lenne mondjuk,ha már a barátaidat elmarja tőled?A családod lesz a következő?

Szerintem jól jártál,hogy szakított veled.

2011. febr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló "értékrendű" párom, féltékeny volt mindenre és mindenkire, ami rajta kívül létezett számomra. Nem sok barátom van, de ők nagyon kedvesek számomra, ettől függetlenül állandóan gyanúsítgatta őket és engem, ahányszor találkoztunk (persze mindig olyan időpontra időzítettem, mikor ő is a saját barátaival volt..), és az állandó hisztijével sikerült elérnie, hogy tényleg eltávolodjunk egymástól velük. Az utolsó évben jó ha 2x-3x láttam őket..:( A pohár akkor telt be, mikor a családommal kezdte játszani ugyanezt! Elvárta volna, hogy otthon üljek és malmozzak, miközben ő ráadásul élte vidáman az életet, mint előttem! Miután szakítottunk, szerencsére minden visszatért a régi kerékvágásba, a barátaim úgy üdvözöltek, mintha mi sem történt volna: azóta csak még jobban értékelem őket:)

Ezzel a férfival te nem tudnál együtt élni, számára olyan nő ideális, akinek nincs és nem is akar saját életet, csak az ő árnyékában kuporogni és kizárólagos tulajdona lenni az ő urának. Ne vesztegess rá több időt! A barátság igenis nagyon fontos, ha valaki elég szerencsés, hogy igaz barátokra leljen, nem szabad őket eldobni magadtól!

2011. febr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog bár gyakori. Az eszedre hallgass !!!!!

Majdnem azt kérdezem, hogy miért nem végezted be ezt a kapcsolatot ? Nem könnyű biztos, de ez nem kis dolog, az életben, és később úgyis elfognak maradozni valamennyire a barátok barátnők, amig tudod élvezd, alakíts barátságot sokat, hogy azért maradjon majd későbbre, legyen kihez szólnod ! Nagyon fontos ! Szerintem kiakart sajátítani magának, és ez az egyik legrosszabb dolog amit megtehet egy ember a másikkal, főleg ilyen kapcsolatban. Ne hagyd !

Légy erős túllépni ! Soha ne add fel a barátaidat, lez majd egyszer aki elfogad téged velük együtt.

2011. febr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, erőt adnak!

Soha nem gondoltam volna, hogy bármikor is ilyen dolog miatt lesz vége a kapcsolatomnak. 1 igaz barátnőm van 6 éve, sokat találkozunk, de mindig úgy alakítottam, hogy mindenkire jusson időm. A párommal hétvégente találkoztunk, így hétköznap a szabadidőmben a barátnőmmel. Ha még az lett volna, hogy lemondom a párommal való találkozást a barátnőm miatt, érthető lenne, de így sajnos már világosan látom, hogy úgy egészében nem akarta, hogy legyenek barátaim. Találkozni akart holnap, mert visszakérte az eljegyzési gyűrűt.. de mondtam neki, hogy inkább feladom postán...

2011. febr. 28. 01:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jól tetted hogy szakítottál vele, ez így nagyon nincs rendben! Ez a pasi -- jól látod -- nem ér meg ennyit, nem érdemel meg téged! Saját példámból tudom: A barátok nagyon fontosak az életben, megbecsülendőek! Mert pasid lehet akármennyi, de igaz barátaid nem sok, ezeket jobban kell becsülnöd, mert egy pasi ha összetöri a szívedet, kikhez menekülsz???


Viszont!!!

A pasiddal valahogy nem ártana közölnöd, hogy mi miatt szakítasz vele, mert a leírásodból érezhető, hogy nem veszi észre magát, nem fogja fel, hogy kalitkába akar zárni téged! Sőt, írd bele a levélbe egy pszichiáter szakorvos telefonszámát is, és közöld vele, hogy aggasztó a viselkedése!

Ezek után már ne találkozz vele. Soha nem lehet tudni, hogy ezek a pszichésen zavart emberek mire képesek: Egyik évfolyamtársnőmet szakítás miatt ölte meg az exe egy parkban, az sem éppen volt épelméjű! :O


Ne sírj ezután a f...kalap után, nem érdemli meg!

És ÜGYES VAGY, KITARTÁS!!! ;)

2011. febr. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik nagyon egoista a srác. Nem illetek össze.
2011. febr. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
uuhh menekülj tőle minél meszzibre, nekem is volt ilyen pasim, a végén már engedélyt kellett kérjek, hogy találkozhassak a barátnőimmel. Ma se értem, hogy lehettem ilyen hülye. Vissza ne fogadd, nem fog változni. Egy normális pasi, amelyik szeret, örül ha vannak barátaid, jól érzed magad velük.
2011. febr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól jártál, hogy még időben megszabadultál tőle. Az én volt barátomat is idegesítették a barátnőim, ismerőseim, állandóan kritizálta őket, velük is bunkón viselkedett, stb. Ő kimondottan azt akarta, hogy rajta kívül ne legyen senkim, féltékeny volt arra, hogy rajta kívül már is van az életemben.

Szerintem az ilyen ember nem teljesen normális, ráadásul kimondottan veszélyes is bizonyos tekintetben, ha az ember így hajlandó leépíteni a társas kapcsolatait, hiszen az életben nagyon fontos lehet az a kapcsolati háló, amit a barátaink alkotnak. Gondolj bele, hány olyan nő van (vagy akár férfi is), akinek a házassága alatt teljesen elfogytak a barátai, aztán amikor megromlik a házasság, egyszerűen nincs kihez fordulnia, és ott marad minden támogatás nélkül, egy borzalmas házasságban. Nem mer kilépni belőle, mert teljesen egyedül marad, ezért inkább akár egész életében szenved egy olyan ember mellett, aki rosszul bánik vele. Van ilyen ismerősöm, fiatal lány, még csak nem is házas, de a mostani barátjának köszönhetően az összes - évek óta tartó - baráti kapcsolatát leépítette, miközben a csajt a párja ott alázza meg, ahol teheti, a lány meg nem képes kilépni a rossz kapcsolatából, mert retteg a magánytól. És itt még nem is anyagi függőséről beszélünk, és látod, így is elég nagy baj tud lenni ez a jelenség. Hát még akkor, ha anyagilag sem tud megállni a maga lábán az illető...

2011. febr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Vannak monogám típusú emberek is akik nem tudnak elviselni sok embert maguk körül, max egyet.

Egyébként szerintem a párod azért hagyott el, mert előbbresoroltad a barátaidat nála.

Ez nem mindenkinek fekszik ám.


Lehetnek az embernek barátai, csak akkor van ciki, ha már azok fontosabbak vagy több idő jut rájuk, mint a saját párjára.

2011. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!