Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg fontos, hogy az ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg fontos, hogy az ember fiatalkorában "kiélje" magát? Ha nem teszi, akkor késöbb pl: 2 gyerek után jelentkeznek a gondok? A tartós házasság alapfeltétele?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kédést,és onnan a gondolat!21 éves nő vagyok, 1,5 éves párkapcsolattal!A problémám,hogy habár már több párkapcsolatom is volt,de ez a 2., ami komoly!Komoly alatt a szexualitást értem!Nagyon jól megvagyunk,összeköltözésen gondolkozunk,illetve tervezzük a közös jövőnket!DE! Mivel még nem éltem eleget (ez így most furán hangzik,de nem tudom máshogy elmagyarázni), attól félek,hogy majd akkor jön rám a pasizhatnék, az élhetnék,ha már házasság lesz és gyerekek!Félreértés ne essék,nagyon szeretem a párom, nem csalnám meg, nem is kell más, de félek,hogy mi lesz,ha a késöbbiekben ez változik, a fennt említett dolgokból kifolyólag!Szóval arra lennék kíváncsi,hogy Ti mit gondoltok a "kiélés"-ről!?Tényleg szükséges,hogy x emberrel kiéljük magunkat ahhoz,hogy utána tartós legyen a házasság,és az illető ne menjen félre?
2009. febr. 18. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos kiélnie magát az embernek. Sem fiatalkorában, sem máskor. XXI századi kedvenc szóhasználat ez és emögé rejtük sokszor azt, hogy nem vagyunk képesen normális társaskapcsolatot kialakítani/fenntartani. Akár egy házasságnak, a kiélésnek sincs egy hagyományos menete; koreográfiák vannak, de az élet inkább véletlenszerű összeállításokkal lep meg minket. Aki csapodár volt fiatalkorában az lehetséges, hogy a házasságából is kifelé fog kacsintgatni, de az ellenkezőjére is van elég példa. Mint ahogy arra is, hogy harmincas-negyvenes emberek kilépnek házasságukból és elkezdik hajszolni az élvezeteket; ők ezt kiélésnek nevezik de inkább bolyongás lenne a megfelelő szó. Nem szükséges x emberrel kiélnünk magunkat ahhoz, hogy később tartós kapcsolatban tudjunk élni. Ez inkább hedonizmus. Te ismered magad legjobban. Ha a későbbiekben változni fog a hozzáállásod, akkor kövesd azt az utat ami számodra jó. Ha a kérdést amit feltettél meg lehetne válaszolni, az magát a földi Paradicsomot jelentené.
2009. febr. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

pont utannad irtam egy kerdest, en az ellenteted vagyok, 21 evesen nem gondolom eleg komolyan a dolgokat.... mondjuk szerintem nem is az a fontos hogy eld ki magad de nem art ha van tobbfele tapasztalatod jo is es rossz is egyarant.

peldaul nekem az elso komoly baratommal nem volt tul jo a szex es kesobb jottem ra hogy mennyire jo, meg tanultam ezt azt...

szerintem nincs olyan hogy tartos hazassag alapfeltetele. a szerelem elhalvanyul helyette tisztelet es megbecsules lesz az erosebb.

2009. febr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem fontos, hogy minél több élményt tapasztalatot szerezzen az ember. Ez alatt nem azt értem, hogy minél több pasival feküdjön le, de mondjuk nem volna jó, hogy férjes 2 gyerekes asszonyként jutna eszedbe, hogy csak úgy szeded a cókmókodat és heccből végigstoppolod Európát. Nekem 18 éves korom óta van kapcsolatom, most már a férjemmel, de azok az élmények amiked addig szereztem, hááát három másik életre is elég volna:))) Ha neked ilyen gondolatok motoszkálnak a fejed, akkor valami még tényleg hiányzik az életedből, amiről nem biztos, hogy le kellene mondanod. Annál is inkább mert csak egy életed van, és ha nem vagy ügyes hidd el, hogy elszáguld melletted. A fiúknál ez meg szerintem hatványozottan igaz.
2009. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Igazából szerintem egy fiunak fontosabb kiélnie magát mint egy lánynak, de ez rajtad múlik. Ha ugy érzed szereted és Vele akarsz megöregedni, akkor legyetek együtt, ki tudja találsz e jobbat később nála (vagy egyáltalán ugyan olyant).Ha úgy érzed most , hogy másokat is kipróbálnál akkor inkább most tedd azt, de mint mondtam ez kockázatos játék ha a mostani fiuddal jól elvagy.
2009. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éves lány vagyok. volt kb 5pasim egész életemben és a FÉRJEM a második. Nagyon szeretem őt, és nagyon jó a szex. Soha enm jutott eszembe az, hogy úristen, milyen lehet egy másik pasival. nem éreztem azt, hogy másokkal is ki akarom próbálni a szexet, mert tőle megkapok mindent. Úgyhogy az én esetemben nem volt fontos, hogy kiéljem magam. Soha nem tudnám megcsalni, mert szeretem, és utána nem tudnék a szemébe nézni és tudom, hogy ő is imád, így nem is tudnék ekkora fájdalmat okozni neki.
2009. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez jellem kérdése. Akinek nem olyan a jelleme, az nem fog más felé kacsintgatni egy kapcsolatban, még ha kíváncsi, akkor sem, mivel kordában tartja az érzelmeit. Egy kapcsolat előzetes kalandok nélkül is lehet tartós, akár életre szóló, ha olyan az ember vérmérséklete. Akinek meg a vérében csörgedez a kalandvágy, az úgyis félrelép, máshol keres kalandokat.


23 éves vagyok, az elmúlt 1 év alatt 2 kapcsolatom volt. Mondhatnánk azt, hogy nem éltem ki magam. De mivel 2x tettek lapátra ilyen "még nem éltem ki magam, kalandokat akarok" szöveggel, soha a büdös életbe nem tenném ezt meg egyetlen fiúval sem, mivel tudom, milyen mocskosul xar érzés, amikor ezzel az okkal szakítanak. Szeretnék végre komoly férfit találni, akit nem a farka irányít. Tudom magamról, hogy a szeretet/szerelem akkora úr számomra egy kapcsolatban, hogy soha nem kacsintgatnék más felé és nem is csalnám meg a párom, csak azért, mert úgymond nem éltem eleget. Ez abszolút nevelés és beállítottság kérdése. Nekem nem fér bele az ilyesmi az erkölcsi értékrendembe.

2009. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!