Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnám magam így túltenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám magam így túltenni a szakításon?

Figyelt kérdés

Véget ért a 3éves párkapcsolatom,én akartam így a legutolsó "veszekedés" után,mert úgymond nem volt más választásom,ha saját magamra akartam tekintettel lenni.Ez alatt azt értem,hogy sok igazságtalanság ért,mert olyan emberrel voltam együtt,akinek van egy összeférhetetlen oldala,ami kezelhetetlen(sajnos nem csak velem volt ilyen).De másrészt teljesen egyformák vagyunk és nagyon szerettük egymást,de tovább ezt képtelen vagyok csinálni,higgyétek el,mindent megtettem már,hogy kezeljem ezt a helyzetet,de én is emberből vagyok és egy kapcsolat szerintem nem arról szól,hogy csak az egyik ember áll ki a másik mellett és ha ezt sérelmeztem valaha is,azért is én voltam a hibás.Egyébként az volt a baj vele,hogy el van kényeztetve,mindig is minden rá volt hagyva,megengedheti magnak,hogy a szüleivel is úgy beszéljen ahogy akar,ha olyanja van.Én persze ehhez nem vágtam jó képet,amikor rólam volt szó(mert így normális),de mivel neki ez idegen reakció másik ember részéről még én voltam a hibás...Az anyja is mindig neki ad igazat velem szemben,meg az apjával szemben is(az apja mindent ráhagy,mert inkább békét akar),bezzeg amikor őt éri sérelem a fiától,akkor jogosan ordibál vele viszont,meg amikor beszélgettem vele egy ilyen eset után,akkor érdekes módon igazam volt a fiával kapcsolatban,akkor nagyon tudott helyeselni.Végül is nem lehet tőle többet várni,mivel a férje sem teszi helyre soha,vele is mindig csak ordítozik.A páromra visszatérve mindig magát adja elő áldozatként,holott ő generálja a feszültséget köztünk.Ezt csak azért írtam le,mert jól esett kiadni magamból.

Szóval teljesen normális lenne,hogy hagyjam a fenébe,de nem tudom magam túltenni úgymond a normális oldalán,ami szeretett engem és a lelki társam volt.De másrészt meg szörnyen idegesít az a sok igazságtalanság amit tőle és az anyjától kaptam,holott szerintem mind a kettő a lelke mélyén tudja,hogy nincs igaza.Nekem nagyon nehéz az életem,de én már el sem várom,hogy tekintettel legyen rám bárki is,én is jogosan követelhetném ezt,de ezek szerint csak egy bábu vagyok érzelmek nélkül akibe ha belerúgnak elvárják,hogy megsimogassa érte az illetőt.Ezt semmi túlzás nélkül írom.Nagyon ideges vagyok,mivel 3év után nagyon nehéz egyedül lenni,úgymond elviselhetetlen,másrészt akaratlanul idegesítem magam az engem ért igazságtalan sérelmeken.Próbálom kikapcsolni az agyam,nem megy.Tanulnom kellene most rengeteget,gondoltam segít,ha előveszem a könyvet és elterelem a figyelmemet,de nem megy.Hiába figyelek arra,amit tanulok,valahol a "háttérben" ott az az összevisszaság,ami bennem dúl.Annyira szörnyű,hülyén hangzik,de mintha darabokban lenne az agyam.Ti mit tettetek ebben a helyzetben?Ha csak ülök magamban,akkor tudatosan bosszantom magam,egyre több minden jut eszembe ami felidegesít,de ha belekezdek valamibe,amitől várnám,hogy elterelje a figyelmemet,ez a feszültség ugyanúgy ottmarad bennem úgymond a "háttérben" mint már említettem.Kérlek Titeket adjatok valami tanácsot,mit tehetnék ellene?Úgy érzem megbolondulok így.Nyugtatót nem merek bevenni mert nagyon alacsony a vérnyomásom még így idegesen is.Gondoltam,most jót tenne egy kis sportolás,de jelenleg nem tehetem az egészségi állapotom miatt.

Előre is köszönöm!

21/L


2011. márc. 6. 10:49
 1/8 Norb66 ***** válasza:
Idővel elmúlik az érzelem iránta. Az nem jó taktika hogy folyton emlékezteted magad miért hagytad ott, mert csak felidegesítenéd magad, ami nem fog jót tenni. Jól cselekedtél, a fiú megérdemelte, te pedig jobbat érdemelsz.
2011. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, velem 2 hónapja szakított a barátom, én egyáltalán nem akartam, ő pedig még is megtette. Helyre lehetett volna hozni a kapcsolatot, de ő nem akarta. Még mindig iszonyatosan szerelmes vagyok, viszont azóta nem beszéltünk, és úgy érzem megbolondulok. Az az igazság, hogy én egyre rosszabb állapotba kerülök, eddig csak napi 3-4 órát sírtam, most meg végig bőgöm az egész napot, és nekem is rohadt sokat kéne tanulnom, mert egy elit gimi legjobb tagozatára járok, émégis úgy érzem én is, hogy darabokban van az agyam. Hiába határozom el, hogy na akkor most odafigyelek, egyszerűen nem megy, mert a háttérben ott van a gondolat, hogy ÚRISTEN, ELHAGYOTT, nem bírom tovább, meghalok.Fogalmam sincs, mit tehetnél(én se tudok magammal mit tenni), mindenesetre ne fogd vissza a sírást, mert akkor magadba folytod az érzéseid. Ha pedig szereted, akkor próbáld meg visszaszerezni.
2011. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

:(

nagyon sajnálom.. senki sem ezt érdemelné, pláne nem egy ilyen kedves, érzékeny nő mint Te!

Óh, bár csak segítene amit tanácsolok, de sajnos nagyon nehéz lesz, mégis bízom benne, hogy segíteni fog, vagy azzal, hogy elolvasod, kicsit könnyebb lesz.

Az alapján, amit írtál, én úgy látom, hogy Te egy nagyon szeretni tudó nő vagy, de egyben kapcsolatfüggő is, és amíg ez így van, sajnos minden kapcsolatod végén szörnyen fájni fog az elválás.

Próbáld meg elkülöníteni saját magad, hisz önmagadban is értékes vagy, és ilyen hűséges, ragaszkodó nővel kevéssel találkoztam, aki ILYEN komoly problémákkal is 3 évig együtt volt egy sráccal.

komolyan remélem, hogy sikerül megerősíteni a hited magadban, és ha felélpültél, találnod egy férfit, aki képes támaszt adni Neked, és nem Te kell, hogy alkalmazkodj, alul maradj vele szemben a családja előtt..

Kitartást kívánok!!

Gergő

2011. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik, nem vagyok egyedül a szakítás utáni őrülettel. Nekem 5 éves kapcsolatomnak lett vége, néhány hete, és komolyan néha azt érzem hogy megbolondulok. Nekem is tanulnom kellene, másra koncentrálni, de nem megy. Azt sem tudom elképzelni, hogy eljön a nap, amikor már nem fog fájni. Nem tudok mit tanácsolni... de lásd, nem vagy egyedül, sokan kínlódnak így, és valahogy csak túléljük:) Kitartás!
2011. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hááát.. az Aczél féle "felejtsd el az exed és érezd magad végre jól" szolgáltatás beüzemelve. ;)

csak Pesten.

2011. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok és végigolvastátok,most látom,milyen hosszúra sikerült...Nagyon jól látjátok a helyzetet,1.az eszem is azt "mondja"(és a szívem egyik fele is),hogy jól cselekedtem,mert ezek a problémák megoldhatatlanok és később talán csak rosszabb lett volna,ha egyszer összeházasodunk.2.Neked is köszönöm,lehet,hogy kicsit félreértetted,ennek a kapcsolatnak én szakítottam véget,mert úgymond muszáj volt.Nagyon igazad van abban,ha szeretem,akkor ne adjuk fel,de úgy érzem ez a két dolog folyamatosan harcban áll bennem és már annyira belefáradtam,hogy képtelen lennék folytatni,hiába szeretném a szívem mélyén.De nem így szeretném folytatni,azt akarom,hogy megváltozzon,és mindig reménykedtem,de nem lett belőle semmi.3.válaszoló,te nagyon jól látod a dolgot.Rengeteg szeretetet adtam neki,ő is adott nekem,de amikor ilyen dolgok történnek mindig megingok és tényleg kapcsolatfüggő vagyok,tele vagyok félelmekkel,hogy egyedül kell lennem,de mással sem akarok lenni és nem tudom,hogy mi lesz így velem.Én nem tudom az embereket elengedni,akik egykor hozzám tartoztak,pedig ez nem jó,de nem tehetek róla,nagyon fáj.Olyan mintha kiszakadt volna belőlem egy darab,tényleg ő volt a lelki társam,annyira egyformák voltunk és tényleg normális srác volt alapjáraton,olyan,amilyenből kevés akad manapság,de ugyanakkor itt van a másik oldala,ami összedönt mindent

.Minden estere nagyon sokat segített,hogy írtatok,így nem érzem magam ennyire egyedül ezekkel a problémákkal.

2011. márc. 6. 11:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Írhat még,aki szeretne,nagyon jól esne :)
2011. márc. 6. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Már biztosan jobban vagy, igaz? Azért írok, mert hasonló helyzetben vagyok (csak mi együtt jöttünk rá, hogy a "nehéz" tulajdonságaink pont nem illenek össze, de nekem fáj jobban), és szerettem volna tudni, hogy mi lett veletek, ill. hogy jutottál túl a dolgon.

Üdv!

2012. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!