Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsalt és kiderült, ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Shéf kérdése:

Megcsalt és kiderült, ő újrakezdené. Én nem tudom, hogy mi a helyes. Segítség! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A baráti körből az egyiknek hit legjobb barátommal lelki társak lettek ami szerelemmé fejlődött ki kettőjük között.(Több hónappal ezelőtt kezdődött a házasságunk megromlása ami betudható volt az ő szülei elvesztése ,persze nem egymás után mert amikor én meg ismertem akkor már a nevelő anyuka nem volt, apuka az már az együttlétünk alatt halt meg.Sajnos az évek alatt az általa felhalmozott sérüléseke,nem voltam jó lelki társa a gyász alatt amit nem kommunikáltunk ki így lelki vigaszt keresett a testvérénél is és máshol is.Nem volt elég a féltestvére akit magunkhoz kellett fogadni mert árván maradt(24 éves volt akkor és tanult)és mi pesztráltuk, előtérbe helyezte velem és talán a közös gyermekünkkel szemben is.Mindenben segítettünk neki(lakás,suli,nyaralás,stb.)aki felém nézve rengetegszer hazudott ennek ellenére(lobbizott kettőnk között).Az apukájával nagyon rossz volt a kapcsolata csak akkor békültek ki amikor kiderült, hogy súlyos beteg).A lelki társnak is volt családja és gyermekei.A srác már többször megcsalta a nejét aki mindig megbocsájtott neki, eddig.A nejem végig hazudott és tagadt mindent.Sajnos le kellet csekkolnom így lebuktak.De a nejem még akkor is tagadott illetve ellen támadásba ment.Majd miután eltártam az írásos bizonyítékokat akkor annyit árult el amennyi szükséges volt ő szerinte(mint utólag kiderült volt intim kapcsolat közöttük ezt a srácból szedtem ki).Mind a ketten bocsánatot kértek tőlem, de a nejemen nem érzem a megbánást.Ellenben a srácon igen.Nagyon sokat tudnék írni a történetről, hogy kerek legyen.Nem tudom, hogy mit kéne tennem,mert az érzelmi szintem nemlét állapotban van(nulla szinten).
2011. márc. 7. 07:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kapcsolatban fontos a bizalom.

Ha valaki megcsal, azon túl, hogy fájdalmat okoz ezt a bizalmat teszi tönkre.

De vannak, akik ennek ellenére is tudják folytatni, vagy éppen újrakezdeni.

Te melyik vagy?

Ha legközelebb kicsit később jön haza, mire fogsz gondolni?

Biztos túlórázott vagy esetleg a forgalom, vagy arra, hogy valakivel volt?

Mert a bizalmatlanság tönkreteszi a kapcsolatot.

Nem tudsz többé hinni, bár nagyon akarsz, de minden apró gesztusa mögött azt a "másikat" fogod keresni.

Én nem hiszek abban, hogy ezen túl lehet lépni.

Megbocsátani lehet, eljátszani, hogy hiszel neki de egy pici tüske azért ott marad.

Ettől persze még lehet folytatni, még meg is változhat, és tényleg csak te leszel neki, de az a tüske ...

2011. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két dologban hihetsz:

1. aki egyszer megtette, megteszi újra. Nem törvényszerű, nem is feltétlenül következik be, de az esély meg van rá.

2. túlteszed magad rajta, elhiszed, hogy valóban megbánta. Úgy is felfoghatod, hogy ez egy lépés volt a kapcsolatotok rendbe rakásához. Bár igen, elég drasztikus lépés.

És ez mind igaz a feleségedre, mind a barátodra. Bár mivel írtad, hogy drága asszonyod nem nagyon tanúsított megbánást, ezért inkább azon gondolkoznék, hogy a barátommal hogyan hozzam helyre a dolgokat, nem pedig vele.

2011. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!