Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelembol-baratsag vs baratsagbol-szerelem, velemenyek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerelemből barátság nagyon ritka, én tulajdonképpen nem is hiszek benne. A fordított esetre azonban sok példát tudnék felhozni, szerintem az a legszerencsésebb felállás, mert ha barátod volt, akkor jól megértitek egymást, tehát egy párként is jól fog működni a kapcsolat.
2011. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerelemből-barátság szerintem nem működik. Ugyanis volt már több közöttük. Azt el tudom képzelni, hogy valamilyen okból tartják egymással a kapcsolatot. Akár üzlet, gyerek, stb.

Barátságból-szerelem viszont elég gyakori. A férjemmel az elején mi is barátok voltunk, aztán fokozatosan alakult ki a szerelem közöttünk.

2011. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerelemből-barátság: ez szerintem csak akkor lehetséges, ha egyszerre mind a két fél akarja, hogy vége legyen a kapcsolatuknak. De ez véleményem szerint elég ritka.

Barátságból-szerelem: na ez már igen. Nálunk is ahogyan a második válaszolónál barátságból alakult ki a szerelem. Ma pedig már férj és feleség vagyunk. :)

2011. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy akiknél barátságból alakult ki szerelem, azok előtte mennyi ideig voltak barátok, és ez alatt az idő alatt voltak-e bármelyik félnek kapcsolatai?
2011. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló (kérdező), én a 3. válaszoló vagyok.

Konkréten nem tudom megmondani, hogy meddig volt barátság és mikortól lett szerelem. Ez így valahogyan fokozatosan átalakult, nem lehet határvonalat húzni. Azt tudom, hogy mikor már úgymond vágytam arra, hogy szerelemmel viszonyuljon hozzám az a megismerkedésünk után kb. 4 hónappal volt. Aztán hamarosan kiderült, hogy ezzel nem csak én vagyok így. De a mi esetünk kicsit bonyolult volt, mert a szüleim tiltottak tőle. (Pedig nem is ismerték, mert másik városban tanultam és ott ismerkedtünk meg.) Épp ezért én még saját magamnak sem mertem bevallani, hogy beleszerettem. De barátnőm, aki mind a kettőnket ismert már mondogatta nekem egy ideje, hogy szerinte köztünk sokkal több van, mint egyszerű barátság. Szóval lehet, hogy ez az érzés normál esetben korábban jön.

Azt viszont tudom, hogy a férjemnek nem volt barátnője és nekem sem volt barátom ekkor, csak haveri szinten.

2011. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Baratsagbol szerelem az eleg gyakori.De szerintem nem eri meg feladni egy baratsagot a szerelemert,mert idovel ugyis elmulik az a pillanatnyi erzes.A szerelem viszont olyan,hogy elso pillanattol tudod,hogy o kell neked,megvan a szikra ...de ami baratsagbol alakul ki ,annak nincs meg a varazsa.Ez az en velemenyem,persze vannak kiveteles esetek is.
2011. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerelemből barátság igenis működik, nagyon nagyon nagyon néha csak, nekem is csak egy kapcsolatomból lett ez, de igen működhet :) csak a szakításnak és az egész párkapcsolatnak olyan szellemben kell működnie, hogy utána tudjatok ténylegesen barátok lenni
2011. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátságból lehet szerelem, de szerelemből barátság nem.. Tapasztalat..
2011. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%
Szerintem mindkettő lehetséges, nekem van három igaz barátom amelyik szerelmem volt azelőtt, most meg nagyon sokat járunk össze, és mindent megtudunk beszélni egymással, mint két nagyon jó barát. Barátságból szerelem.... Sztem ennél jobb nem is lehetne, mert már minden egyes mozdulatát ismeritek egymásnak és jól meglesztek, nekem 3 éve tart a kapcsolatom a barátnőmmel, aki azelőtt 5 évig nagyon jó barátom volt .
2011. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerelemből barátság nem létezik.

Barátságból szerelem,annál inkább,de szerintem nem szerencsés... a legjobb barátom szerelmes belém. Én nem belé,de nagyon szeretem. Senkit se szerettem még ennyire... Ő megelégszik ennyivel,de tudom,hogy rossz neki,és tudom hogy... ez elfog majd minket választani.

Egyszer már elválasztott egy másik barátomtól,és nem kaphatom vissza,mert szerelemből nincsen barátság....

2011. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!