Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon féltékeny vagyok, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon féltékeny vagyok, hogy tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, barátom 23. Több mint egy éve vagyunk együtt borzasztóan szeretem, de nagyon féltékeny vagyok szinte minden lányra akivel szóba áll. Őt ez nagyon zavarja és hatalmas veszekedések szoktak lenni ebből, amit persze később lehet megbánok. Nem tudom miért van ez. Sajnos mindent elmondok neki ami nekem nem tetszik, lehet ez nem jó? Én nagyon érzékeny vagyok, rettentően sok dolog rosszul tud esni nekem. Tudom magamról hogy hülyeséget csinálok és hogy így előbb utóbb el fogom veszíteni,ezt nagyon nem szeretném. Magamba tartani sem tudom a dolgokat és mindig agyalok.(nagyon makacs is vagyok)
2011. ápr. 1. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
sehogy. most hiába mondanám h bízz benne úgyse fogsz és előjön belőled a féltékenység, szóval ez van élvezd ki a kapcsolatot amíg tudod. megváltozni úgyse tudsz
2011. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyébként én is ilyen vagyok csak fiúba szóval tényleg elhiheted h ezen nem lehet változtatni.
2011. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Próbáltam már változni. De azt hittem rosszul csinálom. Tényleg nem tudok megváltozni sehogy? Úgy hallottam hogy amiatt vagyunk féltékenyek mert nem vagyunk megelégedve önmagunkkal. Ez igaz?
2011. ápr. 1. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Én tudom miért van, de csak te tudsz magadon segíteni. És jó, hogy eljutottál odáig, hogy tudod, hogy veled van a gáz és nem a pasival. A probléma neve önbizalomhiány. Magaddal van gondod, mert egy kiegyensúlyozott magabiztos nőnek eszébe sem jut, hogy a pasija más nő után kajtatna (minek, amikor ott van neki ő?). Szóval arra kell rájönnöd, hogy mi az, amit magadban nem szeretsz és úgy gondolod, hogy más lányokban megvan és elgondolkodni rajta, hogy biztos, hogy olyan fontos az, vagy nem...

Általában a veszekedések is abból szoktak lenni, hogy az ember azokat a tulajdonságokat nem szereti a másikban, amit magában is utál és ugyanaz a hiba benne is megvan (kivételek persze vannak, de velem így szokott lenni).

Szóval nézz magadba, hogy miért vagy ennyire darabokban, miért vagy feszült, biztos vagyok benne, hogy csak valami apróság és amint tudatosul, hogy mi az, rájössz, hogy ezen felesleges stresszelni.

Beszéld meg a barátoddal is, hogy tudod, hogy a veszekedéseitekért te vagy a hibás és szeretnél megváltozni, kérd meg, hogy segítsen ebben neked.

Ha nagyon nem megy, akkor felkereshetsz egy kapcsolatterapeutát vagy csak simán egy pszichológust, mert lehet, hogy a probléma gyökere mélyebben vagy és egyedül nem tudsz megbirkózni vele. Keress rá neten a féltékenység pszichológia témakörre, lehet, hogy érdekes dolgokra bukkansz. De az első lépést már megtetted: elismerted, hogy nem a pasid a hibás...

2011. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz. Minden lányt jobbnak látok magamnál. Valamiben biztos. De ezen változtatni hogy tudnék? Fogalmam sincs hogy mi a gond velem( mármint hogy mi nem tetszik rajtam vagy ilyesmi). Rengeteget gondolkozom ezen, és napról napra egyre feszültebb vagyok, egyre többet sírok. Már teljesen kivagyok.
2011. ápr. 1. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:

20:30 vagyok.

hiába próbál az ember ezen változtatni, tudom hogy milyen az ha rád jön az a féltékenységi roham... olyankor kb elborul az ember agya és nem lehet megállni h ne féltékenykedj. ezen nemhinném h lehet változtatni. így születtél. az érzéseket nemlehet irányítani. ez hogy most elhatározod magad h nemfogsz féltékenykedni kb olyan mintha azt mondanád hogy "na akkor ettől a perctől kezdve nemfogom szeretni a barátom." ugyan ilyen lehetetlen.

2011. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak akkor ha már féltékenykedsz, ne mutasd ki neki annyira, próbáld elnyomni.
2011. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vagy lelkizz néha a barátoddal mondd neki hogy többet bókoljon meg hangoztassa hogy mennyire szeret. nemkell tulzásba vinni de azért meglenne a hatása. szerintem egy darabig elnyomná a féltékenykedést és feltöltene téged. és azért kéne ezt sűrűbben csinálni hogy ne jöjjön elő újra. más ötletem tényleg nincs.
2011. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!