Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes küzdeni érte, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes küzdeni érte, vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és beleszerettem egy nálam tíz évvel idősebb férfiba, akit mellesleg már hét éve ismerek. Amikor anno 15 évesen megismertem őt, már akkor is éreztem vele kapcsolatban egyfajta mély lelki vonzódást, úgy éreztem, ő olyan, mint én, sok bennünk a közös, pedig akkor még nem is ismertem semennyire sem, ez egy belső érzés volt. De akkor még gyerek voltam, sosem tekintettem rá férfiként, hanem csak egy barátként, lelki társként. Egészen egy hónappal ezelőttig, amikor egy másfél éves kihagyás után újra összefutottunk. Akkor valami átkapcsolt bennem, férfiként is észrevettem, és olyan mély szerelmet érzek, mint még sosem.

Ez így idáig még jól is hangzik.


A bökkenő viszont, hogy mind a ketten elég sérültek vagyunk lelkileg. Ő rengeteget csalódott a nőkben, és most 32 éves korára már elidegenedett tőlük meg a párkapcsolat kérdésétől is, elvan magában. Én a koromból adódóan is kevesebb tapasztalattal rendelkezem, mint ő, ám amennyit eddig tapasztaltam, az csak negatív volt... 4 évvel ezelőtt az akkori párom fizikailag és lelkileg bántalmazott, megalázott, szexuális téren is porrá zúzott. Azóta volt ugyan egy másik kapcsolatom is, de ott nem éreztem már olyan igazi mélyről jövő szerelmet, úgy éreztem, azt az exem kiölte belőlem... és megmondom őszintén, nem is hiányzott az életemből, mert én eddig azt tapasztaltam, hogy a szerelem csak gyengévé és kiszolgáltatottá tesz engem, amivel az adott fél visszaél. Tudom, hogy megfelelő partner mellett a szerelemnek pont hogy erősítenie kéne az embert, csak hát esetemben a megfelelő partner hiányzott mindig a képből...


És most hosszú idő után megint szerelmes lettem. De pont egy olyan emberbe, aki szintén csalódott, és ebből kifolyólag már nem is kezdeményez. Nekem kellene tepernem, hogy legyen valami. (Az előzményekhez hozzátartozik, hogy amikor 18 éves voltam, sokat beszélgettünk, hosszasabban tartottuk a kapcsolatot, és akkor több utalást tett arra, hogy többet is el tudna velem képzelni barátságnál, de én túl fiatal vagyok, fél attól, hogy kialakulna valami, aztán évek múlva megváltozna a gondolkodásom, és megint csalódnia kell.) Mostanában találkoztunk párszor, de egyszer közelebb enged magához lelkileg, másszor bezárkózik. Volt, hogy tök szép meg könnyen félreérthető sms-eket írt, sőt, egyik találkozón egy szál virágot is kaptam tőle. De utána megint zárkózott és hallgatag volt. Megértem, hogy sokat csalódott, de nekem meg nagyon nehéz olyan dologért küzdenem, amiről nem tudom, biztos-e, van-e értelme. Azt mondta, neki idő kell, nem tudja, fog-e változni a felfogása párkapcsolat terén.

De engem megvisel érzelmileg, hogy egyszer ilyen, egyszer meg olyan. És iszonyatosan félek az újabb csalódástól, hogy megint megalázó helyzetbe kerülök, megint kiszolgáltatottá válok.

Ugyanakkor megőrülök nélküle :'( Sosem szerettem így még senkit, ez már nagyon régről jövő, hiszen hülye kis tiniként is nagyon megszerettem a lelkét, a lényét, csak most már kiegészült a dolog szerelemmel is, a felnövő énem érzéseivel. Három nappal ezelőtt megkértem egy levélben, hogy hagyjuk egymást, mert előzőleg a felgyülemlett emlékek és érzések miatt nagyon kiborultam, és megijedtem ettől. Azóta nem beszéltünk, de már most beleőrülök a hiányába, szinte fizikai fájdalmat érzek... Félek, hogy ha hagyom elúszni a dolgot, akkor talán az Igazit szalasztom el, és egy életen át bánni fogom.

Viszont ha én teperek, az annyira ijesztő érzés, abból eddig mindig rosszul jöttem ki :'(


Annyira borzalmasan érzem magam és tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tegyek... Ti mit tanácsolnátok? Tegyem félre a félelmeimet, küzdjek érte, vagy nincs értelme?


2011. ápr. 15. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vallod be neki akkor sosem tudod meg mi lenne a dologból. Melyik a jobb, csalódni benne vagy csalódni magadban, hogy mi van ha mégis összejött volna?

26 ff

2011. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, egy lényeges dolgot kifelejtettem: tudja, hogy szeretem őt... És azután is találkozott velem. Csak azt mondta, neki idő kell, meg hogy még maga sem tudja, mit akar... és engem ez az utóbbi mondata aggaszt inkább...
2011. ápr. 15. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a szerelmi ügyek talán a legnehezebbek az egész életben.Nem tanácsot adok hanem az én történetemet:


Itt én vagyok a pasi tini szerelem ami így kb 10év után kezd beérni.Én mondtam neki hogy próbáljuk meg ő meg azt hogy hagyjam békén.Ő is csalódott jópárszor mint te.Ez volt fél éve azóta nem is nagyon beszéltünk de találkoztunk néha de olyan téma nem volt ami kettönkről szól.Most ott tartunk hogy ő nyitott felém hogy most már ugy mond készen áll és próbáljuk meg.Azóta egyszer láttam de a szeme elárult mindent de hogy mi lesz a vége az még kérdés.

Tehát szerintem ha tudsz akkor várj amíg ő is összeszedi magát.De éreztesd vele hogy te megpróbálnád mert az segít neki talpraállni.Mert ha így teszel akkor ő is el fogja hinni hogy tényleg érdemes megpróbálni.Nem kell sürgetni a dolgokat.

2011. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet... félre kellene tennem a félelmeimet, és inkább őt segíteni. De nem venné ki magát hülyén, ha most megkeresném, hogy mégis találkozzunk? mert ugye legutóbb még megkértem, hogy ne erőltessük.

Sok sikert nektek, kívánom, hogy beteljesedjen végre a szerelmetek!

2011. ápr. 15. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi:)


Hát most hogy már elküldted így eléggé nehéz támogatni.

Azt nem tudom hogy szoktatok e ugy spontán találkozni vagy csak látjátok egymást.Mert akkor elég pár apró gesztus amiből erőt tud meríteni ha nem is tudatosan de érzi hogy neked fontos.De hamár elmondtad neki hogy mit érzel akkor tisztában van azzal hogy "kell neked" ez egy idő után majd tudatosul benne és akkor ő fog keresni.Reméljük.

Ami a viselkedését illet az nagyon hasonlít az enyémre ez ilyen érzelmi hullámzás szerintem ami nála van.Ezzel nem tud mit kezdeni ez csak ugy jön de ha esetleg beszélnél vele még egyszer hogy sürübben találkozzatok nem mint pár hanem mint barátok akkor ez az állapot szerintem "stabilizálódik és akkor már másként fog nézni rád.

(De jó lenne ha minden ilyen könnyen menne)

2011. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az elmúlt egy hónapban ötször találkoztunk, ezek rendesen megbeszélt találkozók voltak. A második találkozó után vallottam be neki, hogy szeretem. A harmadik találkozón zárkózott volt, pedig előző este ő maga mondta a telefonban, hogy követelni fogja az ölelésemet. Aztán mégis alig ölelt vissza, amikor megöleltem. Annak a találkozónak a végén el is kenődtem. Aztán a következő találkozón sokkal nyitottabb volt, akkor hozott egy szál virágot is, meg amikor a padon ültünk, elfeküdt és az ölembe hajtotta a fejét. Az ötödik találkozón megint nem történt semmi, megint zárkózott volt. Azt mondta, mellette megsérülhetek, meg hogy ő nem akar engem bántani meg kihasználni.

Aznap nagyon kibuktam attól az érzéstől, hogy megint távolodik tőlem, és ezért menekültem el, hogy hagyjuk egymást :( de már nem tudom, mi a jó döntés, ha küzdök, vállalva az ilyen fájdalmakat, megtéve mindent, hogy neki jó legyen, vagy megkímélni magam a szenvedéstől?

2011. ápr. 16. 07:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy nem vagy számára közömbös és jól esik neki hogy törődsz vele.

Lehet hogy neki ez "kicsit gyors".Azt mondjuk leírhatnád levélben neki hogy neked ez rosszul esik hogy néha ilyen-olyan és hogy te ezért akartad hogy befejezzétek.

Valami választ csak fog írni.

2011. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!