Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek féltékenység, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek féltékenység, és önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés
SOS féltékenység ügyben! Szeretném a tanácsotokat, segítségeteket kérni! Az egész ott kezdödött, hogy volt egy 3,5 éves kapcsolatom, amiből 3 évet folyamatosan csalt a volt párom, nővel, férfival stb. A lényeg hogy 2 évembe telt hogy rendbe jöjjek! Most van egy csodálatos párom,2 éve vagyunk együtt, és augusztusban feleségül vesz! Soha nem voltam még ilyen szerelmes senkibe, és ő is ugyan ezt mondja! Nem szeretném elveszíteni! A gond hogy a csalódás miatt,nagyon féltékeny vagyok! Ráadásul lemezlovasként dolgozik, ahol ugye a csajok sokszor nem tisztelik a másikat, hogy párkapcsolatban él, és sokszor közénk akartak már állni! De ő tudom hogy hűséges, és ezt az ember érzi, de néha elhatalmasodik rajtam, és olyankor képes vagyok bármit beképzelni! Kipróbáltam már nagyon sok mindent, önbizalomnövelő mondatok stb! Elmondások szerint szép és csinos vagyok, de rajtam a bókok sem segitenek, hogy ne legyen ekkora önbizalom hiányom!Segítsetek nekem tanácsaitokkal!
2011. ápr. 16. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megbízol a párodba és ő azt mondja, hogy szeret és nem csalna meg akkor nincs ok a féltékenységre.

Sajnálom az előző kapcsolatod!

2011. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:

az agyunk befolyásolja a viselkedésünket, de ha hiszed, ha nem, ez működik fordítva is! tehát ha sikerül rögzítened egyfajta viselkedést, akkor ez hatni fog a gondolataidra, az érzelmeidre is. esetedben: kezdetben szoros önfegyelemmel szorítsd rá magad arra, hogy ne féltékenykedj. eleinte nehéz lesz, és tleg fegyelmezettnek kell lenned hozzá. de aztán természeteddé válik, és észre sem veszed, hogy leszoktál róla. ez csak egy rossz szokás, olyan mint a dohányzás vagy a körömrágás. nem könnyen, de el lehet hagyni.


29/N

2011. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyon önbizalom hiányos vagyok, hiába dícsérnek, és nagyon féltékeny is, hiába tudom, hogy a párom nem csalna meg. De én annyit tudok segíteni magamon:

Megpróbálom magamba tartani, hogy csúnyának, kövérnek érzem magam, és a barátom előtt pláne nem mondani ilyeneket. Bár néha sajnos kicsúszik.


Másik dolog pedig, hogy neki vannak fiú legjobb barátai, de van egy aki lány. És nagyon szép. Sokkal szebb nálam. És bár ő azt mondja, én sokkal szebb vagyok nála, tudom hogy nem így van. És mindig is féltékeny voltam arra a lányra. Ebben is úgy próbálok segíteni, hogy nem mondom a barátomnak, vagy nem gyakran, hogy őt ne zavarhassa. Pedig számtalanszor elmondta, hogy nem kell féltékenynek lennem, mert köztük soha nem volt semmi, csak annyi, hogy már pár éve barátok.

Úgy viszont elég rossz lehet neked hogy ezzel a sok szörnyű tapasztalattal kell élned, hogy megcsalt az előző párod. De az már pozitív ha tudod, hogy a mostani nem tenné. Ha megkérte a kezed akkor meg 100 hoyg komolyan gondolja. Szóval sok szerencsét, remélem azért valamit segített amit leírtam.

2011. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mindannyiótoknak a válaszokat!

Rengeteget segítetettek!

2011. ápr. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!