Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feminizmus az oka mindennek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus az oka mindennek?

Figyelt kérdés
Néhány évtizede egy 20-25 éves fiatal férfi már házasodott, családot alapított, ma meg ott tartunk, hogy a 20 évesek nagy része még barátnőt se tud magának szerezni. Ugyanis ma már a másik nemnél van a hatalom. Régen ha egy fiú felkért táncolni egy lányt, akkor hatalmas sértés volt azt visszautasítani, ma meg gond nélkül levegőnek néznek vagy elhajtanak.
2011. ápr. 24. 17:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos igen, illetve a gyerekvállalásig is a klimax előtt 2-3 évvel jutnak el
2011. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

A feminizmus a XIX. század végén indult el, szóval nem feltétlenül ehhez kell kötni. Nyilván nem egyből forrt ki az egész, de azért érted.

Mondjuk inkább azt, hogy részben a fiúk puhultak el, a lányok részben agy mosottak lettek, hála való világ, csillag születik meg apám fasza hülyeségeknek, +mind először karriert akar csinálni és majd 30 évesen egy gyereket csinálni és ennyi. Átalakul a világ, hála liberalizmus.

2011. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

a feminizmussal szerintem semmi gond nincsen,mivel egyenjogúságért küzd.a nem megfelelő körülmények közé, szerintem senki nem szül gyereket nyugodtan,igaz ez a terv egyik része.

igen,ha felkér egy csávó,akiről süt,hogy tolvaj, alkoholista,csöves,bűnöző vagy büdös,izzadt,igénytelen,akkor nem táncolom vele szívesen.te se tennéd egy hasonló löketű csajjal.

amúgy meg én simán táncolnák normális fiúkkal,sajnos viszont vannak nagyon bunkó lányok is,akikkel kár foglalkozni :)))

16/L

2011. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Én addig értek egyet a feminizmussal ameddig tényleg egyenlőségről és nem kákán is csomókeresésről és felsőbbrendűségről szól. A kérdésedre a válasz pedig,hogy nem. Ma már ha megnézed nem igen szülnek 30-35 alatt a nők, a férfiak pedig a 20-as éveikben általában éretlenek (TISZTELET A KIVÉTELNEK). Ez társadalmi szintű probléma, nem vonatkoztatható nemekre.
2011. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudod 20-25 éves korban még javában tanulnak az emberek, vagy éppen csak most kezdtek dolgozni, nemhogy kifizessenek egy méreg drága esküvőt. A házassággal sem szabad csak úgy dobálózni, nagyon meg kell gondolni, kivel kötöd össze az életed, mert sajnos az a tapasztalat, hogy 1-2-3 év aztán válás, ezért meg felesleges volt kidobni a pénzt. Arról nem is beszélve még, hogy ha már házasodsz, akkor alap, hogy legyen saját lakás. 20-25 évesen honnan a francból mégis? Főleg, hogyha még tanul az illető.

A fiúk tényleg eléggé elpuhultak, félnek kezdeményezni, a lányok meg inkább veszik a bátorságot odamenni egy pasihoz, hogy legyen már valami...

Szerintem felesleges más korokkal összehasonlítani a mait, változnak a szokások, el kell fogadni.

A gyerekvállalás is siralmas, a meddőségi klinikák virágzanak, rengeteg a meddő nő, akiknek csak hosszú évek után sikerül teherbe esniük, netán tönkre is megy a kapcsolat közben és nem kevés év megint oda jutni egy új pasival, hogy na gyerek és akkor újra irány a meddőségi, hátha...

Nehéz az élet, mind egészségügyileg, mind megélhetésileg, nagyon meg kell gondolnia az embernek, hogy hogyan akarja élni az életét és azt milyen áldozatok árán érheti el.

2011. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Jaj még annyi lemaradt, hogy szerintem nem a feminizmusnak van köze ezekhez, inkább a társadalmi és gazdasági változásoknak.
2011. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a valóságsókat, és hooliwoodot hibáztatom. Hisz, a 70-es 80as filmek és az előttiekben szex még csak meg se fordult, csak pucér nők, mert ugye az kell. Mameg, ha ma forgatnák a Rambo első részét, már ott is lenne szex, pedig ugye ott semmi köze sem lenne. Na de lényeg a lényeg, a tévében csak ezt látják, így rögtön dugni akar mindenki
2011. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Most vitába szállnék.

Mennyivel volt jobb, amikor a nők nem tanultak, nem dolgoztak, csak férjhez mentek, gyereket szültek, és ez volt az ÉLETÜK EGYETLEN ÉRTELME. Ha nem volt mellettük egy férfi, aki etette, eltartotta, miközben ő otthon hülyére dolgozta magát, akkor éhenhalt. Mehetett a férj bordélyba, nőzni, inni, megverhette, csalhatta, úgy bánhatott vele, mint az állattal, mert a nőnek tűrni kell: nincs más választása.

Egyedül nem képes magát se eltartani, nem beszélve a gyerekeiről.


Ma meg dolgoznak, tanulnak, önállóan el tudják maguk tartani. Válogathatnak, és nem számít már vénlánynak, aki 18 évesen még hajadon, arra se néznek ferde szemmel, akinek 3-nál kevesebb gyereke van, sőt: válás esetén se hal éhen, mert ugyanúgy része az életének a munka, ahogy a család.



A férfiaknál is ugyanúgy végbement egy változás, már nem az van, hogy hazamegy, ledö.glik a tv elé és kiszolgáltatja magát, jó esetben minden gyereke nevét tudja fejből, és még arcot is tud hozzá kapcsolni. A férfiak kiveszik részüket a házimunkából, az apák a gyereknevelésből, és a házasság után is kell teperni, hogy együttmaradjanak, mert már nem csak a kényszerűség tartja egybe a családot.


Szerintem ebben nincs is semmi rossz.

Akkor főleg, ha tudomásul vesszük, hogy ma a házaspárok többsége egy, esetleg két gyereket tervez, de az már igen ritkaság, ahol ennél többet. A 10-12 gyerek szinte már elképzelhetetlen. Erre az egy-két, megfontoltan, tudatosan vállalt gyerekre bőven elég, ha nem rögtön 16-18 évesen szülnek a nők, hanem később. :)

Van most is, aki ennyi idősen kezdi, eszébe se jut, hogy dolgozzon, csak a gyereket szüli sorra, de ugyebár.... ez nem épp egy kívánatos életmodell a legtöbb lány számára. SZERENCSÉRE!!!


Jól van ez így.

Fiúk: kicsit össze kéne szedni magatokat, már kicsit többet kell nyújtani, mint azt, hogy tudtok gyereket csinálni. :D


Abban látom a legnagyobb problémát, hogy ezekhez a lányokhoz ezek a giliszta fiúk kevesek. :)

2011. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Mehetett a férj bordélyba, nőzni, inni, megverhette, csalhatta, úgy bánhatott vele, mint az állattal, mert a nőnek tűrni kell: nincs más választása.



Bocs,de ezzel én rohadtul nem értek egyet. Szeretik ezt a régi világot úgy beállítani, mintha minden borzalmas lett volna, de egyáltalán nem így volt. Semmivel sem volt gyakoribb a verés, mint manapság. A dédmamám a mai napig elkönnyezi magát, ha dédipapát említjük, egész életében szerette! És a széles ismeretségi körömben sem fordult elő soha, hogy bárki kezet emeljen a feleségére!!


A másik meg az,hogy régen a verésnek is más jelentése volt.Még apu gyerekkorában is kaptak egy pofont a gyerekek az iskolában, ha nem figyeltek, és közel sem volt ennyi hülye, fiatalon már hajnal 3-kor az utcán fetrengő fiatal. Viszont a feleségüket akkor sem bántották.

2011. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Így van, változtak az igények. De pl. az én szüleim még a "régi rendszerben" éltek. Engem ennek megfelelően neveltek, ezt a mintát látom itthon. Mi az eredménye? Hapsik százai kénytelenek csajozási továbbképzésre befizetni, mert fingjuk sincs mi kell a mai nőnek. A konzervatív, kedves, odafigyelő, romantikus férfi manapság visszataszító!
2011. ápr. 24. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!