Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gátolja-e az egészséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gátolja-e az egészséges személyiségfejlődést, ha egy férfinak csak nagyon későn sikerül becsajoznia?

Figyelt kérdés
Biztos van valami hatása, ha mondjuk nem 16 évesen, hanem 25 évesen kerül először párkapcsolatba. Gondolom megélni is más.
2011. ápr. 27. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyilván erős negatív hatása van itt vagyok pl. én lassan 22 leszek, nő sehol, és egyre nyomorultabb vagyok, napról-napra rosszabb. Persze biztos van olyan, akit nem zavar. Ez kihat az egész viselkedésre, megnyilvánulásra stb. Pocsék egy helyzet.
2011. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amíg nem talált párt, addig hiányosnak érzi az életét. De ez nem személyiség zavar. Ez egészséges, normális érzés. Még jobban meg fogja becsülni a partnerét.
2011. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én már 22 elmúltam, mégis ugyanazt érzem és ugyanaz a helyzet, mint az első válaszoló. Talán még rosszabbul is érzem magam nála. :(
2011. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy hogy érzed magad, hanem hogy pl. nem fejlődnek ki olyan érzelmek, szociális készségek, amelyeket egy párkapcsolat során szed össze az ember, és ez mondjuk negatívan hat az életére.
2011. ápr. 27. 13:56
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú távon nem lesz negatív hatása... Úgy értem, hogy mondjuk egy év párkapcsolat után már nem fog érződni, hogy sokáig váratott magára az első szerelem...
2011. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolatban élés is egy szocializációs folyamat. Nagyon sok mindent lehet tanulni, tapasztalni belőle. Aki 25 évesen kezdi el, az értelemszerűen sokkal később jut hozzá azokhoz a tapasztalatokhoz, amikhez más már 15 évesen. Ráadásul teljesen más már az életvitel 25, mint 15 évesen. Az első csalódásokat is sokkal jobb fiatalon elszenvedni. A személyiségszerkezet a kor előrehaladtával egyre merevebb. Minden embernek van egy idealizált képe a párkapcsolatokról, nőkről/férfiakról, szexről stb. Ha ebben csalódik 14-15-16 évesen, akkor simán átvészeli, simán továbblép. 25 évesen nehezebb, másképpen csapódik le stb.
2011. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekunk pszichologiabol azt tanitottak, hogy nemszamit milyen keson kezded, attol meg ugyanolyan szep parkapcsolatot tudsz kialakitani, mint aki tapasztaltabb. Egy kicsit megvaltoztatja az eleted, ha lesz valakid, de ha nem vagy csokonyos es osszeferhetetlen, akkor nincs mitol felni.
2011. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja
2011. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem gátolja. Nincs olyan, hogy ideális személyiségfejlődés, amihez tartani kell magunkat, mint egy iskolai tanrendhez. Minden élet más és más, minden személyiség más és más. Ha az illető jól érzi magát a bőrében, nincsenek szociális gondjai, és másiknak sem okot gondokat, nehezen lenne védhető egy olyan állítás, hogy az illető beteg.


Tehát más, ám ez nem baj vagy gond. Akkor lesz azzá, ha vagy Ő maga úgy éli meg, vagy másoknak árt vele.

2011. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyelőre magamnak ártok vele azzal, hogy gőzöm sincs a csajozásról és a párkapcsolatokról. Egy húszas évei második felében lévő férfinak ezt nem hiszem hogy könnyen elnézik.
2011. ápr. 27. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!