Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon milyen mértékig egészség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon milyen mértékig egészséges az, ha valaki a párjára a barátok miatt nem tud kellő figyelmet fordítani?

Figyelt kérdés

A történet hosszú, de megpróbálom röviden leírni. Egy éve vagyunk együtt a párommal, akinek húsz éve ugyanaz a baráti köre, tehát már gyerekkoruk óta elválaszthatatlanok, de úgy, hogy szinte egy családnak számítanak. Eddig a párom az előttem lévő barátnőit nem igazán mutatta be nekik, teljesen szétválasztotta a párkapcsolatot és a barátságot. Engem három hónap együttlét után vitt el hozzájuk és mára már minden összejövetelükre meghívnak, nagyon jóban lettünk és teljesen befogadtak. Három férfiról van egyébként szó, akik szintén párkapcsolatban vannak, de az ő párjaik velem szemben elég nagy előnyt élveznek, hiszen ők is gyerekkoruk óta ismerik a társaságot. Elmondásuk szerint a páromnál minden eddigi barátnője közül abszolút én vagyok a nyerő, állítólag senkit nem szeretett még így. Viszont érzem, hogy akármilyen szorosra is fűződik a kapcsolatunk, a barátok valamilyen szinten mindig fontosabbak lesznek. Lehetetlenség behozni húsz évet és ezt el is fogadom, de valahogy mégis frusztrál a dolog. Most pedig fokozottan érzem ezt, hiszen a legjobb barát vett egy házat és három hete reggeltől estig az egész baráti társaság ott van, fest, pakol, takarít ... stb, hogy minél hamarabb oda tudjon költözni a férfi a családjával. Ez idáig rendben is van, én is sokat segítek ott nekik, de lassan ott tartunk, hogy két hete alig látom a párom. Nem élünk együtt, nem is lakunk közel egymáshoz, ebben is előnyt élveznek a barátok, akik ott laknak mind szinte egy utcában. Ma szóvá tettem neki, hogy nagyon kiteszi már magát és hogy ne hajszolja ennyire túl magát. Erre azt válaszolta, hogy a barátság nem csak bulizásból áll és kötelességének érzi, hogy ott legyen és mindenben segítsen. Ez nagyon szép és jó, de mindeközben én mellőzve vagyok. Persze nem lennék, ha én is állandóan ott lennék velük és segítenék, de egyrészt én csak hétvégén tudok ott lenni a munkám miatt, másrészt pedig nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás.

Érzem, hogy a párom nagyon szeret, nem csak mert minden nap elmondja, hanem mert érezteti is, amikor csak lehet. Sőt, ha a barátainál vagyunk, ott sem rejti el az érzelmeit és előttük is ugyanúgy ölelget/csókolgat és becézget, tehát ezzel semmi probléma.

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e köztetek olyan, akinek hasonló problémája van és hogy mit tud ajánlani, mit tegyek? Régóta rágódom ezen és keresem a megoldást, de nagyon örülnék, ha tanácsot adnátok! Előre is köszönöm!


2011. aug. 16. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a barátai előtt sem szégyell téged, és érezteti minden nap hogy szeret, akkor szerintem nem lesz baj. várd meg hogy készen legyen a ház, és ha megint több időt fog fordítani rád, akkor ez csak egy jó móka volt számára, hogy dolgozni kell egy házon, ami ráadásul a barátjáé. lehet hogy tényleg csak nagyon lelkes, és ha azzal végeztek, akkor minden újra a régi lesz. :)
2011. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Velem még ilyen nem fordult elő, csak ha mondhatjuk így, "a baráti társaság egy részét" képzem. Mármint egy ugyanilyen helyzetben. Volt egy ugyanilyen pár a társaságunkban, a srác imádott minket barátait, sokszor tényleg előbbre voltunk neki mi, mint a lány, akit egyébként imádott, és mindent megtett volna érte. De az tény, hogy ennek ellenére a tenyerén hordozta. A lány az elején úgy érezte, hogy ki van rekesztve, hiszen persze, hogy nem lehet behozni pár hónap alatt azt, ami a fiúnak évek alatt sikerült. Mert úgy érezte, nem fogadják el, ezért nem érezte velünk jól magát, és "lázadozott" is. Aztán egy idő után sikerült beilleszkednie, például velem is nagyon jóban lett. És bár még mindig volt, hogy előbbre voltunk a fiúnál a sorban, mint a barátnője, a barátnőt már nem annyiszor zavarta, ha el kellett jönni egy egy buliba, találkozóra. Magát is elkezdte úgy látni, mint a mi barátunk, nem pedig mint "csak" a barátunk barátnője. A kettő között nagy különbség van, mégpedig az, hogy mennyire lesznek neked fontosak az emberek. És bár utána a fiún továbbra is egyszer kétszer felhúzta magát, ha inkább velünk volt, de már nem annyiszor. Igaz, a kapcsolatuk több évig tartott, ma már nincsenek együtt. De nem ez vetett véget neki, mert le tudta küzdeni ezt az érzést. Remélem segíteni tudtam valamennyit, hátha ki tudsz indulni valamennyire belőle. Egyébként megértem mit érzel, és tényleg elég kellemetlen lehet. :S
2011. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok, és érdekelne az, hogy mit jelent az, hogy mellőz. Hogy éjjel - nappal nincsen veled, vagy pedig hogy többet van a barátaival, mint veled. Rossz tapasztalataim vannak sajnos a barátaim párjaival, némelyikőjük rögtön kiakad, ha nem körülötte forog a világ. A másik fél meg próbál eleget tenni, és így a barátok, akik egyébként mindig ott állnak mellette, hirtelen feledésbe merülnek. Ezért én is mindig törekszem arra, hogy ne legyen ilyen társ, ne akarjam elvenni a barátaitól őt. Hiszen gondold el, gyerekkoruk óta együtt vannak, mekkora kötelék lehet köztük.

Nem gyanusítalak, nem mondom hogy ilyen vagy, ne értsd félre. De én sem tudhatom, hogy esetleg ez áll-e a háttérben. Gondolom önmagad előtt is tagadnád, ezért előbb nézz jól magadba, és úgy változtass. Vagy magadon, vagy rajta - ha teheted. Minden jót!

2011. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hosszú válaszodat! Nem, egyáltalán nem akarok ráakaszkodni és elvenni őt a barátaitól, sőt! Nagyon sokszor volt már, hogy felhívott, csak később ér oda hozzám, mert segítenie kell pl. autót szerelni. Mindig megértően és toleránsan álltam hozzá, de volt olyan, hogy egymás után három randi csúszott így és azt már szóvá tettem. Kicsit felkapta a vizet, de pár perc múlva bocsánatot kért és azt mondta, igazam van és egyáltalán nem mellőzni akart engem, de nem tud mindenkinek egyszerre megfelelni és kért, hogy értsem őt meg. Azóta fokozott figyelmet fordít arra, hogy ha megbeszélünk valamit, akkor ahhoz tartsa magát. Ezért sem aggódom túl a dolgokat, mert érzem, hogy fontos vagyok neki, máskülönben nem tenné meg értem ezeket. A baj az, hogy az én barátaim messze laknak tőlem és hét közben szinte nem is tudunk találkozni, mert munka után legtöbbször hazajövök és egyedül vagyok. Ő viszont, ahogyan említettem a kérdésemnél, a barátaival egy környéken laknak, ezért napi szinten együtt tudnak lenni. Nem akarok ráakaszkodni és ha nekem is lennének a környékemen barátok, sokkal másabb lenne a helyzet. Nem lenne ennyi időm agyalni, mint most.
2011. aug. 17. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!