Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha a mi kapcsolatunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha a mi kapcsolatunkban nincs féltékenység?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy mindenki eszeveszett féltékenykedő körülöttem. Nézegetik egymás e-mailjeit, sms-eit, állandóan kérdőre vonják a másikat, hol járt, kivel beszélt, és meggyanusítják egymást, hogy biztos megcsalta az egyik a másikat. Nálunk ilyenek nincsenek. Magunktól ellmondjuk, hogy mit csináltunk aznap, de nem számolunk el minden perccel. Sőt mi még a megcsalással poénkodunk is, pl.: a barátom éjszakás, és amikor indul el, akkor mondom neki, hogy menjél már, mert iderendeltem a Józsit, Bélát stb... Ő is mond ilyeneket, de ezek csak viccek. Kívülállók szerint ez hülyeség, és majd nagyot fogok koppani, mert rá fogok jönni, hogy ő is férfiból van, és a farka vezeti. De én tudom, hogy szeret engem, rajong minden porcikámért, élvezi velem az életet, és boldog mellettem, ahogy én is mellette, és ahogy én is szeretem őt mindennél és mindenkinél jobban. A barátnőimtől meg folyamatosan kapom a jótanácsokat, hogy hogyan szorítsam meg a pórázt a barátom nyaka körül. Múltkor például azért vesztek belém, mert így baráti társasággal sétáltunk, és a barátom megjegyezte, hogy az utca másik oldalán nem éppen alsókategóriás hölgyemény sétál el. És a barátnőim utána kioktattak, hogy ezt nem szabad hagyni, meg ilyenkor be kell vágni a durcát, és ki kell kérni magamnak, hogy így megalázott, meg különben is ez az első lépcső a megcsaláshoz. Én meg csak nevetek az ilyeneken, mert tudom, hogy vannak rajtam kívül olyan nők, akik tetszenek a barátomnak, de tudom, hogy én vagyok neki a favorit. Egyébként a szüleim is ilyen felfogásúak, tehát édesapám is megjegyzi, ha szép nőt lát, ahogy édesanyám is megjegyzi, ha szép férfit. Így én ezt a mintát vettem át, és az elején megmondtam a barátomnak, hogy engem nem zavar, ha megnéz más lányokat. Nekem ő az első komoly kapcsolatom (már több mint három éve vagyunk együtt, és már egy éve együtt is lakunk, és nemsokára esküvő is lesz), így korábbi tapasztalatom nincsen. De tényleg rosszul csinálom a dolgokat? Egy kis féltékenykedés tényleg kell, mint női praktika, hogy a férfi ne bízza el magát túlságosan?
2011. máj. 9. 18:57
 1/5 anonim válasza:

Egyesek szerint nem léteznek olyan dolgok, hogy női praktikák.


Egyébként, létezik olyan férfi, aki nem fog megcsalni, bár elég ritka, véleményem szerint.


Ezen kívül úgy gondolom ezt a dolgot, hogy nem érdemes praktikázni, játszmákat játszani, megjátszanii magadat. Legyél önmagad. És legyél őszinte. Ennyi. Sok doldogságot nektek.


21/F

2011. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagytok egyedül:)


Mi is csak poénkodunk a megcsalással, mert tudjuk, hogy úgysem fog történni. És ez nem naivitás, hanem bizalom:) Ismerjük egymást annyira:)

Eleinte, a rosszul elsült kapcsolataim után alig hittem, hogy találok valaha ilyen férfit.

2011. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én rengeteget féltékenykedek, sok vita van ezen :S Tudom, hogy ez megöli majd a kapcsolatunkat, beszéltem is erről barátnőmmel, ő azt mondta szeret és nem akar elveszíteni és majd a bizalom is helyreáll nálam idővel, ő megértő addig. Soha nem csalnám meg, de tudom milyen nehéz néha ha olyan szituációba kerülsz, de mivel nagyon szeretem nemet tudok mondani az adott helyzetben... csak nem bízom abban hogy ő is ilyen-e :S

irigyellek titeket... nagyon.. :(



19/f

2011. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Áh, mindenkinek úgy kell csinálni ahogy neki jól esik, nem szabad erőltetni a féltékenykedést

Azért biztos nem fog megcsalni vagy kevésbé szeretni mert nem vagy féltékeny XD Ha féltékeny vagy akkor valószínűbb, hogy már csakazértis. De amúgy ha meg akar csalni, akkor megcsal ha féltékeny vagy ha nem, ha meg nem akar, akkor meg minek?

Egyébként velem meg az volt, hogy én totál azt hittem, hogy eszméletlen féltékeny barátnő leszek, mert olyan típusú ember vagyok.

Aztán most, hogy van barátom, mégse voltam rá egyszer se féltékeny még 3 hónap alatt XD Pedig volt olyan szituáció, hogy itt megjegyeztem magamban, hogy jé itt kéne féltékenynek lennem, de nem vagyok, de furcsa. Meg volt szitu, ahol ő így mondta, hogy nincs okom tartani ettől meg ezektől a lányoktól, én meg csak legyintettem, hogy tudom (megjegyezném, hogy amúgy elég önbizalomhiányos voltam/vagyok). Nem tudom, egyszerűen nem tudok rá féltékeny lenni, valahogy megbízok benne, vagy nem is tudom, valahogy érzem, hogy neki tényleg nem kell más.

Mi amúgy nem viccelődtünk még ilyennel, de nem is látom amúgy értelmét... Ha már utalgatok meg viccelődök, akkor az vonatkozzon csak rá, vagy az ő egyik csodálatos testrészére ;) Amúgy ha ő ott van, akkor meg se látok más pasit XD Én se láttam őt nőt megnézni vagy bármi. Mármint rajtam kívül :D

Amúgy én teljesen őszintén elmesélem neki ha az utcán rámkacsintanak, megszólítanak, stb, még büszke is vagyok rá :D Én ezt úgy fogom fel, hogy ebből látja milyen jó, értékes csaja van XD Jah de egyébként ő se féltékenykedik ám, csak mosolyog ezeken. Ő is tudja, hogy csak az övé vagyok XD

Amúgy amikor egyik ismerősömnek meséltem, ő azt mondta, hogy hát azért az elég jó biztosíték, hogy nem akar senkivel házasság előtt lefeküdni (én se amúgy), de ez addig így eszembe se jutott XD

De amúgy szerintem az féltékeny aki attól fél, hogy elveszíti a másikat. Aki nem fél ettől, mert tudja, hogy a másiknak ő kell, és komolyan kell, az nem lesz féltékeny. Ti is gondolom azértse vagytok, mert olyan komoly a kapcsolatotok, hogy össze is akartok házasodni. Szal itt már minek féltékenykedni? Ha el akar venni, akkor úgyis tuti. hogy csak téged akar, különben miért csinálná. Nincs mitől félned, azért se vagy féltékeny.

2011. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dark Prophet ***** válasza:
Nem vagy egyedul. Nalunk sincs feltekenyseg. Egy deka sem. Sot tovabb megyek, en soha egy kapcsolatomba sem engedtem be. Ha baratnom feltekenykedett szoltam hogy nem szeretem, nem turom, fejezze be. Ha idegesitett vele sokaig, kitettem. A feltekenyseg azert m*rh*sag, mert idealisan, en akkor jarok egy lannyal ha megbizom benne. Az h*lyeseg amit mondanak, hogy a parjaban megbizik csak a tobbi emberben nem. Ahhoz hogy megcsaljon ket ember kell. A parom bele kell egyezzen ahhoz h felremenjen. Na mar most, amig o nem elt vissza a bizalmammal, addig nincs ilyen hogy "bizok, de...". A bizalom 100 szazalekos kell legyen. Csak akkor jarok valakivel ha megbizom benne. Ha megbizom benne, nem idegesitem magam, akarkivel akarhova megy. Ha meg nem bizom meg benne akkor nincs kapcsolat. Akkor nincs ertelme, akkor kirugom. Es ez forditva is igy van. Ha tisztel, megbizik bennem. Ha feltekenykedik azzal az en becsuletemet serti meg, hogy kinezi belolem hogy s*ggf*j legyek, es ez nekem sertes. Es faj. Es nem turom. Az en kapcsolataimba soha nem is volt es soha nem is lesz feltekenyseg. Parom sokat megy osztalytarsaival kirandulni, s alszik sok fiuval egy helyen egy lenge pizsamaban. De tudom hogy csak engem szeret, es ha farkat lat is az en farkam ugrik be neki, mert erzem hogy ennyire oda van ertem, rendszeresen kimutatja. Ezert meg sem fordul nekem a fejemben ilyesmi. Nem is szoktam faggatozni hogy hol mikor es kivel jarkal. Az o dolga. Ha el mondja jo, ha nem ugy is jo. Az embert nem lehet lekotni. Az a madar a tied amelyiket szabadon engeded es visszajon hozzad. Ha megcsalna akkor meg ugysem lehetsz vele 24 orat a napbol, es elobb utobb megteszi, ugy hogy nincs ertelme olyannal lenni akiben nem bizol. A kapcsolat a bizalmon alapszik. Ha nem 100 szazalekos, akkor az csak kinlodas, nem kapcsolat.
2011. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!