Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Óriási dilemmában vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óriási dilemmában vagyok, menjek vagy maradjak. Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
Hmm... hogy is kezdjem. Kb. 15 évvel ezelőtt szüleimmel Rodoszon voltunk, és ott megismerkedtem egy helyi görög lánnyal. Igazából semmi komolyat nem reméltem/akartam, eléggé tinifelfogású voltam még. Persze tetszett nagyon a lány, de egy beszari kis senki voltam :D Egy ideig leveleztünk, de aztán az is abbamaradt. Mindketten mentünk amerre az élet vitt. Teltek múltak az évek, aztán megismerkedtem egy magyar lánnyal. Ez az ismeretség tart már lassan negyedik éve. Azt nem mondanám, hogy szerelem, mert ahhoz már rég nincs semmi köze - részemről (de talán így normális is, szerelemből szeretet (aztán meg megszokás)). Talán egy fél éve kezdődött minden, egyre rosszabbak lettek a dolgok, szar a szex, semmit nem tudunk megbeszélni, stbstb. Tehát alapjában véve számomra gallyra van az egész, valahogy nem tudjuk kölcsönösen azt nyújtani egymásnak, amire a másik vágyik. Ő még szerelmes belém, de hát ez eléggé egyoldalú. Hála Mark Zuckerbergnek, létrejött a Facebook, és szintén egy fél évvel ezelőtt megtaláltam rajta a már komoly és érett nővé vált görög leányzót. Felvettem vele a kapcsolatot és igazából pillanatok alatt egy (internetes beszélgetéshez képest) számomra szokatlan mélységű dolog alakult ki kettőnk között. Amiket írogat és ahogyan. Persze semmi le akarlak szpni meg ilyenek, de jóval többnek mondanám, mint amit egy sima barátság elbírna - az én értékrendem alapján legalábbis. Ugyanakkor még folyik a jelen kapcsolatom is, és ezt tudja ő is (célzást tett rá, hogy nem azt mondja ezzel, hogy szakítsak, csak megjegyzi, mint egyfajta lehetőséget). Minderre persze egyáltalán nem vagyok büszke, nem szeretek két vasat tartani a tűzben, hűséges típusnak vallom magam. Ti mit tennétek a helyemben? Szakítanátok négy év után egy olyan lánnyal, aki a világ végére elmenne veletek, (sokszor már zavarba ejtően) imád, mos, főz, ugyanakkor maga a kapcsolat a rendkívül lapos, üres és eseménytelen valami. Gyerekem még nincs, de hamarosan elérem azt a kort, ahol már meg kell gondolni, hogy az ember mennyire legyen szabad szellemű, mennyire vállalkozó, a gyakorlatilag majdhogynem bizonytalanba belevágó. Azon töröm a fejem, hogy csináljam-e tovább ezt a kapcsolatot, amiben vagyok, becsüljek meg egy olyan lányt, akire végül is bármikor támaszkodhatok, tényleg megcsinál szinte mindent, amolyan igazi feleség típus, ugyanakkor magában a kapcsolatban szarul érzem magam, mert ha én nem töröm magam, akkor otthon ülünk vasárnap délután a 35 fokban és tévézni "kell". Régebben és az előző kapcsolataimban nagyon sokmindent szerveztem, sokfelé mentünk, de sajnos belefáradtam már ezekbe a magányos ötletekbe. VAGY szakítsak vele és vágjak bele egy olyan kapcsolatba egy még csak nem is Magyarországon élő lánnyal, akivel igazából mondhatom azt, hogy totál bizonytalan minden, mert noha most egészen szépen elbeszélgetünk, de ez nyilván nem pótolhat semmilyen közösen eltöltött időt, ahol kijönnek a hülyeségek, ahol megmutatkozik az igazi önmagunk. Görögországban ráadásul a helyzet is elég szar, az sem biztos, hogy idejönne a kedvemért (nem is szívesen szakítanám ki onnan), szóval munkát talán még kevesebb eséllyel találnék, mint itt ebben a nyomi országban. Sajnos túl vagyok már azon az életkoron (29 éves vagyok), hogy azt mondjam, hogy "ááá, szarok rá, lesz ahogy lesz", mert családot szeretnék, de úgy érzem, nem feltétlenül ilyen áron, mint ami most van. Tudom, kicsit ilyen menedékszagúnak tűnik ez az egész, de hát ez van. Igazából nem tudom, hogy reméljek-e még változást ebben a mostani kapcsolatban. Kérlek titeket segítsetek némi tanáccsal, tapasztalattal, bármivel, mert kezd nagyon gáz lenni a tény, hogy máshová "udvarolok", holott még vígan benne vagyok egy másik kapcsolatban. És egyre inkább meg is látszik... Köszönöm mindenkinek és elnézést a litániáért...
2011. máj. 12. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
úristen O.O hát ezt egy kicsit lerövidíthetnéd.
2011. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na végre egy értékelhető történet és egy korrekt leírás.


Azt gondold végig, hogy mi történik, ha maradsz. Beköti a fejed egy olyan nő, akire támaszkodhatsz, kéznél van és aki veled szeretné leélni az életét. Rendkívül házias, imád téged és a világ végére is elmenne veled. Csakhogy ez az út a részedről nem járható, mert ellaposult, kihűlt a dolog. Gyereket vállalnál egy olyan nőtől, akivel 4év után sem tudsz izgalmakat átélni? Kész kudarc lenne a családi életetek, jönnének a problémák is, mindenért őt tennéd felelőssé, de leginkább a kisiklott életedért. Átvernéd őt is és magadat is, sosem lennél boldog. Ha időközben elveszíted a görög lányt (férjhez megy), marad a csalódottság, hogy milyen is lett volna. Előbb-utóbb úgyis félremész, akkor meg minek erőltetni ezt az egészet?


Mindenképp beszélned kell a görög lánnyal, ha úgy adódik, akkor a jövőtökről is, próbáld meg ott, ha nem megy, akkor beszéljétek meg és egy harmadik országban.

2011. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy olyan kérdés, amiben csak te dönthetsz. Meghallgathatod az emberek véleményét, érveket, ellenérveket, de majd neked kell meghozni a - minden bizonnyal végleges - döntést.


Mindenesetre majd írd le, hogy hogyan döntöttél, érdekelne.

2011. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis regényt írtál. Szerintem merj kockázatot vállalni. Ha a mostani kapcsolatodban nem érzed jól magad, akkor vess neki véget, főleg ha már egyáltalán nem szereted. Nem akarhatsz gyereket egy olyan lánytól, akit nem is szeretsz, és unalmasnak találsz. Függetlenül a görög lánytól mondom ezt.

Hogy vele mi legyen, az már nehezebb kérdés. Mielőtt költözködnél, mindenképp érdeklődj nála, hogy egyáltalán ő is szeretné-e ezt a kapcsolatot, vagy csak flörtölget veled. Meg kérd meg, hogy ismerősi körében nézzen körül, hogy lenne-e ott neked munka. És nézz körül itthon ugyan így az ő részére. Elég nagy a rizikótartalma, mert más kultúra, más szokások, és az egyikőtöket ki kell robbantani a megszokott közegből.

Viszont, ha még sem mellette döntesz, még mindig sok magányos magyar lány van 30 év körül. Viszont a mostani kapcsolatodnak nincs sok értelme. Csak azért együttlenni valakivel, mert főz, mos?? ezt te sem gondolhatod komolyan.

21L

2011. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy nem :-)
2011. máj. 12. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nah a leírásodban két embertípust figyeltem meg. Az egyik az , aki elég érett már arra, hogy tudja hogy mi a helyes és kitart a mostani kapcsolatában jóban -rosszban és így biztos alapokon lehet jövőt tervezni gyerek(ek) stb.


A másik pedig még a kalandvágyó, nehogy leragadjunk már egy kapcsolatnál ami mellesleg rosszul is működik mostanában és meg kellene beszélni, dolgozni az ügyön hogy jobb legyen. Úgyis odavan értem az a lány hát akkor inkább a könnyebb utat választom.


Nem szabad feladni soha! Gondold el mennyi melót belefektettél, képes lennél feladni a biztosat a bizonytalanért? Remélem tökös leszel és okosan megolod(játok)

2011. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Helló. Szerintem nem olyan vészes a helyzet. Az én véleményem a következő:- ezzel a Görögországi csajjal lehet, hogy jól eltudsz beszélgetni meg ilyenek,de nagyon kevés esély van rá, hogy találkoztok, ha mégis megoldjátok, hogy találkozzatok, lehet, hogy 1 hét után vissza megy, vagy az is lehet, hogy a csaj kitalálja, hogy nem olyan pasit keres mint te vagy te találod ki, hogy nem olyan csaj kell neked mint ö, mivel régen találkoztatok, biztos, hogy mind a kettőtök személyisége megváltozott és hát azért hiába csetelsz valakivel nem fogod megismerni. Lehet, hogy megtudod hogy milyen kaját szeret stb. stb. de azt nem tudod meg, hogy adott szituációkba milyen verbális jeleket ad le. De tegyük fel megoldjátok, hogy találkozzatok, összejöttök, ideköltözik-vagy te oda még akkor sem biztos az hogy szerelmesek lesztek vagy, hogy együtt leéljétek az életeteket( te mondtad, hogy lassan meg akarsz állapodni). Szóval szerintem ez a része a storynak tele van bukkanókkal.

- Térjünk át a másik oldalra. Együtt vagy a mostani nőddel 4 éve. Ez már elég sok idő ,biztos már kiismertétek egymást és mivel mondtad ezeket a jelzőket, hogy főz meg mos meg ilyenek, én úgy látom, hogy bejön amit a csaj tud nyújtani. Ezzel az egésszel a parád a szex. 4 év után ha nem újítotok valószínűleg unalmas lesz( vagy nem bár ez ember függő).Ez nem azt jelenti, hogy itt a világvége csak azért mert mind a ketten másra vágytok. A szexet sok féleképpen fel lehet dobni, csak kicsit nyíltnak kell lenni és ki kell próbálni újakat. Kitudja, lehet, hogy a csaj oda van a megerőszakolásos szexért, csak nem mondja mert a társadalmi sztereotípiák táplálják, hogy ez elfogadhatatlan és etikátlan.

Az én történetem: Együtt vagyok már jó ideje a nőmmel, és egy idő után nálunk is jött ez a dolog,hogy monoton meg kezd unalmas lenni a szex. És ő jött azzal a dologgal, hogy mi lenne ha vennénk bilincset, és ekkor elbukkantak egy szende szűznek látszó nagyon aranyos csajból azok a fetish hajlamok amikben már én kezdem rosszul érezni magam. De mi ezzel jól feldobtuk a szexuális életünket és most tök boldogok vagyok.( azonban ő nem tud főzni és nem is szokott mosni... :D de kit érdekel? )Szóval szerintem találjatok ki valamit amivel feldobjátok a szexuális életeteket gondolok itt szerepjátékokra vagy vidd el egy szexshopba hogy nézzen körül, biztos talál valamit ami tetszik neki és kitudja lehet, hogy ezek után Te is belefogsz zúgni és minden megoldódik. Csak kicsit legyetek nyitott mindenre, és ha para van akkor ne rögtön azon járjon az eszed, hogy más csaj biztos jobb mint ő, hanem próbálj mindent megtenni azért, hogy jó legyen a kapcsolatotok.

- Ha már mindent kipróbáltatok és nem jön össze akkor ott van egy új lehetőség :keress egy másikat.

Ez az én véleményem. Remélem tudtam segíteni, és biztos vagyok abban,hogy jól fogsz dönteni! Minden jót!

20F

2011. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ami a görög lányt illeti igazat adok, ezekkel számoltam én is. Másik oldalról azonban olvashattad, hogy nem csak a szex a gond, sőt, mondanám azt, hogy ez a kisebbik probléma. De leírtam a többi dolgot is. Amúgy meg hát mit is mondjak... köszönöm a válaszokat mindenkinek. Azt hiszem van mit átgondolni... Az szinte biztossá vált, hogy Görögországot nem vállalom be, egyszerűen túl sok a kockázat. Teszek még egy utolsó kísérletet, de azt te is beláthatod, hogy egy kapcsolat sikere mindkét fél felelőssége.
2011. máj. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!