Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éreztetek már ehhez hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztetek már ehhez hasonló fájdalmat?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok a barátommal több, mint 3 éve járunk. Imádom őt, és az elmúlt napokban azt mondta, hogy barátként szeret, de azt mondta ad még egy esélyt a kapcsolatunknak és ma is egy romantikus estét töltöttünk együtt és azt mondta, hogy tévedett és hogy szeret. Nos a kérdésem ehhez kapcsolódik, hogy mikor elmondta, hogy nem szerelmes belém akkor ideg összeroppanásom volt.Nem tudtam aludni se enni se bármilyen tevékenységet csinálni. Csak ültem egy helybe és néha-néha rám tört a sírógörcs és azt éreztem itt a vége az életemnek. Igazából most is eléggé szomorú vagyok, mert félek, hogy mégis vége lesz. De az én hibámból történt minden, azért "ábrándult" ki belőlem. Mit tehetnék annak érdekében, hogy megerősítsem a szerelmünket? Kérlek segítsetek! Előre is nagyon köszönöm.
2011. máj. 13. 02:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem már ilyet, eddig kétszer nagyon durván, és egyszer kicsit szolidabban. De arra jöttem rá a 20+ évem alatt, hogy bármennyire fáj, ha valamin látom, hogy már nem működik, azt nem kell erőltetni, és bármennyire is kegyetlen és érzéketlen dolog ilyet mondani, de nem csak az az egy ember tehet boldoggá és elégítheti ki az igényeidet a világon... Eddig még soha nem én voltam az egyetlen kapcsolatomban se, aki véget akart volna vetni a dolognak. Vannak az embernek jó tulajdonságai, és vannak rosszak, de ez végül semmit sem számít általában, amikor szakításra kerül a sor. Mert általában az derül ki, ha az ember egy pillanatra hideg fejjel tud a dolgok mélyére nézni, hogy aki szakítani akar, az már egyszerűen megunta a másikat és nem látja be az egyszerű tényt, hogy talán a legnagyobb biztonságban a jelenlegi állapotában van (már ami a lelki biztonságát jelenti persze). És csak az vezérli, hogy hű ő valami újat akar már. Azt tudom csak neked tanácsolni, ha sokat vacillál így a párod, te magad hagyd ott, és keress valakit, aki nem fog. 18 évesen még semmit nem veszítesz. Tarts ki, nem lesz könnyű, bárhogyan is legyen. Mert ha még nem is lesz baj, akkor is örökké ott lesz benned a félsz a történtek miatt. Szóval bárhogy döntesz, én szorítok, tudom milyen.
2011. máj. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen helyzetben 2X!

Az egyik ugy kb fél éve volt.ugyan olyan voltam mint te az idegösszeroppanással,csak èn sokáig abba se birtam hagyni a siràst,aztán nèha néha megnyugodtam,majd ujra kitört megint sirtam.hát nagyon fájdalmas dolog.nalunk mondjuk annyival jobb a helyzet,h megvolt az oka amiért a parom el akart hagyni és nem azért volt mert nem szeret engem.kitartást és eröt.valszinüleg az elsönek igaza lesz a te eseteddel kapcsolatban.lehet jol teszed ha megfogadod a tanácsát.amikor velem elöször fordult elö én is beláttam egy idö utàn,jobb ha hagyom.más talán még boldogabbá tehet.és ez igy is lett!

2011. máj. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 yuda ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem szerelmes beléd a barátod , de mivel tetszel neki és feltehetőleg a sexre szüksége van- ezért kínlódik- persze lehet tévedek, de nekem ez jött le a leveledből

Ha igazán szerelmes lenne, nem változna nála egyik napról a másikra.

Én nem kínlódnék vele a helyedben , mert bármikor vége lehet és most még emelt fővel léphetsz ki a kapcsolatból- míg ha dob, azt jobban megsínyled..de te döntesz.

Úgy tűnik,a romantikus esték vannak rá nagyobb hatással, tehát a hormonok dolgoznak egyértelműen, nem a mélyebb érzések.

2011. máj. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, hogy egyes emberek így játszanak mások érzéseivel.Mert nekem úgy tűnik, hogy ezt teszi most Veled ezzel a se veled se nélküled játékkal.

Remélem minél előbb túljutsz ezen az érzelmi válságon, és később belátod, hogy ez a fiú egy könnycseppet sem ér.

És nem a Te hibád ez hogy idáig jutottatok! Hanem az ő önzésén alapszik mert lehetne annyira gerinces, hogy nyíltan megmondja, hogy csak egy "kellék vagy".

2011. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Kedves 18 éves! Azt kérdezed, hogy mit tehetnél, hogy a "szerelmetek" megerősítsd. Ezen a mondaton tűnődj el. Tényleg szerelmeTEKről van szó? Nem csak a TE szerelmedről? Szerintem erősnek kell lenned és belátnod, hogy ezért a kapcsolatért már csak egyesegyedül Te veszkődsz. A srácnak csak a "romantikus este" kell, ez egyértelmű. Amennyiben nekem azt mondaná valaki, hogy csak barátként szeret, akkor szépen rámosolyognék és nagyon fegyelmezetten elköszönnék tőle és kisétálnék az életéből, persze ezt egyértelműen meg kell neki mondani. Aztán otthon bőghetsz ezerrel és kiborulhatsz és depibe eshetsz, de erről neki nem kell tudni. Ezzel, hogy így kapálózol, rettentően megalázkodsz előtte, csak Te ezt nem látod kívülről a rózsaszín köd miatt. Én értem, hogy Te lángolsz, de tényleg annyira, hogy nem tud lehűteni egy ilyen "barátos" duma? Meg hogy még egy esély ... ááá ezt rossz hallgatni (olvasni). De az, hogy a Te hibádból ábrándult ki belőled, azt felejtsd el! Ne magadat hibáztasd egy percig se! Azt mondod, hogy 3 éve jártok. Ez egy kamasz életében rettentő hosszú idő és egy diákszerelemben (bár nem írod, hogy a fiú milyen korú) erősen megérett az unalomra kihűlésre. Hidd el, hogy nem ő lesz az a pasi, akivel az életedet leélni fogod. Nem kell mindenáron ragaszkodni hozzá. Tudom "szerelmes" vagy és ilyenkor, ebben a módosult tudatállapotban bármit dumálhatnak a körülötted károgók, de ha csak egy percig józanul nézed magad, rájössz, hogy nem megerősíteni kell a kapcsolatotokat, hanem hanyagolni. De többet mondok, egy nagy levegőt venni és elnyisszantani a fonalát. Cudar érzés én tudom, de ha arra gondolsz, hogy még jópár ilyen nemélemtúl érzés lesz az életedben, az megerősít és ezek a negatív élmények tesznek igazán felnőtté! (ez is rossz dumának tűnik, de hidd el, tapasztalatból beszélek). Egy darabig fáj rettentően, mint egy nyílt seb, (sőt jobban) de begyógyul elég gyorsan. Aztán kisvártatva azon kapod magad, hogy valaki más felkeltette az érdeklődésed és ez a mostani srác annyira silány az újhoz képest, hogy elvesztegetett időnek érzed majd minden napot, amit miatta szenvedtél. Hát nem irigyellek perpillanat, csak drukkolok neked! 40/n
2011. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bizony, éreztem már én is ilyet! De ha nem akarsz továbbra is szenvedni és fájdalmat okozni magadnak, ne akard visszaszerezni őt. Tudom, hogy keményen hangzik, de nem éri meg. Legyen benned tartás! Aki szeret valakit, az nem "egyik nap szeretlek, másik nap csak barátod vagyok" alapon működik. És a másik fontos dolog: miért ő ad esélyt a kapcsolatotoknak? Egyáltalán miért kell esély??!! Nem érzed ez megalázóan? Fiatal vagy még, találsz olyan fiút, aki tényleg szeret! Ne hagyd, hogy így megalázzanak!! /36éves nő./
2011. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írt az előző, gyakorlatilag mindent leírt, amit én is le akartam. Kérdező, tudom, rohadt könnyű mondani, de ne engedd már, hogy a barátod így szórakozzon veled: egyik nap csak barátkánt szeret, másik nap szerelemmel. Felejtsd el! Ez komolytalan. Ne játsszon már az érzéseiddel.


Mégis mire vársz, hogy kegyeskedjen végre eldönteni, hogy szerelmes-e beléd vagy sem? És te addig mit csinálsz, türelmesen ülsz a sejhajodon? Na ne már! Mondd meg neki szépen, hogy TE már döntöttél, és köszönöd szépen, nem kérsz többet a kapcsolatból.


Nem kell összeveszni, nem kell megutálni egymást, csak szépen, kulturáltan mondd meg neki, hogy te ilyen formában, ezek után már nem tudod folytatni a kapcsolatot.


Hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad, mintha tűkön ülve várnál kedves barátod válaszára, ami valószínűleg előbb-utóbb megint egy jó nagy pofáraejtés lesz.


18 éves vagy, előtted az élet (blablabla, de igaz), találsz te olyan férfit majd, hidd el nekem, aki a lábad nyomát is megcsókolja! Nem pedig azon filozofálgat, hogy szerelmes-e beléd vagy sem.


Sok-sok boldogságot! A kemény szavakkal pedig nem megbántani akarlak, csak szerintem az sokszor hatásosabb, mint a finomkodás.


26/N

2011. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hatodik válaszoló vagyok: annyit még kérdezz meg magadtól, mielőtt teljesen tönkre tennéd magad egy "ilyen" miatt, miért imádod őt?-ahogy a második mondatodban írod és próbálj meg válaszolni-akár magadban is-rá. Fel a fejjel!
2011. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nekem van egy ismerősöm, aki csak azért van együtt a csajjal, mert fél, hogy mást nem tud majd kúrni. a csaj ezt tudja, mégsem szakít vele, mert fél, hogy akkor nem lesz hova mennie.

te ne kerülj ilyen helyzetbe... ez atomgáz, legyen egy kis tartásod, és ne foss az élettől. de ha mégis vele maradsz, és szar lesz, akkor ne a barátaidnak sírj évekig, mert könnyen elveszítheted őket, és jogos lesz.

ezt nem rosszindulatból írtam, csak tapasztalat.

bárhogy is döntesz, sok sikert kívánok! :)

2011. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is csak részedről van szerelem. A szerelem nem olyan, hogy egyik percben még lángol, utána meg nem. És ha egyszer ezt kimondta, hogy nem szeret, akkor valószínűleg így is van. Főleg, ha igazán szeretsz valakit, nehezedre esik kimondani, hogy már nem. Legalábbis nálam így működik.
2011. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!