Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném meg a barátomat?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kiskutyát, de benti lenne. A barátom viszont nem szeretné, hogy bent legyen a kutya, mivel ugy gondolja hogy a kutya kintre való. Nem lakunk együtt csak sokat vagyunk nálunk, már lassan 2 éve vagyunk együtt és nem szeretnék nagy veszekedéseket ebből viszont tényleg nagyon szeretném azt a kutyát. Hogy mondhatnám meg neki? Köszönöm
2011. máj. 22. 11:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ennek mi értelme volt, hogy mindenki azt irta hogy de a kutyát kint kell tartani meg stb... szerintem nem az volt a kérdésem, hogy hol tartsam. a többieknek pedig köszönöm
2011. máj. 22. 13:35
 12/15 anonim ***** válasza:

12:55


Neked akkor szerencséd volt, hogy a te kutyád úgymond értelmesebb volt. Ezt benézted, mert nekem is volt, és sok kutyást ismerek (köztük kutyatenyésztőt is), akiknél a tapasztalat azt mutatja, hogy érdekes módon a legtöbb kutyával nem lehet ezt az egyszer kint/egyszer bent játékot megcsinálni, mert megőrülnek tőle.


Nyilván attól is függ, hogy milyen jellegzetességekkel rendelkezik az a kutya. Egy rövid szőrű a -20°C-ba nem tartható kint, de egy bundás kutya, jól szigetelt, kibélelt kutyaházban igen. Ugyanígy a mérettől is függ. Minél nagyobb, annál jobban bírja hideget, mert a hőtermelés mértéke az állat térfogatától függ, ami a lineáris testméret harmadik hatványával arányos, míg hőleadás a testfelületen történik, és ez a lineáris testméret második hatványával arányos csupán.


Ha télen bent van, akkor nem kell csodálkozni ha esetleg nyáron is be akar jönni, mert a 35 fokba ő is megdöglik és szenved, és esetleg a hűvös, árnyékos házba vágyik, meg az emberek közelségére. Szóval ha beszoktatod a házba, attól kezdve mindig igazodnod kell a kutya igényeihez, ha nem akarod, hogy szenvedjen, ki és be járást kell biztosítanod neki egész évben, és nem csinálhatod azt, hogy télen beengeded, nyáron meg lezárulnak az ajtók.


Tehát nem azt mondtam, hogy minden kutyát ki kell verni a fagyba, te tudatlan arrogáns szerencsétlen. Gondolkodj, és tanulj meg szöveget értelmezni mielőtt a kezed vagy a szád jár, amúgy is, az efféle "jókívánságok" vissza szoktak ütni, úgyhogy én a helyedbe leszoknék róla, a saját érdekedbe.

2011. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát akárhányszor és akárhogyan olvasom az első kommentedet úgy látom hogy nincsen igazad, és különben is miért olyan nagy baj hogy a kutya ki meg be kéredzkedik? Lusta vagy felkelni a fotelből és kinyitni az ajtót? Akkor ne legyen kutyád ha nem bírsz neki ennyit megtenni...

Kistestű kutyáról beszélek én is meg a kedves kérdező is szóval nem kell jönni azzal hogy egy bundás nagykutya lehet kint mert senki nem kíváncsi a bundás nagykutyák gondozására mikor mindenki kicsiről beszél...

Nem kell itt az okoskodás amit a googléből kimásoltál hogy te mennyire értesz hozzá...

CSak hogy tudd nekem van 3 macskám is ők is ki be járnak egész évben és képzeld naponta 15ször engedem ki be őket a kutyával együtt és egyik sincs megbolondulva.

Minden azon dől el hogy hogyan neveled az állatodat ha magadhoz dédelgeted és figyelsz rá hogy fázik e avagy sem akkor egyértelműen egy kis termetű rövid szőrű kutya bent akar lenni a fagyban és nem hiszem hogy aki szereti a kutyát annak van szíve kint hagyni. Igen nyáron is szeret bejönni jééé mekkora felfedezés hogy nyáron meg szeret hűsölni a lakásba és képzeld nyáron is beengedem őt és még mindig nem bolond még mindig boldog ugrándozik és szeretjük egymást...

A kérdezőnek meg azt üzenem hogy nyugodtan tartson kutyát főleg ha ki is mehet és be is mehet a lakásba, fantasztikus gazdája leszel és a barátod is biztosan meg fog vele barátkozni :)

2011. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"miért olyan nagy baj hogy a kutya ki meg be kéredzkedik?"


Nem baj. Nem is írtam sehol. Csak mondtam, hogy a kérdező legyen vele tisztában, hogy esetleg ha majd délután pihenni akar, de a kutyának ki kell mennie mert úgy tartja kedve, akkor muszáj lesz hozzá fel-fel ugrálni, nem csak télen, hanem nyáron is.

Mindezt azért írtam le, mert úgy vettem ki a kérdező szavaiból, hogy ő csak télen akarná benntartani, ("és nem állandóan lenne bent csak amikor hideg van pl télen"), nyáron meg ki lenne zárva, és nem engedne neki szabad bejárást, pedig akarna bejönni a hűvösre.


Így már érted?



"CSak hogy tudd nekem van 3 macskám is ők is ki be járnak egész évben és képzeld naponta 15ször engedem ki be őket a kutyával együtt és egyik sincs megbolondulva."


Az úgy rendben van, ahogy én is írtam ("ki és be járást kell biztosítanod neki egész évben"), de azt nem lehet csinálni hogy télen bent van, nyáron meg nincs ki és be járás.


Így már rendben van?



"Kistestű kutyáról beszélek én is meg a kedves kérdező is szóval nem kell jönni azzal hogy egy bundás nagykutya lehet kint mert senki nem kíváncsi a bundás nagykutyák gondozására mikor mindenki kicsiről beszél..."


Van olyan kutyafajta is ami bár kistestű de bundás, azt is lehet kint tartani megfelelő körülmények között.

Amit mondtam, abból az is következik, hogy minél kisebb (termetileg, és szőrhosszt tekintve is), annál jobban igényli a meleget télen, tehát a kis kutyára is értelmezhető amit mondtam.

Miért írtam le? Nos, ezt a tényt a kérdező akár felhasználhatja ahhoz, hogy meggyőzze a barátját arról, hogy ez a kutya jellegzetességinél fogva márpedig nem tartható kint egész évben, mert megfagy.


Csak hogy tudd, nem netről másoltam, mivel biológus vagyok, nincs rá szükségem. Dehát mindenki magából indul ki...


Így már remélem, háromszori próbálkozás után, sikerült megértened mit akartam mondani, és belátod, hogy feleslegesen szólogattál be.

2011. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem beszólogatni akartam csak felbosszantott hirtelen amiket itt olvastam hogy legyen kint meg hogy megbolondul ha egyszer kint van egyszer bent...

Ez egy oltári nagy baromság. Te is írod azt hogy ha pihenni akar valaki akkor fel kell kelni ki be engedni... erre mondom azt hogyha lusta vagy akkor nem kell neked se kutya se macska de még hal se... Nekem az egész életemet az állataim teszik ki mindig velük vagyok velük kelek velük fekszem és egyszer sem teher foglalkozni velük.

2011. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!