Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne változtatni ezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne változtatni ezen a dolgon? Vagy velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel több mint 3 éve vagyunk együtt. (Ő 21 én 24)Amikor eljárkál a barátnőivel, az esetek többségében mindig valami baj történik..(pl taxiból hányt ki, leesett a lépcsőn, és felvágta valami szilánk a kezét és a mentő vitte el, többször kiment a bokája, volt amikor idegenekkel keveredtek balhéba..isznak, és éjjel 2-3körül megy haza..most utoljára cigit nyomtak el egymás kezén....-.-)

És megőrülök az idegességtől amikor elmegy velük, mert már előre félek, hogy megint mi fog történni, és nagyon aggódok érte. Velem nem szokott ilyeneket csinálni, én vigyázok rá, csak amikor a barátnőivel van akkor hagyja otthon az eszét.

Sokszor veszekedtünk már emiatt, próbáltam már sokféleképp beszélni vele erről az egészről, de hiába.

Mondtam azt is neki, hogy nem baj ha velük megy, csak legyen szíves és ne éjszaka menjen el velük..(akkor legalább kevesebb veszély fenyegeti az embert..)de nem hallgat rám egyáltalán. Nekem mindig rosszul esik ez, mert úgy érzem, hogy még ennyit sem kérhetek tőle...


Minden ilyen "veszekedésnek" az a vége, hogy én a könnyeimmel küzdök, mert látom, hogy teljesen tehetetlen vagyok a dologgal kapcsolatban, ő meg mindig azt vágja a fejemhez, hogy ő tud vigyázni magára (ami szerintem nem igaz...ha tudna akkor pl nem került volna kórházba sem..stb), és hogy én ne akarjam beszabályozni, és neki szüksége van a barátnőire...amúgy meg sokszor azt mondja, hogy velem érzi magát a legjobban.

És minden alkalommal szinte rettegek, és görcsben van a gyomrom, hogy már megint vajon mibe keveredik, és épp megint melyik kórházban köt ki a barátnőzés után..vagy ne adj Isten ki rabolja ki éjszaka az utcán...stb

Mindig azt mondja, hogy túl sokat aggódok...én ezt elismerem, de úgy érzem bőven van alapja az aggódásomnak.

Az szokott a legjobban fájni, amikor mondom neki, hogy "azért féltem ennyire, mert SZERETEM", és az egészre csak egy fintorgás a reakciója..

Mi lenne szerintetek ilyen helyzetben a legjobb megoldás? Az biztos, hogy én ezt idegileg nem bírom már sokáig, és neki is elege van már belőlem ilyen téren. (amúgy teljesen jó a kapcsolatunk, és szeretjük egymást, mindig csak ennél a témánál jönnek a gubancok)

Valaki volt már ilyen helyzetben?

Vélemény, tanács?

Köszönöm ha elolvastad! 8-)


2011. jún. 3. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet hatni rá, de megértem, ha szüksége van baráti kikapcsolódásra. Azt viszont nem értem, hogy ez miért MINDIG

a piát jelenti. Néha? Persze. Néha mind iszunk, de az nem egészséges (és most nem csak a testére gondolok) ha gyakran issza magát félig öntudatlanra. Ne a barátnőkről próbáld lebeszélni, hanem a mértéktelen ivászatról, szerintem. (Noha a joga megvan hozzá, abszolút liberális nézeteket vallok.)

Hú, de diplomatikus szöveg lett :)

Na, szóval a piáról/drogokról(?) próbáld lebeszélni, ne a haverokról. Milyen sűrűn zajlik ez, egyébként?

2011. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm pont ilyen!

Minden pasijával azért szakított, mert hogy a pasijai "bekorlázoták". Közben meg részegen mindenféle agyamant h*lyeséget csinált! Most ott tart, hogy a 7. barátjával van, 21 éves létére, szerintem elég gáz. persze minden kapcsoalta max fél évig tart,vagy 3-4 hónapig.

Javaslom, hogy vagy térítsd észhez azt a lányt, vagy hagyd ott ha nem változik meg, ne fecsérelj el rá éveket semmiképpen!

2011. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ember, dettó ezen agyaltam a minap! A barátnőmet elviszik a hülye p*&sa barátnői, és konkrétan két méteres enyhén "benszülött, vagy okr ha úgy tetszik ) magyarán cigány származású kidobóknak sózlnak be a szórakozó helyeken, minden szart összevedelnek, szét hányják magukat, leesnek a lépcsőn, szherintem már bolti lopásba is keveredtek, minden marhaságot megcsinálnak, amiből tényleg nagy bajuk lehet, pedig nem vagyok vészmadár. Bezzeg ha én hetente egyszer lemegyek a kocsmába meginni egy pohár (ténylegnem több, nem szoktam berúgni, kinpttem már) sört a kocsmába, meg elszívok mellé egy szál cigarettát, máris csesztet hogy nekem milyen kollégiám vannak. Ezek a nők...de nagyon nem lesz ez így jó. Szerintem fogjunk össze itt a gykn és okoskodjunk valamit:D
2011. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
akinek ugyan ez a prolámája, na az vagyok, megvan az ötletem: te is menj el kocsmázni a haverokkal, meg meccsre, rock koncertre, (vágy mindegy hova, csak egy példa volt), és ess haza jó kocsma szaggal cigivel a szádban meg sörrel a kezedben, egy kis kamu monoklit is összehozhatsz. Kíváncsi lennák ő mit szólna ha nem látna téged hétvégénkétn.
2011. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kusaha ***** válasza:
Hát igen, a mértéktelen piálásról kéne leszoktatnod... mást nem igazán tudsz tenni, max menny el vele szórakozni (bár gondolom bnőivel akart ilyenkor együtt bulizni). De azért remélem nem lesz komolyabb baja soha.
2011. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

néha gyakrabban..pár hetente..néha havonta szokott elmenni velük,ez változó, de mindig jelen van a pia... És ezzel nem is lenne sok gond...csak az zavar nagyon, hogy szinte mindig lesz valami probléma az ilyen találkozásokból. (Ő ezeken csak nevet, és nem veszi észre, hogy én mennyire aggódok érte)

amikor velem van, akkor pia nélkül is tudunk hülyéskedni (ésszel) és jól szoktuk magunkat érezni.

Amúgy nem teljesen a piálásból adódik a probléma, mert nem szokta félholtra inni magát (a taxis kihányós sztorinál sem volt hulla részeg, csak a kanyaroktól lett annyira rosszul), hanem azzal van a probléma inkább, hogy ilyenkor teljesen kifordul magából, és olyan hülyeségeket csinálnak amik nekem eszembe sem jutnának, és teljesen sokkol velük. például az egymás kezén csikkelnyomás...vagy egymás kezét meg combját lilára verik...meg ilyen gyerekes hülyeségek..és egyáltalán nem vigyáznak egymásra, és jogosnak érzem az aggódásomat, de ezt képtelen vagyok megértetni vele, és azt is, hogy ezek milyen idióta dolgok amiket csinálnak.

2011. jún. 3. 21:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :D

Látom sokan járnak még félig-meddig hasonló cipőben :S

2011. jún. 3. 22:04
 8/10 anonim válasza:

:) Ez vicces, anyámnak vannak ilyen "tünetei" 25 év boldog házasság után. Lényegtelen.

Amit rajta látok, meg amit ebből leszűrtem az kb. ugyanaz: valahogy megszokott téged, neadjisten meg is unhatott kicsit (ezt a fintorgós reakcióra értem, hogy ha azt mondod neki hogy szereted, de valami olyasmivel kapcsolatban, amiben neki merőben más a véleménye, nem fogja egy szeretlek miatt megváltoztatni, mert azt úgyis minden nap hallja tőled), és egy kis szabadságra, másságra vágyik. Kicsit visszamegy az előtted levő életébe, nosztalgiázik. És nem tud róla lemondani, akármilyen észérvet mondasz neki. Voltaképpen nem tudom, hogy mi a megoldás, az, hogy ha csak mondod neki, hogy te mennyire aggódsz érte, nem vezet semmire. Elmegy mégegyszer velük.


Ha nagyon szar, tarthatatlan a helyzet, én szünetet tartanék. Ha szingliéletre vágyik (mert gyakorlatilag szingliként meg el a barátnőivel, ha ritkán is, de igen), akkor abba te nem tartozol bele. Hátha megérti, milyen értékes, ha van, aki vigyáz rá. ((Lehet, hogy nem a legokosabb megoldás...))

2011. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kicsit te is túlparázod, de ez a lilára verés...
2011. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ! :)


"Hátha megérti, milyen értékes, ha van, aki vigyáz rá."

igen, hasonlót már én is mondtam neki, de olyankor újra kezdődik elölről a téma, hogy nem kislány, nem kell rá vigyázni stb... :/ és az egész veszekedés mindig ugyan úgy zajlik..én mondom a saját mondandómat, ő a szokásos dacos válaszokat rá..(neki ez így jó, miért zavar ez engem...stb), és így kevergünk a témában, addig amíg vissza nem térünk oda, ahol elkezdtük az egész veszekedést, és kezdődik elölről újra az egész...és az ilyen veszekedések mindig visszakanyarodnak önmagukba, és így soha sincs normális vége...valami megegyezés, eredmény vagy kompromisszum.


Igen a lilára verés...azon kívül, hogy jó nagy hülyeség..még akár veszélyes is lehet..még akár vérrög is kialakulhat utána..szétmennek az erek...stb..vagy a cigi belenyomva a bőrbe...az a seb is nem gyenge szinten el tud fertőződni...persze ilyenek előfordulhatnak véletlenül is(cigi hozzád ér, vagy megütöd valamivel magad, és belilul), és nem nagy rá az esély, hogy komolyabb baj lesz belőlük, de akkor is minek kell kísérteni a sorsot?!?!

Lehet én élek más világban de ezeket a dolgokat nagyon értelmetlennek látom.

2011. jún. 3. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!