Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanom kellene? Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kellene? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 éve vagyunk együtt és teljesen tanácstalan vagyok. Olyan érzés, mintha 2 teljesen különböző énje lenne. Az egyik az, amelyikbe beleszerettem. Az aranyos, kedves, udvarias, aminek nem tudok ellenállni. A másikat viszont lehetetlen elviselni. Bunkó velem, bunkó másokkal, pici dolgok miatt felhúzza magát, káromkodik akár azért is, ha valaki nem úgy lép, ahogy ő akarja. Túlságosan korlátoz, nem szereti ha elmegyek ide-oda. Pedig nem disco-ba mennék, nem innék, cigiznék vagy ilyesmi, egyszerűen csak barátokkal lennék. A legrosszabb mégis a féltékenysége, amire mégcsak okot sem adtam.

Egyszer már próbáltam szakítani, de nem ment, könyörgött, hogy próbálkozzunk, ő megváltozik. Egy időre jobb is lett, de én ezt már nem bírom így. Viszont szakítani is képtelen vagyok, 2 év mégiscsak 2 év és a kedves énjét még mindig szeretem. Nagyon félek attól, hogy nem lennék képes kimondani, mert ő elővenné a kedves oldalát, könyörögne, én sírnék és megbeszélnénk, hogy rendbehozzuk. Aztán minden kezdődne elölről.

Ti mit tennétek? Szakítanátok?


16/L


(Hozzá kell tennem, hogy a családom és a barátaim szerint is szakítanom kellene, de ez nem olyan egyszerű.)


2011. jún. 14. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen pontosan ugyanilyen helyzetben voltam... Még a két év is stimmel. Próbáltam szakítani, többször, de nem akartam igazán, és mindig "visszakönyörögte" magát. Még két évig húztuk-vontuk a dolgot, teljesen értelmetlenül. Utólag már tudom, hogy akkor kellett volna picivel erősebbnek lenni, és nem "elpazarolni" azt a két évet a fiatalságomból, visszatekintve nagyon bánom, hogy nem léptem hamarabb... Te NE ess ebbe a hibába! Előbb-utóbb vége lesz, ezt valószínűleg te is tudod, ne szenvedj mellette, hanem keress igazi boldogságforrást. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni...
2011. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szakítani, akkor beszéljétek meg. Hány éves a párod?
2011. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
ismerős helyzet, én is voltam már igy. teljesen egyetértek az előző válaszoloval...még most kell lépned, ha már most ilyen, h 2 oldala és az egyikkel nem tudsz mit kezdeni, mi lesz később? meg hiába igérget, ha nem tartja be, ne vessz el még 2 évet az életedbol. Ha ugy érzed, h már nem vagy felhőtlenul boldog mondd meg neki..ne hagyd h ő irányitson, nincs annál rosszabb, nem kéne h korlátozzon, adj hangot az érzéseidnek, hajrá!
2011. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ha a kapcsolatra gondolsz akkor jó vagy rossz emlékeid vannak?

Szerintem ezt leginkább így lehet kiszűrni.Ha még mindig több a jó,akkor érdemes küzdeni,folytatni.Ha már több a rossz akkor szakítani kell.

Én is voltam hasonló helyzetben,és megoldódott..szóval nem mindig a szakítás a legjobb,és semmiképp se hallgass másokra!

2011. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben, őrlődtem- őrlődtem majd 6 évig húztam.. szóval te ne tedd ezt. Én 13 évesen jöttem össze vele 6 évig voltunk együtt, mert nem bírtam elhagyni. Hát mit ne mondjak, elég hülye voltam...
2011. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Tudod kedves kérdező én hasonló cipőben jártam 9 évig... nem tudtam szakítani pedig tudtam, hogy meg kellene tennem de mégsem. Egyszer mégis vége szakadt és most verem naponta a fejemet a falba, hogy milyen hülye voltam és vártam ennyi ideig. Vegyél erőt magadon és szakítsál... mindkettőtöknek jobb nem megszokásból egymással lenni. Van élet utána is , hidd el!!!
2011. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Tolakodó lennék, ha azt kérném, hogy beszélgessünk egy picit?


Egyébként 17 éves és már rengetegszer megbeszéltük ezt, a féltékenységre pl. azt mondta, hogy azon képtelen változtatni, ő ilyen. Szerintem pedig megoldható lenne.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat :D

2011. jún. 14. 13:41
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
első vagyok, írtam PM-et
2011. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én tegnap szakítottam majdnem 2.5 év után. :(
2011. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem őt szereted már, csak az énjének azt a felét. De ettől ő még nem az az ember, akibe beleszerettél. Nincs értelme vele maradnod, mert nem fog gyökeresen megváltozni. Olyan emberrel "kell" együtt lenni, akit kívül- belül imádsz, a jó és a rossz tulajdonságaival együtt. Hidd el, fogsz találni olyan fiút, akinek egyrészt nem lesz ennyi negatív, számodra elfogadhatatlan tulajdonsága, és ami negatív lesz, Te azzal EGYÜTT fogod szeretni.

Nem lesz könnyű, de el kell mondanod neki, bárhogy is könyörög, hogy már megígérte máskor, hogy megváltozik, mégse történt semmi változás. Mondd el neki, hogy szereted, de nem úgy, ahogy van, és egy kapcsolatnak nem úgy kell működnie, hogy a felek megváltoznak egymás kedvéért, hanem pontosan úgy szeretik egymást, ahogy vannak. Hidd el, jobban jársz, ha most lesz vége, mert később csak rosszabb lesz, és 3-4 év után csak még nehezebb lenne az elválás...

20/L

2011. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!