Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van ez? Kevés az önbizal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez? Kevés az önbizalmam, mit csináljak hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Olyan szörnyű.

Szinte semmi önbizalmam nincs, csúnyának és ducinak érzem magam, nem merek kezdeményezni a pasiknál, sőt inkább el is kerülöm a társaságát a pasinak, pedig szeretnék már egy kapcsolatot, de tisztára begúboztam, nem tudom mit tegyek magammal, hogy ne legyen ez az érzésem, és nőjön az önbizalmam.

Segítsetek


2011. jún. 17. 00:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:42


hát ha lelustáznak ami nem igaz, azt nem viselem jól, de ki az aki igen?, ahogy azt sem hogy süt rólam a hozzá nem értés. Most komolyan, szerinted ezt hogy vegyem?


de legyen, leírom nagyábból remélem lesz türelmed végigolvasni:


kb 2 éve csináltam egy fogyókúrát ami be is jött rövid időn belül megszabadultam a plusszoktól vagyis 9 kg tól. Egyoldalú táplálkozással, csak és kizárolag almát ettem, aztán visszajött viszont most kb 12-13 kg plusz van rajtam, vagyis közelítek a 70 kilóhoz,ami borzasztó.

Említettem hogy szedek gyógyszert, beszéltem erről is a kezelőorvosommal, hogy mit lehetne csinálni a mellékhatás elkerülése érdekében. Ő mondta a diétát.

Vagyis, olyan diétát kell választani amit egy életen át tudok tartani, lehet enni mindent, viszont alapból az életmódot kellene változtatni. Na nálam ez úgy néz ki hogy ha nasiznák akkor gyümölcs de ha itthon vagyok akkor sárgarépát vagy tv paprikát is benyomok, kajáknál az adagokat kb lefelezem, viszont reggelire jóllakok, ébédnél már felezem, délután általában gyümölcs, meg este is de alvás előtt 3 órával nem eszek. Cukros italokat nem iszok csak víz. És ezt egy életen át tudom tartani. Na ehhez mozogni is kellene: kondi kilőve, nem megoldható ugyh van egy sorozatom az alatt szoktam tornázni, ami kb 30-40 perc folyamatos torna, ja és biciklit és gyors sétát használok busz helyet, csak vidékekre nem megyek gyalog:D ugyh a mozgás valóban kicsit kevés de ennyi

Ezt tudom biztos életem végéig betartani. Január óta 4 kiló ment le. Viszont ez kicsit kevés, szerintem

De Ez a diéta nem megerőltető, és belefér minden amit akarok. Ezt pedig szakorvos mondta sőt mostmár főorvos is lett azóta, gondolom, ő kicsit jobban ért hozzá, neki jobban hiszek. Arról nem hallottál hogy a szervezetnek minden tápanyagra szükség van? MINDENRE. Ha nem betegségek is felléphetnek, akár.

Nem értem miért rossz módszer az ha az adagot csökkentem, viszont mindent eszek?

Vagy azt hiszed hogy cukrot, zsírt, és csokit ettem eddig? XD

Hogy őszinte legyek ezzel az önbizalmamat tényleg sikerült nagyon sikerült megnövelni, nem tudom mi jöhet még?

2011. jún. 17. 21:58
 12/18 A kérdező kommentje:
viszont lehet hogy én értettem félre, nem tudom, leírva elég kétértelmű kifejezés...szóban lehet másképp hangzott volna
2011. jún. 17. 22:04
 13/18 anonim ***** válasza:

Ismét én.

Először is amit csináltál az egész nap alma az nem diéta volt,hanem koplalás.Nagyon más a két dolog.

Másodszor.Hiába főorvos valaki,soha ne a bizonyítványai alapján ítélj meg egy embert,ha táplálkozási tanácsokat fogadsz el.Az ilyen embernek a teste a felépítése kell,hogy legyen az egyértelmű bizonyíték.

Vagyis ha ránézel,akkor nem kell agyalni,mert látszik,hogy nincs rajta zsír és kellően izmos,tehát uralja,ismeri a saját testét.

A kaja lefelezése újabb hiba,mert ezzel a legfontosabbat a fehérjét is felezed,amit diéta alatt emelni kell.

Tehát az étel összetétele a fontos.Csak a szénhidrátot kell fokozatosan csökkenteni,attól hízol a többlet kalóriabeviteltől.

Amit csinálsz azzal csak lassítod az anyagcserédet, gyorsítani kellene és létrehozni a kalóriadeficitet.

Ha pedig egy normálisan átgondolt,beállított diéta megerőltető,nehézséget okoz az alapból rossz.

3 óránként kell enni fehérjedúsan a szénhidráton meg 2 hetente csökkenteni addig,amíg el nem éred a kívánt testsúlyt.

Ilyen egyszerű ez,csak a buta női magazinok megfertőzték a nőket a sok hülyeséggel.

2011. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

almakúránál fogyókúrát írtam nem diétát:), de végülis lehetne koplalásnak is nevezni, de valójában nem volt az. Ha hiszed ha nem, nem voltam éhes mellete, viszont hülyeség ilyenbe belekezdeni mert 1. egyoldalú táplálkozás, 2. ha egyszer elkezdek normálisabb étrendet (márpedig nem fogok életem végéig almát enni) akkor visszajön. Na mindegy, csak elmondom hogy ez hatásos rövidtávon, de visszajön ugyhogy hülyeség csinálni. De ez már régen volt mostmár más elven vagyok!!!!!


Női magazinokat nem veszek, ilyen szemetekre én nem költök pénzt, ha érdekel valami könyvbe nézem, vagy neten, de magazinba? nem! sztem kb 14 éves koromban vettem utoljára magazint.


A dokiról: Na sztem az ország kb 2-3 legjobb szakemberéről beszélünk, orvosnak kitűnő engem gyógyszeressen beállított ami nagy szó, a testfelépítése: vékony, mondjuk nem az az izmos típus, de nem is kell mindenkinek annak lennie, szerintem az alkatával nincs semmi gond.


Másrészt azért engem elgondolkodtat az, hogy ha valaki vékony az nem jelenti azt hogy jól táplálkozik és rendszeressen mozog. Lehet hogy simán ilyen beállítottságú.

Akiknél pedig van plussz azoknál pedig nem jelenti azt hogy állandóan esznek, és a tv előtt fekszenek, remélem érted.


A diétáról: A fehérjék lefelezése, hát igaz azzal azt is lefelezem, viszont én nem erőltetném ezt a fehérje dolgot. Így is sok fehérjét eszek (bár mostmár jóval kevesebbet) A tojást a diétam alatt lecsökkentem 3-ra ahogy az megengedett (dietetikus barátnőm mondta h ennyi az egézséges hetente, bár néha meghaladom, és többet eszek)halat max 1 hónapba egyszer és a húsokat nem eszek, nem vagyok vegetáriánus, mert ami hússal érintkezik az megeszem csak magát a húst nem. Halat viszont eszek, na szóval nem vagyok vegetáriánus csak nem szeretem a húst mondjuk így.

A fehérjével azért is vigyáznék mert tudtommal ha sok van a szervezetbe vesebetegség léphet elő. Ugyh nem merek most fehérjét enni a vese miatt, ezt csak módjával, szerintem


A szénhidráttal viszont akkor még ennél is jobban vigyázok. Mondjuk most se eszek belőle olyan sokat, szerintem. De úgy gondolom azt se kellene teljessen kiiaktatni. Erre is szüksége van a szervezetnek.


Nem tudom mennyire érted meg a gondolkodásmódomat, és hogy szerinted ez mennyire jó, viszont tényleg nem női magazinból olvastam, de majd úgyis rájössz magadtól erre...

2011. jún. 18. 14:41
 15/18 A kérdező kommentje:
remélem lesz türelmed végig olvasni, ez megint elég terjedelmes lett:D
2011. jún. 18. 14:41
 16/18 anonim ***** válasza:

Persze,végigolvastam,de ne vedd sértésnek továbbra is csak a téveszméket hajtogatod.

Heti 3 tojás?Napi 4et eszem hosszú évek óta.

Fehérje és a veseproblémák?Semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra,hogy az emelt fehérjebevitel kárt okozna egészséges szervezetben.

A fehérjére azért van szükség,hogy diéta alatt testzsírt adj le,ne izomtérfogatból fogyj.Gyakorlatilag védi az izmokat-a szív is izom a belső szerveket is izmok tartják.

Nagyon makacs vagy és sajnos a környezetben lévők-pl dietetikus,még nem egy egészséges testfelépítésűt sem-hallgatsz.

Megemelt fehérje bevitel nélkül nem fogsz testzsírt csökkenteni.A szénhidrátot meg,hogyan csökkentenéd,ha a fehérjén kívül-amit nem eszel-minden más szénhidrát?A gyümölcsök is azok.

A fehérje kihagyása garantálja a puha plöttyedt testet.

Olvasgasd át ezeket,mert kicsit nagy a zűrzavar!

[link]

Egy diétás étrend nőknek meg ilyesmi.

[link]

2011. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondom amit eddig tudok, + amit gondolok, ha szerinted ez nem így van oké, győzz meg:) Ha van egy elképzelés akkor nem tudom megváltoztatni 2-3 hozzászolás alatt, ez szerintem természetes hogy van kérdésem, ettől még elhiszem a te meglátásodat is


Hát először is a tojásról: a dietetikus ismerösöm mondta, és hallgatok rá, hiszen ebben ő a szakember, még csodálkoztunk is hogy heti 3 az egézséges mert volt hogy én egyszerre bevágtam annyit. Azért nem szabad a dietetikus barátnőm szerint mert a tojásnak a sárgájába magas a koleszterinszint, persze fehérjegazdag is. Azért ezt csak egy egyetemen tanítják, én biztosra veszem hogy jó szakember...

Ezek szerint neked a napi 4 tojás az igen csak egészségtelen! Legalábbis a dietetikus szakemberek szerint. Ha úgy nézzük 3-max 4 lehetne egy héten, viszont te 28-at eszel hetente, nem uncsi ennyi tojást enni?:)


a Fehérjéről: A nagymamám vesebeteg volt, dializis stb volt ott minden, leállt a veséje szóval azt tudom hogy erre kell vigyázni.


Tulajdonképpen az a nővér mondta aki a dialízisgépre felrakja, hogy a túlzott fehérjefogyasztástól is vigyázzunk. Tudooom, én nem vagyok vesebeteg, de úgy gondoltam nem jó az, ha sok fehérjéket eszem...:/ De lehet hogy ez akkor egészséges szervezet esetén nem érvényes...

Nem érzem úgy egyáltalán hogy a fehérjét mellőzném.



Hát....gyümölcsöket eszek tény elég sokat, és zöltségeket is eszek, de szerintem ez normális.


Sztem azért nem vagyunk még mindig közös nevezőn veled mert én abban hiszek hogy egézséges odafigyeléssel lehet fogyni.

Írtad hogy a "diéta alatt" a diéta nem x időtől y időig tart, az egy változás amit kialakítassz magadnak, és folyamatossan életem végéig tart, nem? Mert szerintem ez lenne az alapvető lényege hogy ha netán leadom az az x kiló pluszt azt tartsam is meg, és továbbra is ésszel egyek, és ne hagyjam abba a mozgást se.

Szerintem ez lenne az alapja.


Szóval te azt ajánlod hogy fehérjét egyek bővebben? oksi, akkor több fehérjét eszek, legyen, megnézzük milyen hatása lesz


A linket majd megnézem, köszi hogy elküldted!!

2011. jún. 18. 19:20
 18/18 anonim ***** válasza:

A tojást én is úgy eszem,hogy 2egész és két csak fehérje.

a koleszterinem meg évente méretem a testzsírom havonta,minden lelet tökéletes,uh nem egészségtelen.

A diéta alatt meg lehet félreérthető,mert én alapból egészségesen eszem,de időnként szálkásítok,testzsírt csökkentek.A legrövidebb 2hónapos.

Az igaz,hogy a vesebetegeknek lehet gondja az emelt fehérje bevitellel,ezt nem vitatom.

A testsúly tartása meg nagyon könnyű,mert az első diétád alatt megismered a kalóriatáblázatot az alapján beállítod a napi fehérje-szénhidrát bevitelt és a végére tökéletesen ismerni fogod a tested,hogy mennyi kalóriára hogyan reagál.

Én pl pontosan tudom,hogy ha 2 hónapig napi 4000kalt viszek be,akkor 93 kiló leszek,ha 2hónapig 3500kalt,akkor 85,ha 2 hónapig 2500kalt,akkor 82-83.

Ha ilyen szinten belemélyedsz,akkor fogod uralni és ismerni a tested.

2011. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!