Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet jó kapcsolat egy diplomá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet jó kapcsolat egy diplomás pasi, és egy egyszerű kis szakmunkás sulit végzett csaj között?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, fél éve vagyunk együtt. Most fejezi be a fősulit, közgazdász diplomája lesz, máris talált melót... Már többször keltette bennem azt a benyomást, hogy ő felsőbbrendűnek hiszi magát azért, mert öltönybe jár dolgozni, meg egy csomó ideig tanult, én meg csak elvégeztem egy varrónő szakmát, és utána rögtön mentem melózni egy gyárba, mert muszáj volt. Neki az egész családja ilyen, anyja is vezető beosztásba dolgozik, és egyszerűen érzem a különbséget köztünk, nemtudom direkt érezeteti-e, de egyébként is kicsit sokat hisz magáról, mióta dolgozik, egy ilyen kis igazi intellektuális k.öcsög lett belőle. Engem ez zavar, egyszerüen társadalmi különbségek vannak köztünk, én egyszerű családból vagyok, ők meg pénzesek, igazából rá se lenne szorulva arra, hogy dolgozzon szerintem. Én úgy gondolom ez nagyon is befolyásolhatja a kapcsolatunkat a jövőben, engem ez zavar, hogy megjátsza magát még pluszba. Nemtudom valójában kicsit irigy vagyok-e rá, hogy jó irányba halad az élete, de sokszor egy bunkó paraszt velem. Egyébként mindenki azt mondja, hogy semmi keresnivalóm mellette, mert mások szerint gázul néz ki... Mondjuk anno engem se a külseje fogott meg, akkor még nem volt ekkora arca.... Vélemények? Ez ugye kihatással van a jövőnkre, hogy ő ilyen, én meg másmilyen.....?
2011. jún. 18. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát abból amilyen stilusban irtál erről és róla,ez nem kihatással lesz a jövőre,hanem máris kihatott.Ha igaz és reálisan látod amit leirtál,akkor most is fölösleges folytatni vele,mert később ez még rosszabb lesz,idővel meg megtalálja a maga mellé illő párt és pikkpakk kidob.
2011. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A végzettségbeli különbség nagyon sokat számít. Egy kapcsolat elején még fontos lehet a szexuális vonzalom, a szerelem, de hosszú távon sok más tényező is képbe jön.

A párod, ahogy leírtad, nem hiszem, hogy hozzád való. Sőt, lehet, hogy egy hasonló végzettségű lány is taszítónak találná a nagyképűségét, lehet, hogy ez nem neked szól, egyszerűen csak egy jellemhiba, bunkóság, otthonról hozhatta.

Két diplomás ember közt is van különbség. Egy orvos, jogász, jobb egyetemen végzett közgazdász, villamosmérnök valószínűleg joggal büszke a végzettségére. Vannak azonban szakok, amiknél többet ér egy jó szakma. Ilyenek a tanító, óvónő, kommunikáció-média stb. Ezeknél szerintem elvesztegetett idő az egyetemre járás.

A párod lehet, hogy veled szemben nagy arc, de valószínűleg általában véve csak egy frissen végzett főiskolás, akinél a szakmájában sok tízezer jobb akad az országban, a munkahelyén is kezdő, semmibe nézik, követ el hibákat, még sokat kell tanulnia, látja, hogy még szinte semmit nem ért a munkájából és ez frusztrálja. Veled szemben kimutatja a felsőbbrendűségét, mert érzi, hogy ő egy senki egyelőre. Az a baj, hogy a jövőben arra számíthatsz, hogy ha bármilyen nehézsége lesz a munkájában, életében, akkor azzal fogja lehűteni magát, hogy téged megtalál, kritizál, orrod alá dörgöli, hogy te még ennyit sem értél el.

Sajnos a diplomások nagy része emberileg pont olyan selejt, mint a szakmunkások nagy része. Ez jellemhiba, a diploma, a papír ezen nem segít.

Nem hiszem, hogy tartós lehet egy kapcsolat, ahol a feleknek fenntartásai vannak a másikkal szemben és ebben a végzettségbeli különbség csak az egyik tényező, a nagy arc, kivagyiság, amit ez előidéz a másiknál, abból lesz eleged egy idő után.

A diploma mára tömegtermék lett, a közgazdász diploma meg különösen és még nem tett jó emberré senkit. Ha valaki öregszik és nem előnyére változik a személyisége, akkor az nagyon rossz jel.

2011. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ha már most lekezel téged,késöbb is le fog.igaza van a többieknek.ez csak roszabb lesz.
2011. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Közgazdász fősulin??? XDDDDD Oh, my God!!! :DDDDD Besz*rás... Mekkora végzettség...:DDD


kb. mintha OKJ-s lekvárbefőző tanfolyamot végzett volna, és arra lenne büszke.


Pici lány - sose szégyelld a sulid, nekem a barátaim között van postás, 8általános szakmunkás, szociális otthonban mosodás... érdekes, sose érdekel haveri társaságban, h. mit dolgozik. Volt barátnőm szintén varrodába dolgozott, de volt már patológustól kezdve egyetemi tanáron át 8 általánost végzett szövőnőig minden....

Ráadásul a szövőlány az egyik legtalpraesetteb, legértelmesebb volt valamennyiük közül...


A fiút én a helyedben hamar ejteném: mint írod, rusnya is, gáz is, nagy is az arca (csak tudnám mire? - egy fősikolára??? :DDD ma már minden fiatalnak min. 1-2, ha nem több főiskolája, de leginkább egyeteme van...:DDD)...

Sztm. leginkább apuci, anyuci pénzére lehet büszke, hogy a szülei a feneke alá nyomják egy szem pici fiuknak...

Tényleg ilyen emberrel tervezed leélni az életed???? :-/

Sajnállak, ha tényleg így gondolod... :-/


Annyi szép, helyes közvetlen fiú van még az utcán...menj ki, ismerkedj..., ezt a pojácát meg hagyd a fenébe...


Legyen más boldogtalan mellette...biztos lesz más olyan r*banc, aki a pénzéért lesz olyan buta, hogy mellette döntsön...


...vagy Te akarsz ez lenni??? :-/ Ugye nem...??

2011. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!