Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam, vagy hallgassak?

Figyelt kérdés

Én egy 19 éves srác vagyok és van egy nagyon jó barátom, aki történetesen meleg. Ezzel már megbékéltem, mivel kicsi korunk óta a legjobb barátok vagyunk. Ez a szóban forgó haver hedonista, néha bunkó és általánosan tesz magasról mindenki véleményére. Csak velem szokott normális lenni, mert mindent elmondunk egymásnak, már tett néhány célzást, hogy szívesen látna az ágyában, de ezt csak viccnek vettem mindig. Én alapvetően hetero vagyok, és egészen egy évvel ezelőttig meg is voltam ezzel a ténnyel elégedve. Ám egyszer csak azt vettem észre, hogy féltékeny vagyok az időszakos szexpartnereire és talán már többet is érzek iránta puszta barátságnál. Ezek előtt halt meg a szerelmem és ez a szóban forgó barát volt csak mindig mellettem és vigasztalt. Megmondjam neki, hogy mit érzek, vagy hallgassak, ezzel megvédve a lelki társ kapcsolatot? Hogyha valami is kialakulna közöttünk, még mindig félek, hogy arra a sorsra jutok, mint a korábbi pasijai, ezért pedig nem akarom feladni a több, mint 10 éve tartó barátságunkat.

Előre is köszönöm a segítségeteket és kérném a homofób eszmék mellőzését a válaszokban.


2011. jún. 24. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Írásod alapján én azt tanácsolnám Neked,hogy mindenképp kerüld el azt, hogy a barátoddal egy kevéssel is több legyen közöttetek, mint barátság, beszélgetés, megértés.

Attól tartok, a vonzalom ellenére te nem vagy meleg, és ez csak "átmeneti", dolog részedről. A homoszexuális viselkedés kialakulhat akkor is, ha egy fiatal magányos, és zaklatott a lelki élete. De ez nem jelenti azt, hogy te valóban meleg lennél. Az pedig, hogy szerelmes voltál egy lányba, szintén ez ellen szól.

Jobb lenne, ha nem bennél bele egy ilyen kockázatos kapcsolatba. Ha valóban meleg lennél, várj, és évek alatt, meg fogsz róla bizonyosodni.

De szerintem neked egy lányra lenne szükséged, méghozzá nagy, érzelmi kötődésre, biztos kapcsolatra. Szeretetre van szükséged.

2011. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nesi81 ***** válasza:
Hát nehéz ügy. Félő, ha belementek párkapcsolatba, ott nagyon sok dolgot kell fogyelembe venni. Szülők mit szólnak, stb. Ha ezt fel tudod vállalni akkor ok. Ott van még azonban az, hogy mi van akkor, ha nem működik a kapcsolat. Akkor ugrott a barátság. Esetleg tarts önvizsgálatot hogy nem csak baráti szinten vagy e féltékeny a barátodra. Úgy értem, nem mint férfiként vagy féltékeny rá. Vagy még megbeszélheted vele, hogy egyszer kipróbálnád vele. És mit szól hozzá.
2011. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nesi81 ***** válasza:
Az előző hozzászólónak teljesen igaza van
2011. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg csak a kapcsolataira vagy feltekeny, hogy neki van valakije, nem pedig ra. Ez minden baratsagban elofordul, akar fiuk, akar lanyok, akar vegyes baratsag, hogy ha az egyiknek van valakije, a masiknam nincs, akkor kialakul ez a feltekenyseg.

Ha viszont szexualisan vonzodsz hozza, abrandozol rola, hogy milyen lenne vele az agyban, akkor egy probat meger.

2011. jún. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem, ha nem csak hozzá vonzódsz, hanem más férfiakhoz is akkor szerintem elmondhatod neki, hogy támadtak benned homoszexuális gondolatok.. biztosan tud segíteni ebben.. kérdezd meg, hogy hogyan lett meleg, miért választotta ezt, aztán ha meggyőződtél róla, hogy tetszik, akkor akár előkerülhetnek azok a kérdések is, hogy nem gondolt e már hosszabb kapcsolatra stb.. hiszen kivel mással beszélnéd meg, mint a legjobb barátoddal ? hidd el segíteni fog ;)
2011. jún. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sztem ne mond meg neki, alapvetően Te nem vagy meleg,csak a szerelmes elvesztése után, ő volt az aki melletted volt és ő pótolta azokat a napokat amikor a szerelmed hiányzott mellőled,és talán ezért érezheted úgy,hogy többet érzel iránt,ami pusztán barátság vagy inkább már tesvéri szeretet.

Azért is ne mond el neki,mert ez egy olyan lavinát indíthat el,ami tönkreteheti a kettőtök közötti viszonyt.Csak akkor mond el,ha azt érzed iránta amit egy lány iránt,ha szerelmes vagy.

2011. jún. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mielőtt bárhogyan is döntesz, tényleg gondold végig, hogy nem csak azért vagy-e féltékeny a pasijaira, mert neked nincs senkid, nekik meg igen. ha igen, akkor ne lépj. illetve azon is gondolkodj el, hogy ha ez a bizonyos legjobb haver/lelki társ pont ugyanennyit jelentene neked és ugyanígy viselkedne, stb, de lány lenne, akkor bevállalnád-e a kapcsolat felrúgását azért, hogy esetleg valami több legyen belőle. ha igen, akkor lépj.

ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne az legyen a központi kérdés a fejedben, hogy meleg vagy-e vagy sem, mert itt nem ezt kell eldöntened!

2011. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyha valami is kialakulna közöttünk, még mindig félek, hogy arra a sorsra jutok, mint a korábbi pasijai,



miért? mi történt velük?

2011. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kegyetlenül és bunkón doata őket. Csak egy példát említve: egy tök idegen pasi mellett ébredt és amikor a "te ki a f*szom vagy?" kérdésre az a válasz jött, hogy "akit az éjjel megd*gtál" megkérdezte, hogy "és jó voltál?". Szerintem ez sokat elmond róla, mindent szö
2011. aug. 2. 16:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Kegyetlenül és bunkón doata őket. Csak egy példát említve: egy tök idegen pasi mellett ébredt és amikor a "te ki a f*szom vagy?" kérdésre az a válasz jött, hogy "akit az éjjel megd*gtál" megkérdezte, hogy "és jó voltál?". Szerintem ez sokat elmond róla, mindent szó szerint idéztem.
2011. aug. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!