Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen minden beszélgetés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen minden beszélgetés a párom és köztem, hogy veszekedés a vége? Példa lentebb:

Figyelt kérdés

én: Milyen volt a délutánod, beszéltél Katival?

ő: filmeztem, vacsiztam

én: miért nem válaszolsz rendesen?

ő: fogd már fel: filmeztem, vacsiztam

én: az hogy filmeztem, nálam nem egyenlő azzal, hogy beszéltem, vagy nem beszéltem a Katival, nálad igen?

ő: fogd már fel, amit nem írok, az nincs is

én: a "fogd már fel" nem párkacsolatba való, én sem beszélek így veled

ő: nem tudom milyen bűnöm van, hogy rossznak látsz, nem iszok, nem cigizek, rendesen dolgozom, neked nem ez kell.

én: a tiszteletlen, bunkó stílust a pároddal szemben-kifelejtetted

ő: ne írj többet, elegem van.



nos: szinte minden beszélgetésünk így zajlik, engem bosszant, hogy ő nem válaszol egyenesen

tudom, elnézhetném neki, de amikor fontosabb kérdésekben is és szinte mindig ezt csinálja velem, egyszerűen már nem bírok elsiklani felette, meg akarom oldani a kommunikációs hibákat!


szerintetek hogyan?


2011. jún. 24. 10:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Engem zavarna,ha a barátnőm egyfolytában faggatna,elvégre nem az anyám.Barátodban is ez lehet,sok pici tüske van benne és ettől már a plafonon van.Elég neki egy pici impulzus és már ideges is..a munka még rá is tesz egy lapáttal.Kérdezd meg Katit,hogy beszéltek-e?Kérdezd meg barátodat,hogy van-e valami ami zavarja?Szerintem nem töltötök elég időt egymással,egyáltalán nem vagytok egymásra hangolódva.Írhatnék egy regényt,de nem fogok.Szerintem nem a kommunikáció az elsődleges problémátok.22/F
2011. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szar a kommunikációtok, ebből úgy tűnik nekem, nem is szeretitek egymást.


Te ugyanúgy támadólag lépsz fel, játszmáztok, bántjátok egymást. Akik szeretik egymást, azok nem a rosszat, hanem a jót feltételezik egymásról automatikusan, és azt is adják a másiknak. Vagyis, ha egy kérdésben lehetséges két választás, ahol az egyik az, hogy a másik jót akar nekem, én a saját párkapcsolatomban ebből indulok ki. Valamint e szerint is cselekszem. Nekem úgy tűnik, nálatok ez pont fordítva van, te is egyből a fejére olvastad, hogy "nem válaszol rendesen", erre persze ő is hasonlóan vette fel a beszélgetés fonalát.


Ui.: Miért is vagytok ti együtt? Gondolkodtál már ezen? Ha igen, mire jutottál?

2011. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

nem faggatom


amúgy kezdetben újra megkérdeztem, beszélt e a Katival, nem rögtön indítottam számonkéréssel-ez rövidített verzió, amit kiírtam


gyakran, nagyon gyakran van az, hogy nem válaszol konkrétan

már ezt is kérdeztem tőle, miért nem - hát erre sem válaszolt

2011. jún. 24. 10:55
 4/29 anonim ***** válasza:

Ha azt írod: "én: miért nem válaszolsz rendesen?" -az bizony számonkérésnek hangzik nekem is.


Gyakorlati tanács, hogy egyszerre csak egy kérdést tegyél fel. Ezen túl továbbra is áll, hogy a másikról a jót feltételezd, ha szereted. Ebből pedig az is következik, hogy ne a hibát, hanem a jót keresd benne. Mert most nem így van, erről árulkodik az, hogy "egyszerűen már nem bírok elsiklani felette". Nem kell elsiklani felette, de nem is muszáj egyből a másikban keresni a hibát, a rossz kommunikáció általában közös produkció. Senki nem tökéletes, mindenkiben van jó és rossz is. Tehát aki a rosszat keresi a másikban, azt fogja találni, aki a jót, az meg azt. Biztos vannak a barátodnak is problémái, ezt kétség nélkül elhiszem neked. Te viszont koncentrálj a sajátjaidra! Attól fog javulni a helyzet, ha tud javulni.


Ui.: Mellesleg te sem válaszoltál az én korábbi kérdésemre. Biztos jó okod van erre. ;)

2011. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

keresem mi volt a korábbi kérdésed, pillanat mindjárt válaszolok


és írtam, hogy konkrétan megkérdeztem mégegyszer beszélt e a Katival (csak nem írtam most ki-mert rövidítettem, jóval hosszabb az egész) és amikor megint megkaptam, hogy filmezett, akkor kérdeztem meg, hogy miért nem válaszol rendesen! tehát nem számonkéréssel indítottam!!!!!!!!

2011. jún. 24. 11:23
 6/29 A kérdező kommentje:

ja, hogy miért vagyunk együtt?

mert szeretjük egymást

azért, mert gondok vannak, attól még szerintem nem egyből a szakításon kellene gondolkodni

2011. jún. 24. 11:26
 7/29 A kérdező kommentje:

első válaszolótól kérdezném, ha szerinte nem a kommunikáció az elsődleges problémánk, akkor mi?


eddig azt hittem ennyi az összes bajunk, mert minden veszekedésünk forrása

2011. jún. 24. 11:27
 8/29 anonim ***** válasza:
Nem a te párod vagyok,így félig-meddig csak találgatni tudok.Szerintem nem vagytok együtt eleget,nem szerveztek programokat,nem vagytok egymásra hangolódva-innen származik a rossz kommunikáció-ez a "mit akar ez tőlem,miért faggat" érzés a másik oldalon.A szeretjük egymást és az egyébként jól megvagyunk együtt nem ugyanaz.Lehet csak egy bizonyos tulajdonságod zavarja,ezért nem képes pozitív irányba lépéseket tenni,hogy javuljon a helyzet.Igazából kezdheted azzal is,hogy a kommunikáción megpróbálsz javítani,de legyél türelmesebb..és azzal is,hogy megpróbáltok többet együtt lenni-és kibeszélni a problémákat egy-egy meghittebb pillanatban.Első vagyok.
2011. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Hát a leirt példában te szitottad a veszekedést : "Miért nem válaszolsz rendesen? Egy pasitól ne várd, hogy leirja minden egyes délutáni tevékenységét igy kb ebédeltem, utána ittam egy pohár sört, böfögtem tőle,elmentem a klotyóra, stb...nem lenne uncsi ha ezt mind leirná?? xD


Az én pasim sem szokott novellákat irni nekem, mégis nagyon jól megvagyunk...

2011. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

akkor mégegyszer leírom a hosszított verzió elejét, amikor már duplán írtam a kommentjeimben, hogy nem számonkéréssel indítottam!!:


én: milyen volt a du-d, beszéltél katival?

ő: filmeztem, vacsiztam

én: és akkor beszéltél katival, vagy nem?

ő: fogd már fel, filmeztem, vacsiztam

én: miért nem válaszolsz rendesen?

ő: fogd már fel, amit nem írok, az nincs is

én: addig értem, de nekem az, hogy filmeztél, nem egyenlő azzal, hogy nem beszéltél katival. neked igen?



és kedves 11:37


igen, nem sokat vagyunk együtt, ő kint dolgozik

az is igaz, hogy gyúrnom kell a türelmemre, hogy legyen, csak amikor ilyen beszólásokat kapok, hogy "fogd már fel" egyszerűen fel tudnék robbanni - nehéz türelmesnek lenni

2011. jún. 24. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!