Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik értékesebb számodra? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik értékesebb számodra? A szerelem vagy a barátság?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm úgy vélekedik, hogy a barátság egy olyan kapcsolat, ami tartósabb és értékesebb, mint a szerelem. Mert a szerelem elmúlhat, a barátaid addig nem hagynak el. Én ennek mindig pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A barátaim idővel messzebb kerültek, így is beszélgetünk, de egy 5 éves barátságom nem olyan intenzív, mint pl. egy 5 éves kapcsolatom volt. A szerelemnek nálam a barátság az alapja, és lemondások a másik kedvéért, minden szeretetem, és támogatásom, akiért máshogy tervezem az életemet is akár, és ha komoly, rá alapozok. Másrészt, ha a megfelelő emberek körében mozogtam, megtudtam találni azokat, akik meghallgattak, hasonlóak. Segítettek, támogattak, egyszóval barátok. De olyan párkapcsolatot nagyon nehéz találni szerintem, ahol megvan a bizalom, a vonzódás, a feltétlen odaadás. Én valamiért ezért értékelem többre a szerelmet. Mindenkinek más a prioritás az életében, van aki a munkát még ezeknél is előbbre helyezi.
2011. aug. 30. 16:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem igazán fontossági sorrend nincs,de eléggé utálom azt a gyerekes felfogást amikor egy pasi azt mondja ,hogy nekem a haverok mindig fontosabbak lesznek. Pedig ha barátnője van.lehet ,hogy ő lesz a társa egy egész életre, a haverok meg elkerülnek tőle.

Szerintem nem szabad elhanyagolni a barátokat sem,de ha van egy normális kapcsolatod,ne csüngj folyton a haverokkal.

2011. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kettő együtt. Ugyanis nekem nem sokat ér az a szerelem, amiben nem vagyunk egymás egyik legjobb barátja is.
2011. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A szerelem.
2011. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A barátnőm mindig velem van, bármi a baj. Egy pasival, vannak dolgok, amiket nem tudok megbeszélni, hiába szeretem, a barátnőmmel mindent. Hiába vagyok szerelemes, a barátnőmért akkor is előbb ugrok, mint a szerelmemért, ezzel én így vagyok, persze egyénenként változhat a dolog.
2011. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

a szerelem fontosabb, vagyis úgy mondom azt részesítem előnyben,ha egy fiú barátomba beleszeretnék.

azokkal nem értek egyet,akik azt mondják,a barátságukat nem áldozzák fel egy kapcsolatért...de ha igazán jó barátok,akkor miért ne sikerülne a kapcsolat,szerintem még jót is tesz a viszonyuknak.

2013. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

és igen...én is tapasztaltam hogy a barátaim hagynak el...akkor hol van az a barát aki mindig kiáll a másik mellett..?

ezért nem tartom lehet olyan fontosnak a barátságot,mert ha volt is legjobb barátom,mára már nem az.

2013. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Barátság 16 L
2013. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 miki28 válasza:
A barátság, de mindkettőt megelőzi a család
2013. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!