Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ütöttél már meg nőt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 00:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 napietus ***** válasza:

ő megalázta a barátnőjét nyilvánosan, ezért őt is megalázták nyilvánosan. tette azért, mert megtehette fizikai fölényéből adódóan, az meg nem tetszett, amikor mások éltek vissza a fizikai fölénnyel vele szemben. ennyi történt. ugyanazt tették, amit a srác a nőjével.


és továbbra is tartom, hogy egészséges értékrendű ember felháborodik azon, ha azt látja, hogy valaki egy gyengébbet bántalmaz. legyen az akár nő, gyerek vagy öreg. és a maga eszközeivel megbünteti az illetőt. én egyszer azt láttam, hogy egy kamasz fiú arcon köp egy padon ülő nénit, akkorát kentem le neki, úgy vakarászta össze magát a park kavicsolt útjáról. megsérült a néni? nem. megérdemelte a bunkója? hogyne érdemelte volna meg.

2011. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
93%

Továbbra sem ugyan az a kategória egy pofon, és egy alapos verés. Ha én látom meg, hogy arcon csap valaki egy nőt, odamegyek, és megmondom neki, hogy velem keménykedjél, ne vele! (186 centis, 80 kilós katonaorvos vagyok.) Lehet, hogy én is lekevernék neki egy-két pofont, de nem csomagolnám össze, és pláne nem 2 másik haverommal... Amit a fiú csinált, az indulat, amit a 3 másik gyerek, pedig gyáva, undorító, megfontolt dolog. Ezzel nem azt mondtam, hogy megütni egy nőt nem undorító.


Csak képzeljünk bele engem a történetbe (azt már leírtam, hogy mit tennék, ha más ütne meg nőt). De ne adj isten, tőlem kapna egy hölgy egy pofont. A pofon nem egyenlő a lendületből arcon törlöm kifejezéssel!!!! Abban biztos lehetett volna, hogy ha hozzá jön oda az a 3 srác, hogy majd jól megver egy INDOKOLT pofon miatt, akkor mind a hármat úgy megverem, hogy soha többet nem fognak beleavatkozni egy olyan dologba, amihez nem hogy közük nincs, de még okuk sem lenne verekedni. Persze ha egy odajönne, hogy azért ezt mégsem kéne, és így meg úgy, de KULTÚRÁLTAN lecsillapít, akkor még igazat is adok neki!


Itt a módszerrel volt a gond, és nem a szándékkal!

2011. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 napietus ***** válasza:
igen, ebben igazad van, hogy a módszer rossz volt. viszont megpofozni egy nálad gyengébbet sosem indokolt, kivéve, ha megtámadott.
2011. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:

Napietus, nekem az fáj, hogy te itt a lány megalázásáról beszélsz, mintha nem ő alázta volna meg előtte a fiút azzal, hogy megcsalta. Tudod, én inkább 100 pofont átélek, minthogy egyszer megcsaljon a barátnőm. Én csak azt látom, hogy túlzott feminizmus uralkodik benned. Ha a lány pofozta volna meg a fiút az utcán (tehát ugyanúgy megalázta volna nyilvánosan), akkor közbeavatkoztál volna? Valljuk be, azért ilyen sokkal több történik, minthogy fiú pofozza fel a lányt. Mit tettél volna ha fordított esetet látsz?


A legnagyobb baj, hogy nem értem a problémádat:

a) Most az a gond, hogy gyengébbet ütött meg?

b) Vagy az a gond, hogy nyilvánosan alázott meg vkit az utcán?


Az a) esetben még egyszer mondom, ez nem lehet ok, egy pofon nem egyenlő a verekedéssel, ahol össze kellene mérni a felek erősségét. Az életben sokszor előfordul, hogy az erősebb megüti a gyengébbet (lásd, a szülő a gyerekét), tehát az, hogy a nő gyengébb, nem lehet ok a felháborodásodra.


A b) esetben viszont nem tekintünk arra, hogy az illető nő vagy férfi. Ha azt láttad volna, hogy egy nő felpofoz egy férfit az utcán, akkor ezen elv alapján nyilvánvalóan a nőt is le kellett volna teremteni 3 haverral, nem igaz?


Akkor végül is az a) vagy b) eset áll fent? El kéne végre dönteni.


Egy pofon nem a világvége, de valami miatt te az egekig emeled. Elcsattan, pár percen belül elmúlik a fájdalom, és a megaláztatottság érzése is, ha elhagyja a helyszínt. Azt gondolom, hogy ennyit igazán megérdemelt azután, amit tett. Hoztad a példát, hogy az utcán valaki leköpött egy nőt. Nem tudom, hogy ott mik voltak a körülmények, de hasonlítsd össze ennek a történetnek a hátterével, és utána mondd, hogy bármi köze is van ehhez a sztorihoz.


És számomra a téma túl van tárgyalva.

2011. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 napietus ***** válasza:
feministának abszolút nem vagyok mondható, utálom őket. éppen ezért tartom, amit mondtam. pofozkodás a szülő egyedüli és kizárólagos joga :) kíváncsi vagyok, mit szólnál, ha a te lányodat pofozná valaki az utcán :S
2011. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
Ha a lányom megcsalta volna a barátját, és kapott volna egy pofont emiatt tőle, nem szólnék semmit. A dolgon nem változtat semmit, hogy a lányom vagy sem, egyszerűen megérdemelte, és kész. Persze durvább büntetés ellen már én is felléptem volna, és tisztában vagyok vele, hogy meg kell védeni a nőket, ha bántalmazzák. De még egyszer mondom, a pofon nem bántalmazás kategória számomra. És sztem nem csak a szülő büntethet, mert sztem mindenki büntethet, ha ellen vétkeztek. De talán ebben lehet h nem fogunk soha megegyezni. :)
2011. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
*ha ellene vétkeztek
2011. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 napietus ***** válasza:
az biztos, hiszen én úgy gondolom, hogy a szülőn kívül, akinek joga és kötelessége a nevelés, a többi ember azt döntheti el, hogy akar-e a másiktól bármit, vagy nem. jól néznénk ki, ha pl. a főnök lekeverne egyet a beosztottjának, aki kárt okozott neki...hát gondolkodjunk már :) párkapcsolat dettó, mint munka: itt van, olyan, amilyen, teszi, amit tesz, én eldöntöm kell-e nekem ez az ember vagy nem. ha utóbbi, akkor viszlát.
2011. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
Nem, még nem ütöttem meg nőt. Az is igaz, hogy tudtommal még nem csaltak meg, és nem is támadott rám nő. Pontosabban támadott, de bőven elég volt lefogni, illetve elhajolni az ütése elől. Szerintem a helyzet valóban kicsit hasonló, mint egy öreg esetében, inkább kitérek a támadása elől, vagy ha ezt nem lehet, lefogom, de lehetőleg nem ütöm meg.
2011. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
48%
És ehhez mit szóltok fiúk?:volt egy csaj és a pasija azt hitte megcsalta és sarokba szorítva akarta megpofozni.Erre a kis csaj megfordult és az első pofon után olyant beküldött a srácnak ököllel,hogy eleredt a vére.Abba is hagyta a legénykedést!Milyen jogon kell egy nőt bántani?És ti férfiak talán nem csaljátok a barátnőiteket?nah-kizárt.
2011. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!