Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek párkeresésnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Walk With Me kérdése:

Szerintetek párkeresésnél figyelembe vehető az MBTI besorolás?

Figyelt kérdés

Myers-Briggs Típus Indikátor. Ez egy pszichológusok által kifejlesztett személyiségteszt, bővebben: [link] (ezt a 94 kérdéseset ajánlom, mert mégiscsak ez a legbővebb).


Kíváncsi vagyok titeket mennyire befolyásolna, ha mondjuk a "kiszemelt" veletek azonos, vagy hasonló besorolást kapna. Mennyire "hisztek" az ilyenekben? Én INFJ vagyok ( [link] ) eléggé magamra ismerek a nagyrészében (nem úgy mint a horoszkópnál :P), ugyanakkor nem tudom úgy általában ez így mennyire hiteles, illetve gondolom nem csak ez a 16 féle ember létetik. Várom a véleményeket.


2011. nov. 13. 15:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%

itt egy infj :)

18f

2012. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%

ENTP

19/F

2012. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%

A teszt kézikönyvében kifejezetten ellenzik, hogy kiválasztásra használják a modellt. (munkahelyi kiválasztást értve alatta), de sztem ez a kérdésedre is vonatkozik. Az MBTI betűk (preferenciák) és a viselkedés egyáltalán nem ugyanaz. Van egy alap preferenciám, hogy Extravertált vagyok, de attól még nagyon is meg tudok hallgatni másokat, oda tudok figyelni, és tudok csendben lenni. Szóval a betűm keveset mond el a képességeimről, a viselkedéseimről sok esetben. Ezért etikátlan kiválasztásra használni a tesztet.


Ja, nem csak 16féle ember létezik, (sokan idegenkednek attól, hogy típusokba sorolják az embereket, erről ezt írtam: [link] Sokkal többől állunk mint ezek a személyiségjegyek, amik az MBTI-ban vannak. Pl egy S-es meg egy N-es is lehet buta, meg okos is. Vagy egy E vagy egy I is lehet gonosz, hazudós, intimitásra képtelen, humoros, vagy humortalan, jó az ágyban, mama kedvence, macsó, vagy odafigyelő partner. Szerintem ezek többet számítanak egy párkapcsolatnál, mitn hogy az illető az egészből indul ki, vagy a részletekből....


Engem a főnököm - hát ez igaz, messze áll a párkapcsolattól... - direkt úgy ávlasztott ki, hogy örült, hogy minden tengelyen ellentétes vagyok vele. Mert a hétköznapokban idegesítjük egymást, de a közös munkánk eredménye nagyon jó lesz: másban vagyunk tehetségesek, ügyesek, másra figyelünk.


A pasimmal pl a 2. tengelyen rendszeresen egymás agyára megyünk, én inkább arra használom a modellt, hogy a konfliktusokat tudjam toleránsan értelmezni, elfogadni, értékelni a másikat. Szóval párterápiában szokták még ezt használni - egy csomó problémára kapásból magyarázatot ad.


A kérdésedet nem egészen értem,párkeresésnél mennyire vehető figyelembe? hát, ha egy randin vagy, elég hülyén jön ki, ha megkérdezed, hogy mi a típusod, vagy kitöltetsz vele röptében egy tesztet? De pl. ha hirdetést adnék fel, én pl beleírnám. Önéletrajzba én bele szoktam írni, sztem munkakeresésnél is érdemes beleírni, és mondjuk egy tárgyalásnál kifejezetten hasznos ezzel indítani.


PP

O

2012. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

INFJ. Párom is. Amikor együtt vagyunk, az olyan, mintha egy mesében lennénk, akkor is, ha nehézségek adódnak. Sokszor érzem úgy, hogy a körülmények ellenünk dolgoznak, nagyon meg kell harcolnunk, hogy sikerüljenek a dolgaink.

Ajánlom, hogy egy másik INFJ-t találj, mert csak az tudja átérezni a helyzeted. Csak ő tud megérteni!!

2012. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Rat Poison ***** válasza:

Hogy képzelted el a lépések sorrendjét? Eleve az ismerkedő fázisba tartozna a pszichológiai értkezés vagy csak a lepel utólagos lerántása a tét? Én nem látom szükségét, hogy készakarva kiélezzem a figyelmemet erre. Ne cseréljük fel az okot az okozattal. Amolyan természetbeli törvényszerűség útján vonzok magamhoz bizonyos típusokat, nem azért, mert keresem őket. Jung bácsi a valós tények alapján formált elméletét papírra, nem pedig egy személyes elgondolását, amihez aztán a valós tények igazodtak. Remélem, megértesz.

Egyébként én INTP létemre habarodtam már bele ENFP-be, hiába térünk el számos ponton. A kémia belekarattyolhatóságáról se feledkezzünk meg.:D

[életkor helye]/L

2012. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Ha ritka vagy mint INTX meg INFX meg ilyesmi. Ha S-ed van nem igazàn okozhat akkora gondot a dolog.
2016. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!