Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

A barátom egyetemista csak 2 hetente jár haza hétvégére. Itthon töltötte az őszi szünetet is, és végig együtt voltunk, mint ahogy ez a hétvégéken is szokott lenni. Aztán egyik nap, a szünetben hallottuk, ahogy a szülei arról beszélgetnek, hogy én ráakaszkodom a barátomra, pedig neki lenne dolga, meg, hogy folyton náluk vagyok (holott ez nem igaz, mert egyenlő arányban szoktunk náluk és nálunk is lenni).


Nekem ez nagyon rosszul esett. :( Megértem, hogy ha ők is a fiukkal szeretnének, lenni, de amikor otthon vannak a szülei is, akkor ott szoktunk lenni velük, beszélgetünk, meg minden.


Szerintetek jogos a szülők panasza, és ha igen, akkor miért? Kort is írjátok oda, ha lehet!


Köszönöm a segítséget! :)


16/L 18/F 11 hónapja vagyunk együtt.


2011. nov. 16. 15:30
1 2
 11/15 gfhhhhhhhhhhhhhhhh ***** válasza:

Szerintem is a barátoddal kellene először megbeszélned a dolgot, és esetleg utána az őseivel!

Másrészt szerintem nem jogos az ilyen kiakadás, de kb az lehet az oka, hogy még nem szokták meg, hogy nincs annyit otthon a "pici" fiuk és ha mégis otthon van a barátnőjével együtt, azaz nem lóghatnak a srácon. Én is voltam ilyen helyzetben, nekem mondták is, hogy otthon is legyek már, meg csak velük, mert csak ők a szüleim...

Annyiban volt más a helyzet, hogy testvérem még egy darabig otthon tanult, de mikor kolis lett szép lassan megszokták, hogy van saját életünk is...

De amíg erre maguktól nem jönnek rá, addig elég idegesítő lesz a helyzet. Kitartás! :)

22/F

2011. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért meg lehet érteni a szülőket is szerintem... Írtad, hogy bezzeg a te szüleidet nem zavarja a barátod. Szerinted miért? Ha te is 2 hetente járnál haza 2 napra, lehet ők sem lennének elragadtatva attól, hogy soha nem vagy velük! Mivel 18 a barátod, gondolom most első éves, most repült ki a szülői házból alig pár hónapja, így meg még érthetőbb a szülők reakciója! De hidd el ezzel nem téged akarnak bántani, csak hiányzik nekik a fiuk!
2011. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Ez nem most kezdődött, már nyáron, mikor sokat voltunk együtt, már akkor is mondták ezt a páromnak.

2011. nov. 16. 17:03
 14/15 L.Szilárd ***** válasza:

Tudod az van, hogy a barátod, szülei most kezdik azt észrevenni, hogy a fiúk kezd önállósodni. Ilyenkor minden szülő megpróbálja még visszatartani a gyerekét. Nehéz elfogadni azt, hogy lassan nem függ tőlük, és saját önálló életet kezd el élni. Ilyenen én is keresztül mentem, az elején nem volt könnyű, majd szép lassan belenyugodtak a szüleim a helyzetbe. Elfogadták azt, hogy felnőttem, saját életem van. Igazából ezt neked a barátoddal kell megbeszélni, és neki kell a szüleivel megbeszélni a helyzetet. Ha a szülei nem hozzák elő neked a dolgot akkor te ne hozd elő, nem biztos, hogy szerencsés dolog lenne. Ahhoz nagyon jól kellene ismerned őket. Nekem is magamnak kellet itthon megbeszélni ezeket a dolgokat a szüleimmel, és nem a barátnőm beszélt velük erről.

Ezek saját tapasztalatok.

27 F

2011. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem majd te is menny el egyetemre.
2011. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!