Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelki bántalmazás után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszterke123 kérdése:

Lelki bántalmazás után, hogyan felejtsem el Őt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítségetek szeretném kérni, egy látszólag csodálatos párkapcsolatban éltem, ahol mindent kölcsönösen megadsz a másiknak, sőt még erődön felül is, majd eljön egy időszak, mikor ocsmányul beszélnek veled, sokszor ok nélkül is és a szakítás alkalmával megráncigál és megfogja a nyakad. Mikor megkérdeztem, hogy miért ordibál velem, mondta, hogy ezt hozom ki belőle és minden miattam van. Segítsetek nekem kérlek, mert a sok rossz ellenére nem tudom elfelejteni őt. Nagyon sok volt a szép közös emlék. Ő a saját életével elégedetlen volt és minden feszültségét rajtam oltotta ki. Még olyat is mondott, hogy dögöljek meg, balszerencse vagyok az életében és ilyen-meg olyan k. va is. Amilyen határozott ember voltam a múltban, most önértékelési problémákkal küzdök ezen kijelentések miatt. Szeretném őt elfelejteni, segítsetek kérlek:) Köszönettel Eszter
2012. jan. 24. 09:16
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

omba

Köszönöm válaszod:) igyekszem így gondolni és arra a szitura, mikor a keze a nyakamon volt...

csak annyira "belém nevelte", hogy én voltam a hibás MINDENÉRT, hogy még mindig azt hiszem, ha esetleg türelmesebb lettem volna, vagy szabadabbá engedtem volna akkor lehet nem lett volna ilyen agresszív... de igen, igazad van, ha valakiben nincs benne az agresszió, akkor azt nem is lehet kihozni..belőle sajnos nagyon sokszor ki lehetett hozni...., volt hogy indok nélkül....például megálltunk egy benzinkúton, előtte így szeretlek úgy szeretlek, én boldog mámor...majd azt látom mindenki engem néz és sajnálatot láttam az emberek arcán, és látom a párom rugdossa a kocsit, meg dobálja a ruhákat és káromkodik, mint a kocsis majd bepattan az autóba és 200al száguldunk, kérdezem mi történt mi a baj? és csak mocskosul szid mindenkit az országot, én meg ne érjek hozzá....majd fél óra lehiggad, mintha mi sem történt volna, két nap múlva tudom meg, hogy átvágták az első benzinkúton 5000 ft-al és mindezt ezért csinált:( és egy másik eset, mikor egy plazaban nem találtuk a kocsiját, én éreztem, hogy nem jó helyen parkolunk, de ő hívta a rendőrséget és ordibált velem az emberek előtt, hogy mióta 2éve vele vagyok, balszerencse vagyok az életében és ha neki most ellopták a kocsiját akkor elhagy...persze az autó meglett....

2012. jan. 24. 11:26
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerencsére nekem nincsenek ilyen bántalmazós tapasztalataim,remélem nem is lesznek.

De sajnos nekem is van olyan férfi az életemben,akit a sok rossz ellenére nem tudok elfelejteni.Mindennap itt van a fejemben,holott rég nem vagyunk együtt,de vágyunk egymásra.Az eszemmel tudom, hogy milyen ember és,hogy miért nem szabad neki engednem.A lényeg,hogy én is valahogy csak a jóra tudok emlékezni.Aztán az emlékezéseim végén mindig belémhasít az a rossz érzés,ami miatt végülis nem vagyunk már együtt.A viselkedése.Hiába a sok jó emlék,ha mégis meg is bántott(szerencsére nem fizikálisan).Próbálom mindig ezt sulykolni magamba.


Egy biztos, hogy akkor fogod teljesen elfelejteni,amikor találsz egy nála szászszor jobb embert-férfit!Akibe beleszeretsz,aki nőként bánik veled, szeret,tisztel és imád téged!


Addig is mindenképp csinálj millió dolgot.Ne nagyon legyél egyedül.Legyél a barátaiddal,foglald el magad(munka/tanulás/hobbi,sport).Esetleg egy kiskutya is segíthet.Nekem legalábbis most ez a tervem,nem sokára lesz egy kiskutyám,remélem az mégjobban lefoglal a munkán túl.


Fel a fejjel:)


26N

2012. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok és a szívemhez szóltatok, úgy hogy nem is ismerlek Titeket:(:) KÖSZÖNÖM a kedves szavakat, megpróbálok nem csak a jóra emlékezni, jó lenne, ha valaki rám koppintana egy kis varázspálcával és kitörölné az elmúlt két évet az életemből:)
2012. jan. 24. 14:39
 24/32 omba ***** válasza:

Ne kutyázzatok, lányok.

Volt rossz szakasz, volt rossz döntésetek, de valahogy egy állattal (imádtam, én is, amíg volt) ne!

Vénasszonyos, de nem ez a baj, olyan... nem tudom: lezárt.

2012. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
értettem, részemről nincs kutya:):)"egyenlőre":))
2012. jan. 24. 15:57
 26/32 omba ***** válasza:
100%
Úgyis lesz rendes, kedves rajongó pasitok, barátkozzatok, mászkáljatok, annyi sok helyen lehet érdekes embereket megismerni, nem kell semmit erőltetni
2012. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok... vagy 13? Már magam sem tudom.

Nem, nem szakítottam, mert mint mondtam, későn jöttek elő ezek a problémák, mikor már házasok voltunk, gyerekkel. (Mielőtt bárki jönne azzal, hogy előzőleg is ilyen volt: nem, korábban ez nem volt jellemző, pont hogy a család iránti felelősség hozta elő a feszültséget).

És igen, mindenki hibás, csak ő nem, volt durva sértegetés (voltam már undorító féreg, meg minden), volt fizikai bántalmazás is (nem komoly, de volt).

Szóval nagyjából megtanultam kezelni. Néha még mindig kifakad, de türelmesen kivárom, amíg elmúlik, és magától lehiggad. Előfordul így is, hogy nagyon megsért - de már megtanult bocsánatot kérni. Sőt, megköszönni dolgokat.

Igazából ehhez az kellett, hogy ne akarjam megváltoztatni, formálni, hanem elfogadni. De ez párkapcsolatban nem működik, ezt elismerem - házasok vagyunk ugyan, de én már csak barátként tekintek rá.

2012. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Szia 12-13:):) nagyon nagyon szomorúan olvasom soraid:( hasonló hölgynek tűnsz nekem, mint én és nem érdemled meg Te sem azt, hogy esetleg féregnek nevezzenek... Még ha az ember bármit is tesz, akkor sincs senkinek sem joga ahhoz, hogy bántalmazzon vagy undorító szavakat használjon a másikra. Ha ideges valaki, menjen egy kört a ház körül és higgadjon le...nagyon egyszerűen beszélek, hisz én kértem segítséget itt, mert nagyon nem éreztem jól magam és még hiányzik is...Szomorú, hogy csak a barátod látod benne ÖNMAGA ÁLTAL, ő tette ezt ilyenné...és hogy bocsánatot kér? Nálunk is az volt, hogy még bocsánatot sem kért..., mert ez természetes gondolom Nekik...nem szabadna hagyni, hogy az emberrel így bánjanak...Múltkor elém esett egy könyv a libribe: a címe: De hiszen azt mondja, hogy szeret...szívemből ajánlom Neked. Nem is tudom mit írjak, kicsit bosszús lettem, amit írsz és amit a többi kedves fórumozó, én azt hittem, csak én vagyok ilyen szerencsétlen és közben csomó embernek vannak hasonló "rejtett" élettapasztalata... Szomorú, hogy ide fejlődik a világ és pont ezért látom én is saját helyzetemet néha kilátástalannak, hogy akkor kiben lehet és szabad megbízni...a Te esetedben sem volt előzmény...nekem sem, mindent megadott nekem, mint nőnek, szinte már könyörögtem, hogy ne tegye....egyik nap ajándék másik nap ordibálás vagy duzzogás....és a szomorú az egészben, hogy én ugyanúgy szerettem őt, bármit is tett ..... tegnap is például tényleg véletlen haladtam hazafelé kocsival és oldalra pillantottam és megláttam őt, összeszorult a gyomrom és remegett a lábam...és azon gondolkodtam, hogy oda kellene mennem hozzá és megölelni:( még mindig ilyen hatással van rám, mert én buta csak a jó dolgokra emlékszem...
2012. jan. 25. 09:54
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én mindig úgy paráztam az ilyesmitől, hogy egyszer kifogok egy agresszív pasit.

Bár én abszolút nem ilyen vagyok mint te, sajnos nem tudlak megérteni, mert aki engem bánt, azt én gondolkodás nélkül megverem, nem azért tanultam annyi önvédelmet és küzdősportot, hogy néhány elmebeteg önkényes pszichopata játékszere legyek az agresszív kitöréseiben...

A lelki része pedig szerintem pont, hogy kiábrándító, ha nekem ilyet mondanak, akkor úgy vagyok vele, hogy minek is vagyunk akkor együtt, ha egy istencsapása vagyok a te életedben? És már ott is a válasz, rövid az élet ahhoz, hogy ilyen emberekre pocsékoljuk...


Nem tudlak úgymond megérteni, de sajnálom a történteket, és kívánom hogy legyen egy kedvesebb párod a jövőben. :)

2012. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen őszinteséged és szavaid, segítettek nekem...:) igen sajnos néha én sem értem önmagam és nem tudom miért nem jut eszembe CSAK A ROSSZ emlék..., de sajnos az önbizalmam elszállt, amit igyekszem visszahozni.., dolgozom rajta, csak picit döcögős vagyok...


Te nagyon jól látod és így is kellene nekem is...és hidd el igyekszem:):):) köszönöm még egyszer, hogy hozzászóltál:)

2012. febr. 3. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!