Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelki bántalmazás után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszterke123 kérdése:

Lelki bántalmazás után, hogyan felejtsem el Őt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítségetek szeretném kérni, egy látszólag csodálatos párkapcsolatban éltem, ahol mindent kölcsönösen megadsz a másiknak, sőt még erődön felül is, majd eljön egy időszak, mikor ocsmányul beszélnek veled, sokszor ok nélkül is és a szakítás alkalmával megráncigál és megfogja a nyakad. Mikor megkérdeztem, hogy miért ordibál velem, mondta, hogy ezt hozom ki belőle és minden miattam van. Segítsetek nekem kérlek, mert a sok rossz ellenére nem tudom elfelejteni őt. Nagyon sok volt a szép közös emlék. Ő a saját életével elégedetlen volt és minden feszültségét rajtam oltotta ki. Még olyat is mondott, hogy dögöljek meg, balszerencse vagyok az életében és ilyen-meg olyan k. va is. Amilyen határozott ember voltam a múltban, most önértékelési problémákkal küzdök ezen kijelentések miatt. Szeretném őt elfelejteni, segítsetek kérlek:) Köszönettel Eszter
2012. jan. 24. 09:16
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Hasonló emlékeim vannak.Most 32 évesen élek boldog párkapcsolatban de a múlt árnyékai még ott vannak.Az én esetem is olyan volt mint itt a ,,nagykönyvbe"írva. Szerintem nagyon tanulságos történet érdemes tanulságokat levonni a párválasztás időszakát élő hölgyeknek.

Utólag nem tudom miért jött össze velem az a férfi. Édesanyám befolyásolása hatására mentem bele a kapcsolatba.

1996-ba ismerkedtem meg Misivel aki idősebb volt nálam 5 évvel.Akkor kezdtem a szakmunkásképzőt Mezőtúron.

Első négy hónapba lovagias,rendes,meg nem bántó .Sokat költött rám és a hozzátartozóimra.Túl drága ajándékokat vásárolt ami édesanyámnak imponált is de nekem kevésbé.Azt mondta azért vásárol mert szeret.

Elragadó és gáláns volt az udvarlás időszakában. A kapcsolat egy későbbi szakaszában teljesen megváltozott.

Kezdetben nagyon fölnézett rám. Azt éreztette velem, hogy még sohasem volt ilyen nagyszerű kapcsolata. Aztán letaszított a magasból, mindenért leteremtett. .

Vonzó férfiként viselkedett a külvilág előtt. Az ismerősöknek,rokonoknak fogalma sem volt arról, miként viselkedik olyankor, amikor nincsenek tanúk. Mindenki irigyelt, és szerencsésnek tartott milyen nagyszerű választás.

A látható bizonyítékok hiánya miatt sokszor nem is nagyon hittek nekem a barátaim főleg rokonaim.


Ellenőrzés alatt tartotta a viselkedésemet és ha valami nem tetszett neki akkor szólt de olyan volt mintha direkt a hibát keresné. Példa:mért vakarom az orrom sűrűn?Mért pislogok sokat?Furán mosolygok (neveletlen vagyok),görbén megyek,rosszul lépek,nem köszönök(pedig nem is értem közel az illetőhöz),nem nézek a másik szemébe,ezt mondtam meg azt mondtam a nővérének de mégse azt mondtam.Rendszeresen kiforgatta ő és családja a szavaimat.Például fölajánlották,hogy sütnek pizzát és azt mondták én akartam süttetni velük és ne terheljem őket ilyen hülyeségekkel.Amikor szépen megakartam beszélni a nővérével a dolgot leállított.Szóval akadályozta az önérvényesítésem.

Elvárta,hogy vele és családjával kedves legyek de ők úgy beszéltek velem mint a kutyával.Minden apróság miatt össze veszett velem és ha konfrontálódni mertem vele akkor már szakítani akart.Kíméletlenül őszinte volt.Akadályozott mindig az önálló vélemény nyilvánításba.

Ahányszor el mentem hozzájuk mindig befogtak a házimunkába már a kapcsolat elején.Maximálisan ki kellett szolgálni.

Ha próbáltam megbeszélni a dolgokat akkor ,,ne magyarázkodjak!"

Olyan kritikákat mondott sokszor, amiket sose kaptam senkitől. Minősítette a műveltségem.pl:Ezt nem tudod?Azt nem tudod?Te nem tanultál földrajzot?Direkt kérdezgetett is,hogy mit tudok és mit nem és főleg olyanokat kérdezett amit biztos nem tudok.Gyakran mondott rám olyan dolgokat ami nem igaz pl:a nővére sütni akart valamit és azt mondta én akartam süttetni vele.Rendszeresen összehasonlított másokkal pl:,,ahúgod az tud öltözködni és van kialakult stílusa és neked nincs"

A családtagjai időnként vásároltak nekem ruházati cikkeket amit legszívesebben föl nem vettem volna de mindig zsarolt,hogy hazakísér célozva közbe a szakításra.Ha nem csináltam azt amit mondanak abból botrány volt.

Nem fogadta el a hibáimat pl:szórakozott vagyok,sokat járok wc-re ami álltalába idegi eredetű és az olyan típusú emberek mint én nem tudnak figyelni a gyermekre sem.

A családján,baráti körén kívül mindenkit kritizált aki nem olyan mint ő proli,paraszt,csozé,igénytelen,nem tud viselkedni,műveletlen,nem kéne így öltözködnie ilyen idősen(ilyen típusú megjegyzéseket használt)

Az emberek szemébe jópofa és mindenki azt hitte rendes.Álrendes meg álilledelmes.


Zsarnok volt és nárcisztikus .Megmondta mibe nem járhatok és mibe igen.Véleményem más volt akkor az gáz.Kivel barátkozzak kivel ne de ezt nem kell ecsetelni. Minden apróságért összeveszett velem amiért egy átlag ember szerintem nem veszne össze.Provokálta a veszekedést.Pl:anyukája megajándékozott egy sapkával,melegítővel ami nem a stílusom és idősebbek hordanak én meg nem akartam benne elmenni discóba és megzsarolt,hogy hazakísér utalva szakításra. Másik példa ebédnél szedtem annyi kaját amennyit megbirok enni de ő még szedett hozzá és az már sok volt nekem .Ja én vagyok az illetlen!.

A legrosszabb,hogy belém szugerálta milyet buta vagyok,milyen tájékozatlan ,illetlen.Kereste a hibáim.Discóba nélkülem járt mert,,illetlen"vagyok de mások szerint nem.


Sokszor megzsarolt. Ha nem veszem föl ezt a ruhát akkor hazakísér és szakítás.Direkt olyan ruhát vett ami nem az ízlésem és ha nem vettem föl akkor megzsarolt ,hogy elhagy.Manipulált sokszor.Kihasználta mennyire szerelmes voltam és úgysem hagyom ott.

Biztos én is hibás voltam mert hagytam magam de 16 éves voltam és naiv tini ő meg 21-22.

Nem egy mintakapcsolat volt mert ha szeretek valakit akkor szeretem a hibáival együtt nem átformálni akarom.

Szakítás előtt két héttel vett egy 30 ezer forintos bőrkabátot.Azt hittem szeretetből de utána otthagyott két héttel.

Szerencsés voltam mert ő hagyott el különben nemtudom hogy másztam volna ki belőle.Érzelmileg zsarolt volna,hogy ne hagyjam el.

Valószínű nem voltam és nem vagyok hosszú távon terrorizálható és nem óriási a tűrőképességem ill.alkalmazkodóképességem mert előbb-utóbb megunta az ,,engedetlenségemet"és megpattant.

Még jó,hogy volt több kapcsolatom és rájöttem nem mindenki ilyen.Csak jobbak voltak.

Mindenki azt mondja utólag jobb,hogy kidobott.

2012. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Szia :)

En csak olvasgatom itt a hozzaszolasokat es csak most dobbenek ra, hogy mennyi ilyen eset van. Velem is tortent ilyen es baratnokkel is, tehat gyakori problema, megsem beszelunk rola nyiltan. Az en exem (2 eves kapcsoalat) megcsalt, lenezett. Sokszor visszaszoltam a hulyesegekert de volt hogy hallgattam, mert neha a sok butasaghoz mar nem volt hozzaszolasom. O megertette milyen vagyok es maskeppen kezdett kijatszani. Minden rosszat rajtam vezetett nle szobeli eroszakot alkalmazva. Tudom hulyen hangzik a "szobeli eroszak" megfogalmazas, de neha az sokkal jobban faj. Megalazott folyamatosan pedig nem is hagytam magam. Miutan otthagytam mert az aGYAMRA ment o felhaborodott, utana latta hogy mennyire eros vagyok elkezdett konyorognni. Ott lattam benne azt hogy o mennyire gyenge egyeniseg. Azert ocsarolt engem mert erosebbnek tuntem. Pedig nem akartam en erosebb lenni mint egy ferfi(marmint az en baratom), de megis ez tortent. O erosnek mutatta magat, de ez nem volt igaz. Kisebbsegi komplexusnak is nevezhetnem...es en ittam meg a levet. En voltam a senki. Rogton talalt maganak rgy masik lanyt, akit most nem szeretnek lemondani, de se kulsoleg(de ez nem is szamit) se belsoleg a nyomomban sincs. Egy lany, akit erosen megalaz masok elott (ilyet en neki sosem engedtem meg), es a lany a segget nyalja. Az uj lanynak nincs karaktere, megalazhatja ot es meg is alazza. En is rosszul ereztem magam eloszor, de most mar latom es ertem hogy az volt a baj hogy volt gerincem es emberseges voltam vele....es o ezt nem birta elviselni. Volt mikor ugy ereztem egy senki vagyok, de mar tudom, hogy ez nem igaz... ezt csak o akarta velem elhitetni. Ezek a lelki terroros megalazo ferfiak nem valtoznak meg, es kisebbsegi komplexusban szenvednek. De ok is megtalalhatjak a hozzajuk illo part, mondjuk egy toluk sokkal gyengebb karakteru not.

En is ugy ereztem o volt eletem szerelme, de ez is csak a jatszma resze volt ...es a legrosszabb az egeszben az, hogy ok errol a jatszmarol nem is tudnak mert tudatalatt csinaljak. Ez pszichikai problema, lehet gyerekkori problema is, csaladi hatter, stb....de egy biztos a szerelem nem eleg eros ahhoz hogy ezt a problemat megoldja a masik fel (azaz a no).Vagy el kell hagyni, vagy szakember!!!

2012. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!