Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy szerintem depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy szerintem depressziós barátom, hogyan kéne segítenem neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy srác osztálytársam, és egyszerűen nemtudok segíteni neki. Elég sz@r élete volt/van, család érzelmi téren 0, még így is hogy nagyszüleivel lakik. Emellett még volt valami probléma a szívével is, és nagyon érzelmes srác. Szóval neki, kb háromnegyed éve véget ért egy hosszú kapcsolata, és majdnem öngyilkos lett, csak visszarántották valakik egy háztömb széléről. Nagyon hiányzik neki hogy barátnője legyen, de egyszerűen már vagy a huszadik csajnál próbálkozik és esik bele, mert annyira szeretet hiánya van.

Próbáltam segíteni neki, bemutattam egykét lánynak de szintén semmi jó nemvolt. Suliban is sokszor sír, és legtöbbször fekszik a padon és emészti magát. Még csak 15 (!!!) éves, így előtte az élet, de sehogy sem tudom felfogatni vele, hogy amíg nincs barátnője ami úgyis lesz, addig legyen a barátaival, csinálja amit szeret stb, amikre annyira nemlenne ideje barátnő mellett. De erre aztmondja hogy neki az hiányzik hogy állandóan egyedülvan és meglát egy párt és máris elfogja a rosszkedv.

Nagyon szeretnék segíteni neki, de már fél éve próbálom győzködni hogy ne eméssze magát állandóan ezen, de nemmegy, mindig ujra és ujra előjön neki és szó szerint szenved, rossz nézni szegényt :(

Én annyira még nemismerem, idén lettünk osztálytársak (9.-esek vagyunk) de elég sok dolgot tudok róla, és szeretnék segíteni valahogy, hogy jobb kedve legyen.

Tényleg nemlehet meggyőzni hogy a rossz doglokban is találjon jót stb, tehát tudnátok tanácsot adni hogy hogyan vidítsam fel / adjak neki reményt? :(


Egy 15 éves lány


2012. jan. 25. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem simán ideggyenge a srác. Ezek nem olyan dolgok, amik miatt depressziósnak kéne lenni...
2012. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Legrosszabb helyre jöttél ezt megkérdezni. Itt majdnem minden 3. ember ilyen...


Tapasztalatból mondom, hogy nem sok esélyed van arra, hogy segíts rajta... Hacsak nem jössz vele össze..



21F

2012. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy depressziós-e, mert igazából vannak jó pillanatai de sajnos elég ritka :(
2012. jan. 25. 23:04
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem jövök vele össze, csak barátok vagyunk, van egy másfél éves kapcsolatom amit nemszeretnék és nemis fogok felbontani tehát ez kizárt. Egyéb lehetőség nincs? :(
2012. jan. 25. 23:05
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem, nincs.


Talán ha érezteted vele a törődést, az enyhíti a dolgokat, de megváltozni nem fog.



21F

2012. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha valakinek 15 évesen ilyen "nagy" problémái vannak, az már tényleg probléma. Mi lesz vele 25 évesen? Iskola pszichológus nincs?
2012. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Éreztetem vele, csak sajnos semmit nem ér, neki arra van szüksége hogy szeressék és viszont szerethessen valakit, eztis megtudtam még anno :(

Neki az kell hogy legyen valaki akivel foglalkozhat, és aki törődik annyit vele, mint amennyit ő törődne a másik féllel.

Amúgy nemlehet hogy abból indult ez az egész hogy az anyja elhagyta, az apját utálja mert...Ne menjünk bele, a nagyszülei rendszeresen üvöltöznek vele, 1-2x már kiis dobták a házból persze este felhívták hogy menjen haza...?

Így konkrétan nincs neki senki, csak a volt barátnője, de ő is elhagyta :(

2012. jan. 25. 23:10
 8/17 A kérdező kommentje:
Van suli pszichológus, de szerintem nem menne el, majd megkérdezem. :/
2012. jan. 25. 23:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből, de 15évesen hogyan tud véget érni egy komoly kapcsolat? Ez még csak olyan gyerekszerelem, szó nincs komoly kapcsolatról... A másik pedig, hogy ha ettől kiborult és öngyilkos akart lenni, akkor mi lesz később? Mondjuk 25évesen szakít vele a barátnője, akivel 3éve együtt voltak és metró elé ugrik?
2012. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mondd meg neki hogy kezdjen el sportolni valamit ami érdekli. 15 évesen még bármit el lehet kezdeni és jó esély van rá hogy abba is hamar beleszeret, viszont a sport - a lányokkal ellentétben - tényleg örömet fog neki okozni... vagy nem. akkor meg kezdjen el játszani valamilyen hangszeren(justin bieber is netről tanult meg zenélni :D)
2012. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!