Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Játékfüggő a párom, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Játékfüggő a párom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a gondom, hogy a barátom gyakorlatilag a nap 24 órájából kb mind a 24-et a gép előtt tölti (jó, persze alszik is néha, de akkor sem mondhatom, hogy ez erős túlzás, mert pl még enni is a gép előtt eszik), és ez engem most már kezd egyre jobban zavarni.

Nem lehet vele elmenni sehová, nem tudom elhívni spontán ide-oda, mert mindig a géptől függ az ideje. Játszik egy csomó ilyen bugyuta online játékkal is, mint pl Travián, meg mittomén még mikkel, és ezeknek a zöme olyan, hogy időre kell elküldeni a csapatokat, meg learatni a termést, meg mittomén. Az zavar a legjobban, hogy végre itt van a jóidő, a hétvégén mehetnénk nagyokat kirándulni, de nem tudom elcipelni egész napos programokra, mert mindig jön a sok kifogás, meg a pánikolás, hogy "jaj, csak siessünk, és legkésőbb 4-re érjünk haza, mert addigra érnek vissza a csapatok", meg az ehhez hasonlók.


Most mi a fenét csináljak már vele? Komolyan, néha olyan nevetséges, hogy egy vacak gépre vagyok féltékeny, de hát mi tévő legyek, ha több időt tölt a laptopjával, mint velem?? Nem is értem, mi ennyire fontos ezekben a hülye játékokban... mi van akkor, ha nem ér oda időben és mondjuk lerombolják a várait, vagy mittomén micsodáit? Majd épít újat, aztán kész. Most mit kell ezt ilyen véresen komolyan venni?


Könyörgöm, adjatok valami tanácsot, hogy mit tehetnék, mert tényleg tarthatatlanná válik lassan a helyzet. :S

És mielőtt bárki kérdezné, IGEN, már mondtam neki is, hogy ez engem nagyon zavar. A válasz az volt, hogy majd igyekszik kevesebb időt tölteni a gép előtt, de hogy ezt nem érthetem, mert már több hónapnyi munkája benne van ezekben és nem tudja csak úgy eldobni, bla-bla.


Mit csináljak? Kérlek, segítsetek! :S


19/L (21/F)


2012. márc. 20. 14:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Keress egy normális párt, vagy küld el orvoshoz: ez szenvedély betegség.
2012. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%
Igazán lehetnél megértő! Neki is jár a szórakozás. Azt hiszed neki könnyű? Ha olyan jó lenne neki, nem kéne ennyire menekülnie a valóság elől.
2012. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Én legyek megértő? Szerintem én extra megértő vagyok, na de azért az, hogy az ember minden idejét a netes játékaihoz időzítse, nem hiszem, hogy normális dolog. Ha kell, akkor képes felkelni hajnalban ezek miatt a vacak játékok miatt...


És szerintem jó lehetne neki, ha hagyná, hogy azzá tegyem. De ha ő mindig csak a szobában ül és gépezik, és nem tudok semmilyen közös programot szervezni úgy, hogy ne lennénk időhöz kötve, ne is várja, hogy rendes szórakozásban legyen része. Érted, nem? Oké, hogy kell a kikapcsolódás, de pont kikapcsolódni nem tud a folytonos gépezés közben... aztán azt hiszi, hogy neki ez a jó, pedig folyamatosan a gépet bámulni szerintem szörnyen unalmas és hosszú távon káros dolog is.

2012. márc. 20. 14:33
 4/31 anonim válasza:
81%

Beszélgettél már vele arról, hogy ez téged nagyon zavar? Ez egyébként nagyon komoly függőség. De más dolgokkal tudja az ember pótolni, csak meg kell találni az új függőséget, ami lehet "pozitív" is.

Ezt meg kell beszélned vele, hogy így nem mehet tovább. Semmi értelme ezeknek a játékoknak, ha valaki így tölt el éveket az életéből, az szánalmas. Erre kéne rávilágítanod előtte és ha viszont szeret, akkor változni fog. Ne sértődj meg ezen, de szerintem nem lehet kerek valami kettőtök kapcsolatában, ha idáig fajult a dolog. Én is volt hogy rákattantam játékra, de akkor azért, mert a szerelmemmel együtt játszottuk :)

ÉS szerintem ha nem hajlandó ezen változtatni akkor semmi értelme hogy együtt legyetek. Keress olyat, aki inkább veled foglalkozik!

2012. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a megértés hiányzik ebből a kapcsolatból, de tényleg. Ha igazán szereted, akkor elfogadod a hibáit. Nyilván ő is felnőtt ember, nem véletlen, hogy csinálja. Ne a saját önző érdekeiden keresztül nézd őt, hanem önmagában. Biztos jó oka van rá, hogy csinálja. Talán miattad menekül a gép elé. Nem lehet tudni. De ha más nem, akkor egy boldog ember. A világ legjobb dolga játszani, mert a világ rettenetesen unalmas. Ne akard őt megváltoztatni!
2012. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:

Bocs most látom, hogy már beszélgettél vele erről.

És az volt a válasz hogy több hónapnyi munkája van benne??? Hát ez pont arra indok, hogy abbahagyja minél előbb, mielőtt mégtöbb hónapnyi munkát beleöl, mert nincs semmi haszna, értelme. Én a helyedben súlyos ultimátumot adnék neki, vagy végleg leáll ezekkel a sz*rokkal, vagy elhagyod. Előbb utóbb úgyis ez lesz a vége, ha így folytatja.

2012. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem inkább segíts neki, hogy mégjobban élvezze. Csinálj neki kaját ilyesmi, hogy végre tisztességesen kikapcsolódhasson. Nekem is mindig az volt a bajom, hogy sosem tudtam igazán sokat játszani.
2012. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:

14:33 és 14:39 vagyok

Még annyit szeretnék a többiekre reagálni, hogy persze kell a kikapcsolódás mindenkinek, ez akár lehet ilyen szirszar játék is. Viszont itt arról van szó, hogy minden időt betegesen ezzel akarna eltölteni. Én abban hiszek hogy egy kapcsolatban kell mindkét félnek külön töltött idő/szórakozás az együtt töltöttön felül. A külön töltöttet mindenki úgy osztja be ahogy akarja, de ha ez az együtt töltött idő/kikapcsolódás kárára megy, akkor az rég rossz.

25/F

2012. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mielőtt ítélkeznénk lehet, hogy meg kéne érteni a srácot is. Valószínűleg szüksége van erre. Nem kéne mindjárt vagdalkozni, hogy ez már régen rossz.
2012. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Ha szeret akkor képes feladni az ilyenek csak azért, hogy veled lehessen. Te meg buta vagy, hogy így elfogadod. Vagyis nem fogadod el de nem mondod ezt így el neki mint ahogy ezt nekünk leírtad itt. Szerintem ha nagyon zavar hagyd ott. Nem érdemes az ilyen csókákkal foglalkozni. Én épp most keresek barátnőt, ha gondolod alkothatunk egy párt :D 19/F
2012. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!