Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Játékfüggő a párom, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Játékfüggő a párom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a gondom, hogy a barátom gyakorlatilag a nap 24 órájából kb mind a 24-et a gép előtt tölti (jó, persze alszik is néha, de akkor sem mondhatom, hogy ez erős túlzás, mert pl még enni is a gép előtt eszik), és ez engem most már kezd egyre jobban zavarni.

Nem lehet vele elmenni sehová, nem tudom elhívni spontán ide-oda, mert mindig a géptől függ az ideje. Játszik egy csomó ilyen bugyuta online játékkal is, mint pl Travián, meg mittomén még mikkel, és ezeknek a zöme olyan, hogy időre kell elküldeni a csapatokat, meg learatni a termést, meg mittomén. Az zavar a legjobban, hogy végre itt van a jóidő, a hétvégén mehetnénk nagyokat kirándulni, de nem tudom elcipelni egész napos programokra, mert mindig jön a sok kifogás, meg a pánikolás, hogy "jaj, csak siessünk, és legkésőbb 4-re érjünk haza, mert addigra érnek vissza a csapatok", meg az ehhez hasonlók.


Most mi a fenét csináljak már vele? Komolyan, néha olyan nevetséges, hogy egy vacak gépre vagyok féltékeny, de hát mi tévő legyek, ha több időt tölt a laptopjával, mint velem?? Nem is értem, mi ennyire fontos ezekben a hülye játékokban... mi van akkor, ha nem ér oda időben és mondjuk lerombolják a várait, vagy mittomén micsodáit? Majd épít újat, aztán kész. Most mit kell ezt ilyen véresen komolyan venni?


Könyörgöm, adjatok valami tanácsot, hogy mit tehetnék, mert tényleg tarthatatlanná válik lassan a helyzet. :S

És mielőtt bárki kérdezné, IGEN, már mondtam neki is, hogy ez engem nagyon zavar. A válasz az volt, hogy majd igyekszik kevesebb időt tölteni a gép előtt, de hogy ezt nem érthetem, mert már több hónapnyi munkája benne van ezekben és nem tudja csak úgy eldobni, bla-bla.


Mit csináljak? Kérlek, segítsetek! :S


19/L (21/F)


2012. márc. 20. 14:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
A játékfüggőségnek úgy van vége, ha megunja. És ez több év.
2012. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Idióta szegéyn,tipikus kocka gyerek.

Öltözködj fel nőiesen de extra nőiesen,miniszoknya,combfix,bugyit ne húzz fel,és feszes felső.

Ha nem gerjed rád akkor gyere hozzám :) ;)


Egy IT-s de nem kocka pasi

2012. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Ne foglalkozz itt a barmokkal. Ha előled menekülne, akkor is ő lenne a hibás, mert úgy nem tudsz változtatni dolgokon, ha azt sem tudod min kéne. Azért van szája, hogy kinyissa és elmondja hogy mit és hogyan szeretne. Egyébként az tényleg lehetne jó taktika, hogy te pont ennyire figyelsz rá. Együtt éltek? Vagy csak találkozni szoktatok?
2012. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Hát, kb 1 éve vagyunk együtt, és gyakorlatilag már együtt élünk, igen. Közös albérletben lakunk, de én hétvégén haza szoktam utazni, meg a barátom is haza megy általában. Van, amikor megyek hozzájuk, a bátyjával meg a kishúgával vagyok általában el, mert ő otthon is sokat játszik (bár nem annyit, mert az apja folyton cipeli a két srácot, hogy segítsenek neki ezt vagy azt megcsinálni, a kertben vagy a garázsban pl kocsit szerelni, stb.)


Szóval eddig azt mondjátok, hogy

1) ne foglalkozzak vele, hátha észreveszi magát

2) öltözzek szexisebb rucikba, hátha feltűnik neki

3) csatlakozzak hozzá valamelyik játékban, hátha ez is lehet egy közös program

4) szakítsak vele


Hát, nem tudom, ezektől megoldódik-e bármi is, de megpróbálhatom végül is (van itthon olyan csini combfixem, meg egy fűzős kis fekete ruhám is, csak azt valami alkalomra tartogattam, de végül is bevethetem most is), meg akár a közös játékot is, bár engem annyira ezek nem érdekelnek, de hátha...

2012. márc. 20. 15:54
 25/31 anonim ***** válasza:
Nagyon miniszoknyát vegyél fel hozzá,ettől be kell gerjedjen,hanem akkor idióta értelen kölyök,nem sok jövője lesz se a kapcsinak se neki akkor ha ezt akarja sokáig csinálni.
2012. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Diavolino44 ***** válasza:

E egy komoly szenvedes betegseg s a tarsadalom torekszik arra hogy minel tobb ilyen ember legyen.

Amugy gondolom tanultok meg nem dolgoztok vagy neki a tanulas vagy a melo is jatek.

Interneten biztos talalsz hasznos infokat. Amugy egy dologgal tudod leszokatni ha be tudod bizonyitani az elete jobb ha nem a virtuali vilagbn eli.

En ugy kezdenem, h kirandulasok, muzeumok, stb amikor nem tud gep kozelben lenni.

2012. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy nagyon komoly függőség. Egy pár hónapig én is voltam hasonló szituban, de ennyire mélyen soha. Sajnos fogékony a szenvedélybetegségekre. Én is ilyen vagyok. legszívesebben most is felraknék valami játékot a gépre és tolnám hajnalig. De nem teszem, mert tanulnom kell. Én úgy jöttem helyre, hogy mikor volt ilyen tiszta pillanatom, h ez hülyeség, gyorsan letöröltem mindent... pár napig nem játszottam és utána már kedves sem volt. Ne hallgass azokra akik itt írnak ilyen badarságokat, hogy a te hibád, mert nem a tied. Ilyen miniszoknyás baromságoktól nem fog az agyában a hozzáállás megváltozni. Őszintén sajnálom a helyzetedet... Az a baj hogy nem érzi a helyzet súlyosságát.


20f

2012. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
vd
2012. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Nem tudom, hogy együtt vagytok-e még, de én is beleestem a játékfüggőség enyhébb formájába. Nagyon kell vigyáznom, hogy milyen játékkal kezdek,mert könnyen beszippant! Amire nekem ráment az a főiskola. Bár végig vittem, a záróvizsgát miatta nem tudtam letenni. Eléggé haragudtam magam, majd szép lassan töröltem minden online játékot ahova csak be voltam regisztrálva. A párommal távkapcsolatban éltünk, most tervezzük az összeköltözést. Viszont valahányszor mentem hozzá, vittem a laptopot, és valamennyi időt ott is játszottam. A párodat ki kell zökkentened ebből az egészből!! És a helyzet súlyosságára való tekintetre, legalább egy hónapig nem szabad hogy géphez üljön!!!!!!!!!! Ez iszonyúan fontos!!!! Az után könnyebb abbahagyni. Amellett pedig nem szabad állandóan változó játékba belekezdenie. Ilyenek az online játékok!!!!! Mert ezekben mindig lesz új, nincs vége soha! Soha nem érhet a végére, így soha nem unja meg, illetve lemarad, ha nincs jelen a játékban!!!! Gondolom minden időre megy, vannak alkalmi akciók, amit csak akkor, és csak bizonyos napokon lehet megszerezni. Na, ez okozza a függőséget!!!!! Csak olyan játékkal hagyd játszani, aminek a végére juthat. Ugyan is, az megvárja!!! Fontos, olyan játékba kezdjen bele, aminek biztosan tudni, hogy van vége! Ha már szeret játszani. Én is szeretek, de soha a büdös életbe nem fogok többet online játékokkal játszani. Kivéve, ha látom a végét. De mivel tudom, hogy van vége, így ha akarom, akkor egy hónap múlva is befejezhetem. Mindegy mikor fejezem be.

A legjobb az lenne, ha a net megszűnne nálatok egy időre. Azok a tudósok akik ezzel a témával foglalkoznak, azt mondják, az ilyen embereknek nincs meg a megfelelő baráti köre. Ha lenne neki a környezetében haveri kör, akkor nem lenne szüksége a netes ismerősökre.

Ennek a pasinak 100% hogy meg kéne szűnjön jó időre a számítógép!!!! Ha szereted, felmondod a netet, és egy internetkávézóban neteztek. (Persze ennek az is lehet a negatív következménye, hogy elveri a netkávézóban az összes pénzt! De egy idő után már nem lesz mit. Persze, ez egyikőtöknek se lenne jó. :()Ha még egy kicsit is maradt benne józan ész, észre veszi magát. Fél év után, megpróbálhatjátok megint bevezettetni. És nagyon figyelni arra, hogy milyen játékkal kezd játszani.


Szóval, NE LEGYEN SZÁMÍTÓGÉP A LAKÁSBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Bzdmg ez krv* jó xd
2019. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!