Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem segít? Én elhiszem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem segít? Én elhiszem, hogy ő egy régimódi ember, régimódi nézetekkel, de én egyedül vagyok. Nekem senkim nincs rajta kívül.

Figyelt kérdés

Párom régimódi, azt vallja a nő dolga a gyerek és a háztartás, a férfi keresi a pénzt, csinálja a ház körüli munkákat, javítja ami elromlik.

Úgy indultunk neki a gyerekvállalásnak, hogy bár én ezt tudtam, de számtalanszor megkérdeztem átbeszéltük, hogy hogyan lesz az egész nagyszülők és segítség nélkül. Azt mondta ő nekem majd mindenben segít. Hát belevágtunk. Megszületett kislányunk, aki már 8 hónapos. De ő egy-egy adag tápszer elkészítésén és egy-egy pelenka cserén kívül még mást nem segített. És én nekem már elegem van. Ha nincs rend a konyhában, mert baba nyűgös vagy fáj a foga és ölelni kell, akkor rögtön nekem esik, hogy hát én egész nap itthon vagyok miért nem csinálom, mindig neki kell csinálni. Ez erős túlzás, mikor ő megmondta nem az ő dolga a háztartás nem is fogja csinálni. Mostanában egész éjszaka fel vagyok mert nagyon sokat sír, nem tudom miért. Reggel nagyon fáradt vagyok, de arra nem képes, hogy benézzen hozzá.

Hétköznap dolgozik, utána bütyköl, barkácsol olyan dolgokat, amire még semmi szükség, "most van hozzá anyag, majd jó lesz valamire" mondván. Hétvégén a barátaival mennek pecázni, minden hétvégén, mióta jó idő van, ezt ki is kérte magának. De én nem mehetek sehova. Ezt szóvá tettem neki a minap, hogy miért nem vigyáz a kicsire egy órát délután, még én elmennék ide-oda. Válasz: "Hova mennél egyedül?" De ezt jó flegma hangsúllyal.

Az én barátaim rám se néznek, mióta a pici van. Jó kis barátok. Próbálok ismerkedni a környéken, de a gyerekesek szóba se állnak velem, mert én még fiatal vagyok, 24 éves, ők 36 és 43 évesek.

Mit tennétek?


2012. márc. 21. 06:47
1 2
 11/19 anonim válasza:
ha budapesti vagy, szívesen barizom veled:)
2012. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nos, nekem ez nagyon furcsa! A kérdésed az volt, hogy segít-e a párunk.

Igen, mindenben. Az éjszakai etetéseket teljes egészében bevállalta, hogy tudjak aludni, fürdetni együtt fürdetünk, pelus csere, öltöztetés sem kihívás neki. Ő azért szokott morogni, mert hajlamos vagyok széthajtani magam két kicsi mellett, hogy mindig csili-vili legyen a ház, sütök, főzök... Mindig megkér, hogy ha alszanak a gyerekek én is pihenjek le. Szerintem ez így normális, ha szeretsz valakit.

2012. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
én szülés után akartam venni pár ruhát, mert a régiek nem jöttek fel, nekem erre a férjem azt mondta: "Minek? A kutyasétáltatáshoz?!" Persze nem a gyerekre értette, hanem hogy úgysem megyek sehova agyerekkel csak kutyát sétálni...:SSSSSSS
2012. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A párod egy ősbunkó. Nem tudtad, amikor vele vállaltál gyereket?
2012. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres párválasztás volt! Grat!

Én is régimódi elveket vallok. Ettől függetlenül felkeltem rendszeresen éjszaka a gyerekekhez, mert tudom, hogy amit a párom végez otthon az is van olyan fárasztó, mint az én munkám, viszont nekem van munkaidőm, egy gyerek meg 24 órás szolgálat :-P

És ha hazamentem és mosatlan volt a konyhában, akkor nem esett le a karikagyűrű a kezemről és hozzáfogtam ... Nem megerőltetőbb, mint elvonulni egy műhelybe.

Jár neki a hétvégi horgászás mi? LOL! Amikor ilyen mentalitással találkozom, akkor szinte szégyenlem, hogy férfi vagyok.

Mi lesz, ha lesz még gyereketek? Tudod milyen ezt mondjuk 3 gyerek mellett csinálni? (Ennyivel van tapasztalatom) Ezt egy ember nem képes. Akkor is megy horgászni, amíg Te belegebedsz?

2012. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 omba ***** válasza:

Hülye a pasi, nem régimódi.

Tudom, nem vigasz, de meg fogja bánni, mert most marad ki olyan dolgokból, amivel közel kerülne a gyerekéhez, a gyereke meg hozzá.

2012. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mint írtam is, a baba vállalás előtt többször átbeszéltünk mindent, mert nagyon féltem tőle, hogy ez lesz. Hányszor és hányszor megkérdeztem "Együtt fogjuk felnevelni? Fogsz nekem segíteni?" A válasz mindig egy meggyőző igen volt, hozzám bújt mondta, hogy ne vicceljek, persze hogy segít. Erre ezt kaptam.

És az a szomorú, hogy tiszta szívemből szeretem. Tudjátok, hogy van: "Ha megversz is imádlak én..."

Nem is panaszkodás képp írtam, csak kíváncsi voltam másnál hogy megy.

Köszönöm.

2012. márc. 21. 10:29
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálunk én nem engedtem felkelni a gyerekhez, mert nem akartam, hogy az árokba vezessen másnap. De hétvégén bepótolhatta a segítést. Fürdetést sem szokta átvállalni, mert ekcémás. Pelenkacserét igen, de ugye ahhoz is kezet kell mosni, nem jó a sok vizezés az ekcémának. De mióta nagyobb a gyerek, szívesen játszik vele, engem is küld mindig fodrászhoz, vegyek magamnak ruhát, sőt anyut is elviseli havonta pár napra, amikor meglátogat minket.

Csak azt tudod csinálni, hogy egyáltalán nem számítasz rá. Én pl. tök jól megvoltam, mikor 3 napra elment a haverokkal. Többet sétáltunk, esetleg többet is tévéztünk, de laza volt minden, nem kellett időre kaja.

Akkor lesz majd nehéz, ha dolgoznod kell+a gyereket is te látod el meg a háztartást.

2012. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással, légkörben nem csoda, ha a pici sem nyugodt. Apuka az ő életét is szépen "elintézi". Sajnállak, az ismerőseim körében nem ilyenek a férfiak. Apukám sem ilyen volt, pelenkázott, ahogy hazajött a munkából átvett bennünket anyutól, éjszaka, fáradtan- munkamegosztás működött a háztartásban és pénzkeresésben is. Két ember csak úgy tud közösen felnevelni egy gyereket, ha egyikre sem hárul aránytalanul nagyobb teher. És akkor csodálkoznak, miért ennyi a válás? Nyilván nem akarja senki sem tönkretenni a saját és gyerekei életét.
2012. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!