Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Katona leszek, mi a véleményet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katona leszek, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Járnátok katona csajjal? Nincs rossz véleményetek róla?

Az legalább biztos,hogy a testem karban lesz tartva. :D


2012. márc. 23. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%

Rászántam magan nagy nehezen, hogy én is beszálljak ebbe az igen magasröptű vitába :-)

Leírom a tapasztalataimat nőként, hátha tőlem kevésbé veszed támadásnak. De el kell keserítselek, Zvonkonak és a 35 %-os válaszolónak sok dologban (ha nem mindenben) igaza van.


1. Egyrészt jó, ha tudod, hogy a katonaságnál nagyjából mindenhol ezzel a stílussal, hangnemmel fogsz találkozni, mint Zvonkoéké.

2. Nőként SOHA nem fogsz olyan elbánásban részsülni, mint a férfiak (ez néha jó, néha rossz).

3. Nőként két utad van: vagy van magasrangú, befolyásos rokonod és akkor ő "tol" előre vagy elfogadod, hogy a nemiségeddel tudsz hatékonyan előrejutni és akkor más "tol" hátulról :-) tetszik - nem tetszik, ez van.

4. Az önérzetedet gyorsan felejtsd el. A főiskolán is azzal fogsz találkozni, hogy először összetörik az egodat, hogy utána újat építhessenek belőle.

5. Kár arra használni a "katonaságot", hogy ki fog szívesen járni veled. Elárulom, a férfiak nem szeretik az (mentálisan/fizikailag) erős nőket.

6. Néhány év múlva talán rájössz (gondolom most nagyjából 18-20 éves lehetsz, ha nem fiatalabb), hogy igenis vannak tipikusan női és férfi szerepek, ezek nem véletlenül alakultak úgy ahogy.

7. Nőként (egyébként férfiként se) ne legyél büszke arra, hogy képes lennél ölni.

8. Arra meg végképp ne, hogy nem életcélod egy gyermek felnevelése.

9. Ha ezekre mégis büszke vagy, akkor keress fel egy jó pszichiátert, mert nagy valószínűséggel teljesen antiszociálsi vagy és még ki tudja mi...

10. A katonai vezető szakkal is maximum valóban papírokat fogsz az asztal egyik sarkából a másikba tenni, "jobb" esetben egy nálad sokkal többet megélt/látott tiszthelyettest fogsz ugráltatni. Ami hidd el sem neked, sem neki nem lesz jó.

11. Kezdő tisztként legalább olyan nehéz érvényesülni, kezdő tiszt hölgyként hatványozottan nehéz lesz.

12. Fizetésben valóban nem jársz rosszul, de azt elmondanám, hogy a versenyszférában könnyedén meg tudnád ugyanazt a pénzt keresni, a felelősség pedig kb. a tizede lenne.


Hát hirtelen ennyi, de ha gondolod kérdezz nyugodtan.

Néhány évet lehúztem fegyveres szervnél, nem a levegőbe beszélek...

32/N

2012. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 A kérdező kommentje:

2 utolsó embernek köszönöm az értelmes választ.

Amúgy hagyjuk már ezt a pasis dolgot, van párom. :D Nem pasizni akarok oda menni.

Egy szóval sem mondtam,hogy büszke vagyok arra,hogy embert ölök, de ha kell akkor nincs mese. Vagy nem így van?

Az meg az én dolgom tényleg,hogy akarok-e gyereket vagy sem, annyi ember van a világon, most,ha én nem szülök szerintem senki nem fog bele halni.

2012. márc. 23. 13:27
 73/81 anonim ***** válasza:
Teljesen éretlen vagy. Inkább kérd ki valamilyen érettebb embernek a véleményét a pályaválasztásoddal kapcsolatban. Persze mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja.
2012. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 A kérdező kommentje:

35%

nem tudom mit foglalkozol velem.szakadj már le rólam,vagy nincs jobb dolgod? hát persze,hogy nincs egy begyepesedett szerencsétlen kocka lehetsz, aki itt éli ki magát, ha már az életben nem megy neki.

Szívesebben beszélgetek a 32éves Nővel,mint egy ilyen puhapöccsel. Rád nem is fogok reagálni, te beteg vagy.

Szia.

2012. márc. 23. 13:31
 75/81 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy senki nem fog belehalni, ha nem szülsz gyereket, csak ott vagy 50 évesen és próbálod majd megtalálni, hogy mi értelme volt az életednek. Nem tudsz majd mit kezdeni a lelkiismeretfurdalásoddal, hogy mekkora hibát követtél el. Neked lesz rossz.
2012. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
53%
Ha valami vígasztalhat téged, akkor az az, hogy rengeteg hozzád hasonló együgyű ember van. Sok barátod lesz! :)
2012. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem,hogy neked miért szúrja a szemed az én életem. Semmi közöd hozzá, innentől kezdve kussolj be ne pazarold a helyet az értelmesektől.
2012. márc. 23. 13:33
 78/81 anonim ***** válasza:
Nóri te vagy az?
2012. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
sztem épp h jó mert elég sokat lehet katonaként keresni + még jó alakod is lesz.. mondjuk én lány vok és nem vok bi vagy lezbi tehát a fiúk nevében nem tok semmit mondani. :
2012. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért oltották ennyien szegényt....


Ami még nem volt: Nem tudom, hogy mennek a dolgok a seregben, de egy biztos. Csak azért oda menni, hogy "megmutasd, hogy te nőként is képes vagy rá" meg majd "höh, én leverek majd minden pasit" annak nincs értelme.


Ha ilyen agresszíven, dacosan, meg kivagyian mész oda, tuti be fognak zúzni. Már csak ezért se fogsz túl sokra jutni.


Azt, hogy nőként is viheted bármire, azt bármilyen szakmában meg tudod mutatni. Sőt szerintem erre a katonaság az egyik legrosszabb hely. Ott valszeg előre eleve be vannak rá állva, hogy az ilyenek lelkesedését letörjék. Meg hogy hülye helyzetekbe hozzanak... minek? Miért nem bármi más, értelmesebb szakmába ölöd ezt a sok energiát? Ekkora elszántsággal, az első pillanattól jó esélyeid lennének. és mellesleg valami értelme is lenne.


Nem azzal van bajom, hogy nőként mész katonának. Ha, tisztelettel állsz hozzá, és valóban ezt szeretnéd csinálni, úgy rendbe van, végül is tiszteletre méltó dolog. Az már más kérdés, hogy sokkal jobb hely lenne a világ, ha senkiben meg se fordulni fegyvert fogni.

A hadsereg az a szerv, ami teljesen ki van szolgáltatva az aktuális hatalomnak. Ha hülyék vannak hatalmon, te mehetsz öldökölni, akár valódi indok nélkül.


Ismerek lányt, aki 17-18 éves, szintén katonának készül, vagy vmi hasonlónak, és nem tudnék rá semmi rosszat mondani. Nem mindenki szereti, de szerintem jófej, tud küzdeni, és kitartó. Okos is, csak benne is meg van ez a kis sértettség.... feleslegesen.


Biztos nem tudnál valami olyan helyen elhelyezkedni, ami több hasznot hoz a társadalomnak? :P Meg neked is...


Kitalálom: a párod is hasonló pályára készül?

2012. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!