Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális az, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amapola kérdése:

Szerintetek normális az, ha a pasim meg akar változtatni, csupa jóindulatból? De én ugyanezt nem várom el Tőle.

Figyelt kérdés

Mindketten 25 évesek vagyunk,3 éve tart a kapcsolatunk,egy éve együtt élünk.

Az egész azzal kezdődött,hogy jelezte vegyek vissza a szexuális aktivitásomból,mert neki ez tul sok.Én megértettem,hogy rengeteget dolgozik,fáradt,ideges,aztán nekem megértőnek kell lennem.Én naponta háromszor is megkívánom Őt,ami tudom megint a ló tulsó oldala,de mondjuk heti,5-6 alkalommal szerintem nem lenne tulzás.Hiszen senki nem zavar minket,saját lakásunk van,nem kell attól félni mikor nyit ránk akárki.

Velem elmondása szerint semmi baj nincs egyszerűen csak Neki elég hetente 3 alkalom is.Hosszu fekete hajam van,nagyon odafigyelek magamra,tehát nem igénytelenedtem el,nem is hagyná szó nélkül...És azért van fekete és derékig érő hajam,mert Neki az tetszik.Nekem a barna jobban bejön,de az nem számít.Szóval a szex úgy néz ki ujabban nálunk,hogy én már nem is merek kezdeményezni,mert már az önbecsülésem a nullával egyenlő a folytonos visszautasítások miatt.Bezzeg amikor Ő akarja,nos akkor én is mindig akarjam,pedig DACBÓL azt mondanám,hogy NEM.Volt rá már példa,hogy elutasítottam,Ő meg jól megsértődött.

A "de én nem mozgok" kezdetű aktusoktól még az ÉLETKEDVEM is elmegy,nemhogy a szexuális vágyam!A szex egy alapvető ösztön,szerintem nem normális,hogy nekem el kell nyomnom.

Aztán közölte,hogy ne "nyávogjak" folyton.Tény,hogy akit szeretek ahhoz nagyon kedvesen,nyájasan szólok,és szeretek apró ajándékokkal,meglepetésekkel kedveskedni Neki,de szerinte ez gyerekes,és szokjak le róla.Leszoktam.

Ahogyan leszoktam a dohányzásról is,ami nagyon nagyon jó dolog,csak a dohányosok tudják,hogy nem könnyű,és lelkileg is terhet ró rád.Szóval ezért köszönettel tartozom Neki,de attól még igénybe veszi az idegrendszerem.

Aztán a legutóbbi eset,nah itt estem kétségbe.Engem ha bánt vmi,ha nem sikerül amit elterveztem,vagy megbántanak hajlamos vagyok elsírni magam,nem bárhol,hanem a szeretteimnek.Kisírom magam csendesen aztán megkönnyebbülök.Valaki csapkod,káronkodik,ordít,én nem vagyok ilyen vehemens,nálam eltörik a mécses.Szerintem a sírás egy teljesen természetes feszültségoldás.Nos szerinte nem.A multkor paprikapiros fejjel elkezdett kiabálni velem,hogy nem szeretné ha még egyszer sírnék előtte,mert olyankor mindig megsajnál s gyűlöli ezt az érzést.És nőjjek fel,az élet nem habostorta.Tudom,hogy idegesen jött haza,és szerintem pont kapóra jöttem Neki a sírásommal és rajtam kitöltötte a bosszúját.

Itt tartunk most,ez szűk 9 hónap krónikája.

Mit gondoltok ez természetes dolog,hogy a pároknak alakulniuk kell egymáshoz?Vagy ez már nem egészséges dolog?Aki volt már hasonló helyzetben mit tapasztalt,hová vezet ez az út?

Én még tanulok,van egy diplomám,második nyelvvizsgámra készülök,a szüleim tehetősek,nagyon jó körülmények között neveltek.Neki érettségije van,de nagyon intelligens,saját vállalkozása van,szegény körülmények között nőtt fel,a szülei még most is inkább hátráltatják,mint segítenék.Ez befolyásolhatja a kialakult helyzetet?

Köszönöm a válaszokat,és hogy végigolvastátok kicsit hosszúra nyúlt írásomat.


2012. ápr. 23. 10:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
6/8-as válaszóló köszönöm a "racionális" hozzászólásodat.Azt hiszem nem szeretném így leélni az életem... Csak míg érzéseim vannak irányába,addig nehéz kimondanom azt,ami már megfogalmazódott a fejemben.
2012. ápr. 23. 11:09
 12/15 anonim ***** válasza:

A párodból hiányzik a konstruktív problémamegoldás, ami benned megvan.

És nem is beszéltek egy nyelvet. Igen, időhúzásnak tűnik.

Egyébiránt a szex nagyon fontos, márpedig ebben is eléggé máshogy gondolkodtok.

Mintha ő nem az örömért tenné, hanem hogy elvégezze a dolgát rajtad és ki legyen pipálva ezen kötelezettsége is.

2012. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
10/11 Szomorú kimondani,de igazad van :(
2012. ápr. 23. 11:12
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyébként még hozzátenném, hogy azért nem feltétlenül ártalmas ennek a kapcsolatnak a folytatása, mert fölvethet olyan kérdéseket és problémákat, amiről nem árt gondolkodnod ahhoz, hogy a világot kerekebbnek lásd.

Neked is érned kell még, és talán ennek az embernek a közelsége segít ebben.

Ha érzelmileg még nehéz elszakadnod tőle, hát ne tedd;

ha valami vár rád az életben, azt úgyis megtalálod, és általában az élet kínálja a következő lépcsőfokot, csak vedd észre.

Lehet, hogy az a dolgod, hogy maradj és fejlődj, gondolkodj, de az önsajnálat -vagy ha elhagyod: a bűntudat- nem biztos, hogy előrébb visz.

2012. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az emberek nyilván különböznek, nálatok ez még magasabban is fent áll mivel te igényesebb körülményekben nőttél fel míg ő szegényen. Nyilván mindenhol kell kompromisszumukat kötni, de ha nyilvánvaló tulajdonságodat akarja átformálni az már túlzás. Itt arra gondolok, hogy neked sírással jó levezetni a csalódottságodat, ha neked ez így jó akkor így jó. Senki nem kérhet arra, hogy ne így csináld, hanem pl jógázz helyette, ez kb pontosan ugyan olyan mintha megkövetelnéd a srácnak, hogy mostantól kézen járva járjon haza mert NEKED ez így jó és NEM NEKI. A te eseted pontosan ugyan ez, neked nincs jogod rákényszeríteni alapvető szokásai megváltoztatására és nekei sincs joga ezt fordítva. Ha NEKED jó a sírás, neki meg nem akkor ezt el kell fogadnia. Ha neki jó gyalog hazajönni neked nem el kell fogadnod. (Remélem érted itt mit akarok mondani) Normális kompromisszum pl, hogy leszoktatott a cigarettáról, neki nem tetszett valami szóvátette te hajlandó voltál a változásra így megtetted. viszont ha NEM AKARSZ akkor ne érdekeljen semmi ne csináld. Az a hajfestéses dolog, az is hasonló, ő szereti a fekete hajad, de te be akarod festeni barnára ezt viszont ő nem akarja. És akkor mi van? Tudtommal ez a te hajad, hacsak meg nem vette kilóra, ha be akarod festeni akkor befested azt vagy megszokja vagy nem, természetesen itt is köthetsz kompromisszumot, hogy te kibírod a feketét, hogy boldogabb legyen. Aztán ott van a szex téma. lehet én most könnyen beszélek így barátnő nélkül, de munkámtól függetlenül én fülig vigyorognák ha napi három szexben lenne részem, de a srácot is megértem, hiszen egy saját vállalkozás beindítása nem kis meló és teljesen rendben van ha nincs kedve nap végén még kétszer háromszor szexelni, de (ár nem emlékszem ki írta), a heti 3-4 az szerintem teljesen rendben van, tudtommal egy hét hét napból áll, amiben van 2 nap hétvége (nemtom ilyenkor hogy dolgozik, de csak tart ki pihenőt), szerintem egy hét alatt simán le lehet zavarni négy alkalmat pl egy reggeli szex utn biztos jobb dolgozni menni. Aztán még a sírós téma, ha az ember fáradtan hazajön akkor előfordulhat, hogy rosszkor rossz helyen találja meg a barátnőjét valami számára idegesítő tulajdonsággal és rajta tölti ki a dühét, (beismerem én is ez a kiabálós típus vagyok, de én általában a gépemhez kiabálok(webfejlesztő vagyok és az olyan problémák amik nagyon felhúztak eddig csak itt jöttek elő), de ismerem magam és nem tudnák ezek után még rátámadni a másikra, ilyenkor nagy levegő és pár perc szünet míg megnyugszom, vagy próbálom a legjobb pofámat adni az adott szituációhoz) de utána azért minimum egy bocsánatkérés. Meg mi az, hogy gyűlöli ez a tulajdonságod. Ha nem tetszik el lehet menni (bár ha kivan kötözve az ágyhoz pórázzal akkor javíts ki).

Nagyjából leírtam amit akartam. Mit gondol a srác azt nem tudom, de fenn áll az esélye, hogy nem is téged keresett elvégre az embert a hibáival is szeretjük, lehet csak nem akar elhagyni mert a munkája mellet nem biztos, hogy tudna szerezi még egy barátnőt, így megpróbál manipulálni. Lehet teljesen tévedek én ezt nem tudom.


DE, tedd fel magadnak őszintén a csoda kérdést. Boldog vagy? Ha igen akkor maradsz ha nem akkor mész. Tudtommal a párkapcsolatnak az a lényege, hogy a két fél boldoggá tegye egymást.

VAGY, ha felmerül benned a kétely és nem tudsz döntetni akkor csináld az érmetesztet. Dobj fel egy érmét tedd fel a kérdést és akaratlanul is, de valamelyik oldalnak szurkolni fogsz, na azt válaszd.


Remélem segítettem :D

2012. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!