Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fél éves lányom, és egy férjem, akit nagyon szeretek. Emellett van azonban egy exem is, akivel anno 7 évig voltunk együtt, és gyakran beszélünk telefonon, találkozunk, kávézunk (amiről a párom minden esetben tud!), szóval megmaradt a jó kapcsolat.

Azonban van a srácnak egy élettársa, és egy közös 5 hónapos kisfiuk, viszont az élettárs eléggé... féltékeny, hogy úgy mondjam.

Valahányszor találkozunk, és kérdezek valamit az exemtől, a csaj válaszol. (Tökmindegy, hogy rég nem látott ismerősökről, közös barátokról kérdezem, akkor is.) Konkrétan nem is hagyja szóhoz jutni szegény srácot, aki meg irtó zavarban van emiatt, nem egyszer hívott fel, hogy utólag elnézést kérjen a barátnője viselkedése miatt.

A csaj legutóbb konkrétan kijelentette, hogy idézem: "tudtad, hogy van egy tanulmány, ami szerint nem minden nő képes fiúgyermeket kihordani? csak az erős nők szülnek fiút." És ez... akárhogy is, nekem szarul esett - mintha én kevesebb lennék, mint ő. Aztán persze utólag rájöttem, hogy önmagát próbálja ezzel nyugtatni, és szartam az egészre, de mostanra odáig jutottam, hogy már nem is szívesen hívom fel az exem, hogy megkérdezzem, hogy vannak, mert nem akarom, hogy cseszegesse a csaj miattam. Viszont 9 éve az egyik nagyon jó barátom, és nem tudom, megéri-e elveszíteni egy ilyen nő miatt, ráadásul úgy, hogy tudom, ő is szívesen keresné továbbra is a társaságom barátilag.


2012. ápr. 28. 16:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%

Megértem, hogy a csaj féltékeny rád, én is az lennék.

Nem is értem miért kell ennyire jóban lenni... ha így megy tovább a csaj elöbb utóbb úgyis véget vet a barátságotoknak.

Az én férjem biztos nem hagyná, hogy az exemmel cseverésszek.

2012. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
Ertem a problemad, de en a hatterben maradnek, visszalepnek. Nem lenne jo, ha egy friss csalad egy masik no miatt balhezzon kesobb vagy esetleg bomoljon fel. Szerintem a gyerek erdeket nezve az a legjobb, ha egy ideig nem keresed az exedet. A csajban meg a hormonok is tombolnak minek meg olaj a tuzre.
2012. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Eleve nem jó kategóriában írtad ki a kérdésed, de mindegy. Én nem csodálkozom, hogy féltékeny a csaj. Én még akkor sem állnám meg szó nélkül, ha a férjem csak egy "szimpla" baráttal tart ilyen kapcsolatot, de ha még az a nő az exe is lenne! Nem vagyunk egyformák, de én úgy gondolom a csajnak igaza van és Te meg vedd tudomásul az ő érzéseit és akkor változtass a viselkedéseden, mert már ő a kedvese a volt párodnak és nem Te.
2012. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
58%
Ezt a helyzetet én ugy kezelem mivel nekem is van ex férjem!!!hogy az EX marad tehát azért váltunk mert nemvolt jo a dolog,és másik férjem van akit nagyon szeretek.Az exem az mult és semmi keresnivaloja ebben az életemben!!!
2012. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Mi eleve a csaj miatt mentünk szét. Konkrétan ő volt az a harmadik, aki belerondított egy szép és jól működő kapcsolatba, gátlástalanul. Plusz pontosan tudjuk mindannyian, hogy egyikünk sem akar már semmit a másiktól - nekem van családom, és boldog vagyok velük.

De azt viszont kevésbé értem, hogy a leányzó miért alázza meg magát előttem ilyen és ehhez hasonló kijelentésekkel? A párom egyszerűen bízik bennem, ezért nem zavarja - valamint ismeri az exemet, van, hogy jön velem.

2012. ápr. 28. 16:44
 6/34 anonim ***** válasza:
68%
akkor megvan a magyarázat: te még vonzódsz az exedhez...
2012. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mégsem volt olyan szép és jól működő az a a kapcsolat, ha bele tudott rondítani....
2012. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem vonzódom az exemhez - de barátság igenis fűz hozzá.


A csajnak pedig nem volt nehéz belerondítania, mivel tőle eredt az a pletyka, hogy csalom az exem (ezt utólag neki is, nekem is elismerte!). Ez volt az ok a szakításunkra.

De, megesküszöm mindenre, hogy nem vonzódom az exemhez, csak egyszerűen bántó számomra a csaj viselkedése, és hogy miatta kell elveszítenem egy barátot.

Arról már nem is beszélve, hogy a fentebb említett kijelentése abszolút bántó számomra - mert nem csak engem sért vele, de a lányom is.


De ha nagyon akarjátok, akkor kérek mindenkit, hogy vonatkoztassatok el a kérdés "körítésétől", és próbáljatok belegondolni, hogy ha lányotok lenne, nektek hogyan esne egy ismeretlentől egy ilyen kijelentés, amiről tudjátok, hogy csak rosszindulatból született.

2012. ápr. 28. 17:06
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Hát én a többiekkel értek egyet...


Semmi értelem egy exel (akivel ráadásul 7 évig voltatok együtt) ilyen mély kapcsolatot/barátságot ápolni. Mindenki tudja, hogy ez így nem normális és nem korrekt. Ha a férjed nem féltékeny az egy dolog, de az exed feleségét teljes mértékben megértem, pici babájuk van, Te meg elrontod ezt a szép időszakot a kérdezősködéseddel meg a nyomulásoddal. Miért kell fehívni őket, miért kell ennyire szoros kapcsolatot ápolni? Valószínű nem heverted még ki, hogy a lány miatt dobott Téged anno és tudat alatt vissza akarsz most neki vágni és belerondítani a boldogságába.


Az exel való kapcsolattartás nálam max annyiban merül ki (és a férjemnél is), hogy közösségi oldalon szülinapra vagy névnapra kiírunk vagy kapunk az extől egy köszöntést vagy gratulációt a baba érkezésekor, de semmi több.


Gondolkodj és ne ítélkezz!

2012. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.....
2012. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!