Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fél éves lányom, és egy férjem, akit nagyon szeretek. Emellett van azonban egy exem is, akivel anno 7 évig voltunk együtt, és gyakran beszélünk telefonon, találkozunk, kávézunk (amiről a párom minden esetben tud!), szóval megmaradt a jó kapcsolat.

Azonban van a srácnak egy élettársa, és egy közös 5 hónapos kisfiuk, viszont az élettárs eléggé... féltékeny, hogy úgy mondjam.

Valahányszor találkozunk, és kérdezek valamit az exemtől, a csaj válaszol. (Tökmindegy, hogy rég nem látott ismerősökről, közös barátokról kérdezem, akkor is.) Konkrétan nem is hagyja szóhoz jutni szegény srácot, aki meg irtó zavarban van emiatt, nem egyszer hívott fel, hogy utólag elnézést kérjen a barátnője viselkedése miatt.

A csaj legutóbb konkrétan kijelentette, hogy idézem: "tudtad, hogy van egy tanulmány, ami szerint nem minden nő képes fiúgyermeket kihordani? csak az erős nők szülnek fiút." És ez... akárhogy is, nekem szarul esett - mintha én kevesebb lennék, mint ő. Aztán persze utólag rájöttem, hogy önmagát próbálja ezzel nyugtatni, és szartam az egészre, de mostanra odáig jutottam, hogy már nem is szívesen hívom fel az exem, hogy megkérdezzem, hogy vannak, mert nem akarom, hogy cseszegesse a csaj miattam. Viszont 9 éve az egyik nagyon jó barátom, és nem tudom, megéri-e elveszíteni egy ilyen nő miatt, ráadásul úgy, hogy tudom, ő is szívesen keresné továbbra is a társaságom barátilag.


2012. ápr. 28. 16:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, kicsit félreérthető voltam - nem nyomulok és nem akaszkodom rájuk. Csak néha felhívom (kb. kéthavonta), vagy éppen ő keres (ő többször), ha valami olyan dolog történik - pl. felült a lányom, az ő fia leesett az ágyról, beteg a gyerek, párom új munkát kapott - tehát a jó és rossz hírekről szólunk a másiknak. Plusz a szülinap, névnap.

Nem hetente, de még csak nem is havonta beszélünk.

2012. ápr. 28. 17:19
 12/34 A kérdező kommentje:
Ja, és azt még hozzátenném, hogy ha a csaj így gondolkodik, miért hívogat közös babasétáltatásra?
2012. ápr. 28. 17:27
 13/34 anonim válasza:
81%

Igazabol teljesen mindegy hogy mennyiszer talalkoztok, illetve hogy mennyit beszeltek, akkor sem teljesen normalis hogy ilyen a viszonyotok az exeddel, ugy hogy a jelenlegi parja volt az aki miatt szetmentetek.

Az viszont hogy ilyen megjegyzest tett az exed parja, nem volt szep tole, de gondolj csak bele, nem veletlen serteget. Gondold csak at milyen rossz lehet neki is, van egy pici babajuk es a hatterben mindig ott van a szamara te mint ex baratno. Zavarja nagyon hogy tartjatok a kapcsoltatot, de azert is megy bele a dologba, mert meg mindig jobb neki igy, mintha ezt teljesen a hata mogott titokban tortenne.

Egyebkent nincs semmi baj azzal hogy jo a viszonyotok, en is ismerek olyat ahol az ex ferj a keresztapja a jelenlegi uj kapcsolatban szuletett gyermeknek. Persze ott mar valas utan tortentek a dolgok. Na de mindegy.

Szerintem, de ez csak az en szemelyes velemenyem- el kell hogy veszisd az exed, egyben a legjobb baratodat is, mert hosszutavon ez senkinek sem lesz jo.

Az meg hogy a te parod nem feltekeny, hat nem biztos, csak mivel bizik benned, nem teszi szova. Forditott helyzetben, te is furan reagalnal csak ugy mint az exed jelenlegi parja.

Na de egy szonak is szaz a vege- a no megjegyzese eleg durva, de hidd el nem megbantani akart, szimplan feltekeny.

2012. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
38%

Én nem értek egyet az előttem szólókkal... szerintem nincs abban semmi rossz, ha jóban vagytok. A barátnő csak féltékeny, azért viselkedik így. Ne vegyél róla tudomást, úgy értem, ne húzd fel magad az ilyen megjegyzéseken, magának akarja ezzel bizonyítani, hogy jobb, mint te.

Próbáld kerülni a konfliktust, ha látja rajtad, hogy nem vagy partner ebben a játékban, és nem akarsz kettejük közé állni, akkor előbb-utóbb abbahagyja.

2012. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarlak győzködni a saját érzelmeidről és okoskodni sem szeretnék de én is az előző válaszadókkal értek egyet. Ha be szeretnéd ismerni, ha nem, szerintem Te vonzódsz az exedhez. Már csak azért is, mert ha valóban olyan boldog a férjeddel a jelenlegi házasságod, miért tartasz igényt egy másik férfi társaságára? Tudod nekem is van családom és van egy exem akire sosem fogom azt mondani, hogy nem vonz engem. Mert azt hiszem Vele volt a legtöbb szenvedély a kapcsolatunkban. Volt időszak, hogy sokat veszekedtünk a férjemmel és olyankor ha rám írt interneten, nem utasítottam el, beszélgettem Vele, vagy épp én kerestem meg, hogy beszélgessünk, de ennyi. Találkozókról, telefonhívásokról szó sem volt. Beszélgetek Vele néha most is de össz-vissz neten keresztül, találkozni két okból sem találkozom vele:

1. Mert van családom, férjes asszonyként semmi keresnivalóm más férfiak társaságában. Pláne ha az a férfi az exem!!!

2. Még ha nem is ismerné be a Párom, tudom, hogy rosszul esne Neki, hogy exekkel találkozgatom, mivel ez nekem is rosszul esne, mint ahogyan bárki másnak.

3. Ahogyan sokan mások is írták, az ex az nem véletlenül lett ex és semmi keresnivalója nincs az ember jelenében. Még ha nem lenne családod akkor azt mondom oké, de így ...


Én is féltékeny lennék a csaj helyében Rád. Az valóban nem szép dolog, hogy miatta mentetek szét, de most már az Ő pasija lett az exed és Neked is van férjed így szerintem nem jó dolog, hogy találkozgattok. Kávézgass a férjeddel inkább és az senkinek nem fog fájni :)

2012. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
Én alapvetően úgy állok az ex kérdéshez, hogy egyikkel se tartom és nem is tartottam soha a kapcsolatot, még azzal se akivel nem haragban váltunk el. Így megértem a csajt, engem is zavarna a szituáció. DE megértem a te igényed is a baráti viszony megtartására, én azt javaslom hogy kicsit távolodj el, születésnap, karácsony stb egy egy sms képeslap vagy telefonhívás belefér, de egyébként ne keresd, ahogy telik az idő és a nő is rájön hogy a férfinak ő kell és nem te, a féltékenysége is csillapodni fog, és kitudja lehet hogy még együtt fogtok pár év múlva játszóterezni vagy piknikezni a gyerekekkel.
2012. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom, talán az én mentalitásom más. Vannak férfi barátaim, ismerőseim, velük is szívesen találkozom, és sosem fordult meg a fejemben ennél több. Ahogyan az exemmel kapcsolatban sem, mióta ex lett a neve.

A páromat többször megkérdeztem, hogy zavarja-e, és közöltem vele azt is, hogy nyugodtan megmondhatja, ha igen, mert akkor gondolkodás nélkül megszakítom vele a kapcsolatot (a férjem egyértelműen fontosabb számomra, mint bárki más).

Ő azt mondta, nem zavarja egészen addig, amíg erre nem adok okot, és nem is adtam eddig - én magam szoktam felajánlani, hogy ha gondolja, jöjjön el velem nyugodtan a két-három havonta megejtett találkáinkra, van hogy jön, van, hogy nem.


Nem vonzódom semmilyen módon immár az exemhez - csak mint barát.


De talán nektek van igazatok, és meg kellene beszélnem vele, hogy ezentúl ne keressük egymást.

2012. ápr. 28. 18:17
 18/34 anonim ***** válasza:
64%

Biztos nem örül a nő, hogy nincs egy családi ünnep, születésnap, karácsony, amikor ne hallana rólad.

Ha valakivel jár az ember, akkor abban benne van az a lehetőség, hogy szakítás után már nem lehetsz barátja sem, mert mások érzéseire is tekintettel kell lenned.

2012. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Hacsak a kijelentésére válaszolok, igen, én is olvastam, hogy vannak nők, akik képtelenek kisfiút szülni. Ez van. Ettől nem erősebbek, akik tudnak, csak valamiért így van ez tényleg.

De neked egy gyereked van, lehet, hogy a következő kisfiú lesz.

Mondjuk ahol 3 lány van, ott elképzelhető, hogy tényleg nem lesz fiú, mert valamiért nem tud a nő fiút szülni.

2012. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
61%

Először is az amit mondott ezzel a ki tud kislányt és ki kisfiút szülni szerintem nem sértő. Nekem lányom van és ha nem tudok fiút szülni hát szül majd más. :) De sok mindent nem értek!

Hogyan tudtatok barátságban elválni egymástól, ha egy harmadik miatt mentetek szét? Hogyan lehetséges az, hogy benned emiatt nem maradt tüske? Nekem is vannak barátaim (egyik sem ex, hanem kolléga, volt osztálytárs), de ha én találkozok valamelyikükkel nem kérdezgetem a férjem, hogy zavarja e, jön e velem... De egyébként az nem olyan mély barátság, ha valakivel ünnepekkor két szót váltasz, meg kéthavonta beszélsz vele, kávéztok egyet. Ne érts félre, ettől még lehet barátság, de ez nem olyan mély (szerintem), hogy ne tudd "feladni" az ő érdekében. Mert ha félreállsz, akkor neki teszel jót. Sokkal boldogabb lesz és nem lesz konfliktusa a szerelmével.

2012. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!