Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fél éves lányom, és egy férjem, akit nagyon szeretek. Emellett van azonban egy exem is, akivel anno 7 évig voltunk együtt, és gyakran beszélünk telefonon, találkozunk, kávézunk (amiről a párom minden esetben tud!), szóval megmaradt a jó kapcsolat.

Azonban van a srácnak egy élettársa, és egy közös 5 hónapos kisfiuk, viszont az élettárs eléggé... féltékeny, hogy úgy mondjam.

Valahányszor találkozunk, és kérdezek valamit az exemtől, a csaj válaszol. (Tökmindegy, hogy rég nem látott ismerősökről, közös barátokról kérdezem, akkor is.) Konkrétan nem is hagyja szóhoz jutni szegény srácot, aki meg irtó zavarban van emiatt, nem egyszer hívott fel, hogy utólag elnézést kérjen a barátnője viselkedése miatt.

A csaj legutóbb konkrétan kijelentette, hogy idézem: "tudtad, hogy van egy tanulmány, ami szerint nem minden nő képes fiúgyermeket kihordani? csak az erős nők szülnek fiút." És ez... akárhogy is, nekem szarul esett - mintha én kevesebb lennék, mint ő. Aztán persze utólag rájöttem, hogy önmagát próbálja ezzel nyugtatni, és szartam az egészre, de mostanra odáig jutottam, hogy már nem is szívesen hívom fel az exem, hogy megkérdezzem, hogy vannak, mert nem akarom, hogy cseszegesse a csaj miattam. Viszont 9 éve az egyik nagyon jó barátom, és nem tudom, megéri-e elveszíteni egy ilyen nő miatt, ráadásul úgy, hogy tudom, ő is szívesen keresné továbbra is a társaságom barátilag.


2012. ápr. 28. 16:24
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
29-es, nagyon jol leirtal mindent. :-) nekem is megutottek a fulem ez az apro elszolasok, amiket kiemeltel. Emellett meg az is erdekes, higy 'talalkaink'- nak hivja azokat az alkalmakat, amikor talalkoznak. Nos, szerintem is kis elszolasokbol erzodik, hogy a kerdezo meg vonzodik az exhez. Ezt az uj feleseg is erzi, a szerencse csak az, hogy az uj ferj nem, ezert vannak meg egyutt.
2012. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Jah, bár a "kis elszólások" abból is eredhetnek, hogy munkámat tekintve író vagyok, és egyszerűen csak hozzászoktam, hogy sokrétűbben használjam a nyelvet, de tényleg, azért érdemes már ebbe is belekötni, komolyan...


Tegnap este leültem megbeszélni a dolgot a párommal. Ő még mindig kitart amellett, hogy ne hagyjam magam, ugyanúgy jogom van egy baráthoz (aki mellesleg a hét éves kapcsolat előtt is jó ideig a barátom volt), és tegyek nagy ívben a csajra, pontosabban hagyjam rájuk, hogy ezt megbeszéljék, ne én emésszem magam miatta.


Megmutattam neki az itteni válaszokat is, kicsit meglepődött az "ellenséges" reakciókon, akik szerint én vagyok a rossz.

Mindegy.

Azon viszont mindenki elgondolkodhatna egy kicsit, hogy ha valaki feltesz ezen az oldalon egy ilyen/ehhez hasonló kérdést, akkor mégis miért van az, hogy egyből azzal kezdik gyanúsítani, hogy szerelmes az exébe? Mindenki magából indul ki?

Esetleg győztek az értelem fölött a hálivúdi sztereotípiák?

2012. ápr. 29. 17:08
 33/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, oké, tegyük fel, nem azért ragaszkodsz annyira a sráchoz, mert az exed, szeretted valaha, otthagyott, stb stb... tegyük fel, csak nagyon jó barát, akitől nem tudsz megválni és nem is akarsz. Akkor az a helyzet, hogy kifogtál egy olyan szitut, hogy utálod a jóbarátod nőjét, és ő is téged. Baromira nem bírjátok egymás pofáját. Ő azért nem bírja a tiedet, mert a párja ex nője vagy. és pont. Itt neki a rosszabb, nem neked. Ezért sérteget téged. Az exed vagy elmondja neki minden nap innentől hogy csak őt szereti és senki mást, vagy nem mondja el, és a csaj innentől is be fog neked szólogatni, ez van. Te nem tudsz mit tenni. Max választhatsz, kell-e neked így is a barátság, vagy nem. A csaj marad.
2012. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Nagy mázlid van a férjeddel! Nekem már kicsit túlzottan is meglepő a higgadtsága és a nyugalma és, hogy még Ő nyugtatgat, hogy ne figyelj ránk, csak találkozgass nyugodtan az exeddel, mert jogod van hozzá. Hmm .. :) Az én férjem nem egy túlzottan féltékeny alkat, nem bánja ha beszélgetek férfiakkal (volt osztálytársakkal, ismerősökkel, barátokkal) de annak már nem nagyon örül ha expasikkal találkozom! Na mindegy, ez csak egy észrevétel volt. :) De egyébként pedig Te kérdeztél valamit, mindenki leírta, hogy ő személy szerint, hogyan kezelné, Te pedig leírtad, hogy elégedetlen vagy a válaszokkal és megmutattad a férjednek is, akinek szintén nem tetszettek. Akkor miért jöttél ide kérdezni? Miért nem vitattad meg kapásból a férjeddel és hallgattál rá? Nem feltétlenül az a jó válasz amit Te szeretnél hallani! Mert ha jól veszem ki, Te azt szeretnéd hallani, hogy találkozgass nyugodtan az exeddel. Ez még társaságban oké is lenne, de szerintem kettesben nem oké, ez van. Ahogyan valaki írta már előttem, az az igazság, hogy a kettesben találkozgatásról senkinek nem az jön le első körben, hogy baráti találkozó. Én sem örülnék ha a férjem kettesben találkozgatna az exével. Szerintem ezzel sokan így vannak.
2012. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!