Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem fogok "kifutni az időből"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fogok "kifutni az időből" ha a barátommal maradok?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva 23 éves leszek. A barátommal másfél éve vagyunk együtt, ő fiatalabb kicsit, 21 éves. Egyetemisták vagyunk mindketten, és még teljes mértékben a szüleinktől függünk: mindketten kollégisták vagyunk, a szüleink fizetik a koleszt, a kajánkat, az utazást (mindketten kb 200 km-re lakunk Pesttől, ahol tanulunk). Alkalmi diákmunkákat vállalunk, nyáron mindig, ha belefér akkor év közben is (nehéz az estig tartó óráink mellett), de ez a pénz nem sok mindenre elég, inkább a szüleinknek segítünk be vele.

A barátom az érettségi után még szakmát is szerzett a középiskolájában, és csak utána kezdett egyetemre járni, tehát most 21 évesen végez az első évvel. Alapszak 3 és fél év, utána mindenképpen szeretne majd mesterképzésre is menni, tehát még úgy 5 évig legalább egyetemista lesz. Én most ősszel kezdem a 2 éves mesterképzést, tehát jóval előbb végezni fogok, mint ő.

Eljegyzés, esküvő csak akkor jöhetne szóba ha már egy ideje együtt élünk. Az viszont nem tudom mikor lenne megvalósítható, hogy egy közös albérletbe költözzünk… mint mondtam, mindketten koleszosok vagyunk, szülők pénzén. Az albérlet többszörösébe kerül. Nem tudom, mikor tudnánk összeköltözni… Bár én hamarosan az egyetem mellett elkezdek rendesen dolgozni is, de barátom szerintem csak az egyetem után tudna.

Mire ő befejezi az egyetemet, én már 28 éves leszek…. És még utána költöznénk össze? És csak utána egy-két évvel házasság, és csak utána gyerek? Sose úgy terveztem, hogy 31-32 éves korom után szülök először…

Szeretem a barátomat, de az az igazság, hogy a közeljövőben (1-2 év) én már vágynék egy kis előrelépésre, konkrétan talán egy közös albérletre. Viszont még erre se látok esélyt, hanem csak arra, hogy folytatjuk a jelenlegi koleszos életünket, így ráadásul az együtt alvást, szexet is nagyon nehezen tudjuk megoldani. Az egyetem annyira lefoglal minket, hogy félév közben csak heti 1-2-szer találkozunk, általában hétvégén. De bizonyos hétvégéken haza is kell utazni szüleinkhez, stb.. van hogy két hétig nem alszunk együtt, ennél azért többet igényelnék, főleg hogy egy városban tanulunk. És ha még évekig kolisok leszünk (4 fős szobákban mindketten), ez nem mostanában fog megváltozni…

Szerintetek érdemes várnom, hogy jobb helyzetben legyünk, akkor is, ha erre a következő 3-4 évben nem látok esélyt? Vagy kellene egy olyan férfit keresnem, akivel előbb el tudjuk kezdeni a közös életet?


2012. máj. 21. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Magától nem fog ez a helyzet megoldódni. Beszéltél már vele erről? Egyelőre a szüleitek tartanak el, nincs ebben semmi, kérdéses, hogy mit akartok egymástól? Egyeznek a terveitek? Ha igen, akkor te végzel, munkába állsz, ő átmehet levelezőre, mellette tud dolgozni. Így ha szűkösen is, de ki tudtok jönni. Rengeteg pár csinálja így. A szülők válláról is leveszitek valamelyest a terhet, illetve a saját életeteket is tudjátok élni.
2012. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiatalok vagytok, nem is szabad elkapkodni, mert nagy pofára esés lehet belőle.


Nem lesz késő 27 évesen sem házasodni, addig lehet rég másik párod lesz és azt fogod mondani, de jó, hogy akkor nem...


Tapasztalat. Most dúl a szerelem, de mi lesz 3 év múlva? Ezen csak később gondolkodj!

2012. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az élet nem habostorta.

Eddig búra alatt éltél és most is ott vagy, hiszen a szüleid tartanak el. Szépen rá fogsz jönni, hogy nem minden úgy történik, ahogyan idealista fejjel eltervezted.

Azt javaslom, hogy szakíts, mert a terveid fontosabbak a jelenlegi kapcsolatodnál.

2012. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy neki mik a tervei? beszéltél róla? ne magad dönts a kapcsolatotokról csendben, ahelyett, hogy találnátok egy közös megoldást... vagy te már nem akarod ezt a fiút?
2012. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell döntened szerintem, hogy a terveid a fontosak vagy az, hogy szereted és együtt akarsz vele maradni.

Ha szereted (szerintem) akkor nem azon aggódsz, hogy ő később végez az egyetemen vagy, hogy mikor szülsz. Ahogy már írták páran a szüleitek tartanak el, úgyhogy ehhez kell alkalmazkodni, hidd el nagyon sokan vannak olyan helyzetben, hogy ritkán találkoznak, alszanak együtt. Mi is a barátommal, de szeretjük egymást és elviseljük a helyzetet.

(esetleg végezheti az egyetemen a mesterképzést már levelezőn)

2012. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezeket a kérdéseket a fiatalok, egyetemisták 95%-a feltehetné magának


ha most lecseréled a pasidat, akkor kell keresni egy újat, ha találsz is egyszer egy megfelelőt, akkor azzal el kell kezdeni mindent elölről felépíteni és lehet, hogy ő nem is akar majd összeköltözni, házasodni, gyereket


amúgy a 30 éves kor körüli szülés ma már nem kivételes, hanem inkább általános kezd lenni


semmiről nem maradsz le, de a szavaidból úgy érzem, hogy nem igazán szereted a barátodat, nem lennél kész várni rá, holott például egy férfi általában természetesnek veszi, ha a fiatalabb barátnője még tanul és évekig nem költözhetnek össze

úgy látom a lányoknál ez nem működik fordítva sajnos


a közös albérlet megoldás lehet, persze költségesebb is, ezért sok konfliktusforrás lehet a későbbiekben


de gondolj bele, hogy sokan még ennyit sem tudnak együtt lenni, ha más-más városokban tanulnak


ha dobod a párodat ezek miatt, attól még nem garantált, hogy 28-30 éves korodra már családban fogsz élni és gyerekeid is lesznek egy másik férfival

de úgy érzem neked a saját életed a legfontosabb és nagyjából mindegy, hogy kivel éled, csak minden időben történjen, ahogy eltervezted

2012. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!