Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elváltam 7 év házasság után 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam 7 év házasság után 1 gyerekkel, azóta én vagyok a legnagyobb szemét. Igaz ez (32/F)?

Figyelt kérdés

Van egy két éves gyermekünk, az ex feleségem 31 éves. A gyerek születése után fenekestül felfordult a világ, az addig mesésen működő kapcsolat borzalom lett.. szülés után rám se nézett, nem foglalkozott velem szex havi 1 alkalomra korlátozódott, az is úgy mintha a fogát húznák. Főzött meg rendezgette otthon a dolgokat, de kb ennyi. Magát is elhanyagolta azon felül hogy engem, közös programok megszűntek, minden energiáját és ideét a gyerekbe fektette.


A beszélgetések nem segítettek, mindig csak ígérgetett vagy szidott hogy ő anya és ez a legfontosabb és mit képzelek. 2 év után lazán bejelentettem hogy elválok (nem fenyegetőztem előtte vagy hasonló, ne azért legyen már velem mert fenyegetőzök) Kiakadt üvöltözött és elmondott mindennek, és másoknak is mondja.


A gyerekről gondoskodom, mert apai kötelességem viszont egy fatuskóra/második anyára nincs szükségem, remekül főzök és takarítok ha kell nem szorulok rá...


Mit tettetek volna a helyemben? Mindig ilyen szörnyű az élet gyerek után?


2012. jún. 4. 18:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
de magadról nem írtál, hogy támogattad e a terhesség alatt és után, mennyire voltál odaadó, vagy minden az ő nyakára hárult, vagy mennyire tudta melletted nőnek érezni magát, stb... ez mindig 2 emberen múlik, még csak az egyikről hallottunk leginkább.
2012. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

hát már meg ne sértődj, de tényleg nem lehetsz egy tál eper így elmondásod alapján...

1. tetszik vagy nem de egy anyának,főleg ameddig kiskorú a gyereke , mindig ő lesz a legfontosabb és te csak a második helyen leszel. Ez más családban is így van, ezaz élet rendje.


2. Egy nő szülés után a lelke és a teste is megváltozik, mivel a test kihordott egy magzatot, a léleknek pedig ápolnia kell és óvnia a magzatot. Ne csodálkozz, hogy aki eleinte jó csajnak tűnt, későbbiekben már nem az lesz!


3. Ahogy ki veszem a szavaidból, te inkább valami nagyvilági csávó vagy mintsem apatípus. És a feleségedet is inkább jó nőként tudnád elképzelni, mintsem dühös aggódó anyukának. Ha mégis igazam lenne, akkor minek ugrottál bele egy házasságba? Tök értelmetlen és elhamarkodott lépés volt.( az már csak a te jellemedet mutatja negatív értelemben hogy a feleségedről ilyen könnyen lemondtál, és a gyerekedről is)... ahogy olvasom soraidat nekem az tűnik fel, hogy igazán sose szeretted őket teljes tiszta szívből.....


Inkább nekem lenne kérdésem hozzád: ha belül te is ezt érezted akkor minek házasodtál meg ilyen rosszul? csak azt ne mondd, hogy azért mert a környezeted elvárta ezt tőled családalapítás gondolata címen, mert akkor te vagy a legnagyobb lúzer, hogy belementél....

2012. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mint említettem nem okoz gondot a főzés és a házimunka. Általában az volt a beosztás hogy ezeket én csinálom amíg ő a gyerekkel foglalkozik, ha későn jövök haza a munkából (határidős munkáink vannak, programozó vagyok) akkor én rendezem a gyereket reggel pedig alszik. Szerencsére jó gyerek ritkán van probléma.


Én foglalkoztam vele, megértettem próbáltam megoldást találni. Nőként tekintettem rá mindig. Sőt elején még azt is elnéztem hogy a szülés után mindenfélét összeeszik és hízik 20+ kilót (nem csak szoptatás alatt) csak egy év után jegyeztem meg hogy figyelni kéne erre amire szintén kiakadt. Mondjuk nem vonzódtam hozzá emiatt kevésbé, de inkább ő tekintett magára kevésbé nőként, nem én.


Egyébként mint mondtam 2 évig próbáltam menteni a dolgokat.

2012. jún. 4. 18:21
 4/26 A kérdező kommentje:

Kedves második:


Szerettem előtte másképp nem vettem volna el. Nem meggondolatlanságból kértem meg a kezét. Voltak közös terveink álmaink.


Sose mondtam hogy a legfontosabb akarok lenni neki, csak hogy ne legyek kevésbé fontos mint az előtt. És már megbocsáss de ez a "nő teste megváltozik" ezért ilyen értelemben eléggé sántít. Az én testem is megváltozna ha napi 3 tábla csokoládét tolnék magamba 0 mozgással. van egy rakat ismerősöm akik feleségének a teste "nem változott meg" legalábbis nem annyira. Persze anyukásabb lett, de egyáltalán nem olyan drasztikus változás volt a jellemző mint esetünkben..


Mi az hogy nagyvilági csávó vagyok? Mer tudok főzni meg takarítani? Vagy nem értem mire gondolsz.

2012. jún. 4. 18:26
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itt korrekt választ fogsz kapni, a pasik megértenek majd, a nők nem. Előfordulhat egy-két pasi, aki habzó szájjal ugat majd, hogy egy igazi férfi így-úgy.


Én egértelek (bár a cipődben nem jártam még), mert természetes dolog, hogy az anyukának a gyerek az első, de attól még az apuka ne legyen az utolsó, de persze én is pasi vagyok, ergo valahol elfogult. Ettől függetlenül vannak fokozatok aközött, hogy lelkileg zsarolod az asszonyt, meg aközött, hogy szó nélkül bejelented a válást.

2012. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Felfoghattad volna társbérletnek és csalhattad volna.
2012. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

először is bocsi, de a nagyvilági csávó alatt, arra gondoltam hogy olyan casanova típus, aki szédítő a nőket, kártyázik, iszik, és nem tudja, hogy a jó dolgában mit csináljon. De látom már hogy nem ilyen vagy ne haragudj. :(


Hát, én elhiszem neked, hogy valóban voltak közös terveitek, és tényleg nem akarlak elszomorítani, de az elmondottak alapján, így már nem tartom túl valószínűnek, hogy a kapcsolatotok rendbe jön, sőt lehet, hogy jobb is hogy vége.

Persze, hogy megváltozik a nők teste! nálunk legalábbis idáig mindenkinek aki szült....kivéve engem, de azért mert én még nem szültem. Fordított esetben biztos én is felszednék vagy 20 kg-mot. A barátaid feleségével ne törődj. Hidd el ők ugyanúgy meghíztak, csak most vagy őrülten fogyókúráznak, vagy szerencsés géneket örököltek a szüleiktől. Van ilyen. Amúgy a hawerjaid a vékony feleségükkel nem szoktak hencegni? ( mert benne van a pakliban, hogy őket is ugyanannyira zavarta, csak ők rádumálták az asszonyra hogy fogyjon le)

2012. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Igaz.
2012. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne ítélkezzetek,attól,hogy milyen stílusban ír,még nem tudhatjuk milyen ember.Két emberen múlik egy kapcsolat,vagyis mindketten hibásak vagytok abban,hogy elváltatok.

Úgy gondolom,hogy egy nő,akinek van kisgyereke ugyanúgy nő,és feleség is.Nem szabad magát elhanyagolni és a férjet a háttérbe szorítani.Emellett,nem tudom nálunk a párom és a fiam ugyanolyan helyen állnak,mindkettő ugyanannyira fontos.

Sokat hallom,hogy szülés után sok nő nem hajlandó szeretkezni,persze ok a hormonok,meg minden de azért,ha az ember igazán szereti a párját,akkor vagy elmegy orvoshoz,hogyan legyen jobb vagy megbeszélik,hogy elölről kezdik,újra óvatosan,fokozatosan,ha egy nő erre nem hajlandó akkor bizony ne lepődjön meg hogy a férfi egy idő után besokall.Egy kapcsolatban de egy házasságban még inkább fontos a partner kielégítése nem csak azért mert azzal,hogy megfogadtátok,hogy jóban rosszban azt is megfogadtátok,hogy örömöt szereztek egymásnak,odafigyeltek egymás igényeire és kielégítitek azokat,természetesen normális keretek között.

A másik az,hogy egy jó családban házasságban a szülők közösen foglalkoznak a gyerekkel,közösen szerveznek programot,oda figyelnek,hogy legyenek kettesben eltöltött órák,akár 1-2 nap,ugye ahogy nagyobb a gyerek több a lehetőség is.

A kapcsolatot ápolni kell,foglalkozni sokat a másikkal,nem kifogás,hogy anya vagyok a gyerek a legfontosabb,mert a férjnek ugyanolyan fontosnak kell lenni,vagy a feleségnek,azért házasodtatok össze,mert szerettétek egymást,volt jövőtök,együtt akartátok leélni az életeteket,akkor hogy a viharba ne lenne fontos a másik gyerek születése után is?

Úgy gondolom,két ember hibája ha tönkre megy egy kapcsolat,az már más kérdés nagyobb százalékban ki hanyagolta el a másikat stb.

Undorító dolog a feleségedtől,hogy elmond mindennek,és valószínűleg a gyerekednek is ezt mondja,ennél nagyobb butaságot és szemétséget nem csinálhat,hogy uszítja agyereket az apja ellen.

De ha fontos lett volna nektek igazán a kapcsolat jobban harcoltok érte.

Nekem ez a véleményem,megjegyzem nő vagyok,van egy 13 hónapos kisfiam 1,5 éves vagyok férjnél,2 éve élünk együtt,és majdnem 3 éve vagyunk együtt,szexuális életünkért megdolgoztunk,nekem fizikailag nem volt jó az első 3-4 hónapban,de együtt megoldottuk,mert fontos volt/ és most is fontos a másik,és vágyunk egymásra,1-2 naponta napi 1x2x élünk házaséletet nem kötelességből,el sem tudom képzelni,hogy ne csináljuk.

2012. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem szoktak hencegni csak közös összejövetelen láttam hogy alakulnak, és beismerem nem volt jó látni hogy a kedves nejem kirendeli a libamájat előételnek főételt és desszertet és szemmel láthatóan gyarapodik. Egyébként nem zavar a változás, nekem tacskó koromban is bejöttek a szült érettebb nők. Amit viszont nem fogadok el az az összevissza zabálás nassolás. Nem szoktam inni, általában havi 6 sör az átlag, töményet nem, otthon meg egyáltalán nem. Egyetlen szenvedélyem a számítógépes játékok, de azt se vittem túlzásba csak ha volt rá idő játszottam, mondjuk emiatt is piszkált hogy nőjek fel.
2012. jún. 4. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!