Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim nem engedik hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim nem engedik hogy a barátomnál aludjak.20 éves leszek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, szorgalmi időszakban 4napot a kollégiumban 3at otthon töltöttem. Több mint féléve együtt vagyok a barátommal, ő ott él. Én 60 km-rel arrébb. A kollégium június közepéig lesz nyitva és utána nem tudok hol aludni ha a nyáron találkozni akarunk. Náluk én nem aludhatok, és ő se nálunk. Mindez az én szüleim miatt, nem engedik pedig tudják h komolyan gondolom ezt a kapcsolatot.

Persze megoldható hogy egy napra találkozzunk vagy ott vagy itthon, de 2hetente fél nap?

Mit csináljak?:(


2012. jún. 7. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tiniszerelem 20 évesen? Jéééééééézusom :-O már bocsánat, de 20 évesen már rég kinőtte a tinikort és szerintem van eszük védekezésre egy főiskolás lány nem hiszem, hogy ne gondolna rá, atyavilág..
2012. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz tenni, csak beszélni velük, hogy a világ legtermészetesebb dolga, ha két felnőtt ember egymásnál alszik, lefekszenek, ha szeretik egymást. Ezt a szüleid is hasonlóan csinálhatták annak idején még lehet korábban is mint te (bár ezt én nem tudom) de nyugodtan felhozhatod őket példának. Mondd meg nekik, hogy te ezt így érzed és szeretnéd velük megbeszélni, mert őszinte akarsz velük lenni és bízzanak benned, hogy ezzel nem történik semmi baj és te is bízol bennük, hogy 20 évesen megengedik neked ezt az egyszerű kérést, hogy valamelyikőtök a másiknál aludhasson. Tudom néha kicsit ciki a szülőkkel ilyen dolgokról beszélni, de ezen kívül mást nem tudsz tenni. Beszélj velük erről, ha kell többször is, ha édesanyáddal, vagy édesapáddal vagy bizalmasabb kapcsolatba, először vele beszélj erről és próbáld meg ,,magad mellé állítani" hogy aztán a szigorúbb szülőt már ne egyedül kelljen megpuhítanod.
2012. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Saját felelősségére csinálja azt, amit szeretne. ÉS ha valami rosszúl sűl el, viselje a következményeket.."


Ez mind szép és jó lenne, de mivel tanuló, csak egy érettségije van, mert ugye most jár főiskolára, munka sehol(?) akkor aztán marhára tudja vállalni a következményeket. Ha meg az új divat szerint, megszakításosan nyomják akkor esély maximális a gyerekre.

2012. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát már bocsánat, de ez nagyon durva. Néha elgondolkozom, hogy az ilyen típusú történetek igazak-e, mert már nem először látok ilyet.

A megoldás: Egyszerűen haza kéne vinned, és kész. Persze a szüleid megtehetik, hogy nem engedik be a házukba, de azért az durva lenne. Nem ismerem a szüleidet, de ha reális esély van rá, hogy balhéznak, akkor inkább nála találkozzatok. Szépen megmondod, hogy nem alszol otthon pár napig. Azzal már végképp nem tudnak mit tenni, legfeljebb felforr az agyvizük, és dührohamot kapnak (amit én személy szerint még élveznék is, ha ilyen korlátolt szüleim lennének).


Kedves 52 éves apuka!

Mást nem tudok mondani, mint hogy te is korlátolt vagy. Annyi jó tanácsot szeretnék adni, hogy azért a 18-20 éveseket sem ártana tisztelni. Lehet, hogy még nincs akkora nagy élettapasztalatuk, de ők is felnőtt, gondolkodó emberek, és nem úgy kellene rájuk tekinteni, mint valami kis pisisekre. De ez a nagy lenézés a válaszodban elég érdekes, meg amúgy látszik, hogy fogalmad sincs a fiatalokról.

Azért annyit még kérdeznék, hogy miért lenne jobb, ha elköltözne? Attól még ugyanúgy hazaállíthat egy gyerekkel, ha baj van. Persze ez csak hipotetikus, mert mint írtam, egy 18-20 éves embernek már van felelősségérzete, és nem tesz meg bármilyen hülyeséget.

2012. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

21:39 Nincs rálátásom? ezt mégis honnan veszed?!


Van egy 16, meg egy 18 éves lányom, szóval a kettőnk közül nekem nagyobb rálátásom van a dolgokra, mint neked!


És igen korlátolt vagyok. Nem tudom hogy manapság mire ez a nagy sietség, hova siettek fiatalok? Én annó a "feleségemet" (akkor még csak barátnő volt) 1,5 hónapnyi "járás" után csókoltam meg először. 1-1,5 évig jártunk mire ágyba kerültünk, de itt legalább már mind a 2en jól kiismertük a másikat és 0% félelem volt afelé hogy le fog lépni mással! Ma meg azt olvasni itt és más forumokon is, hogyha nincs meg a csók az első randin, akkor felesleges utána bármit tenni.. vagy hogyha "lefekszem vele első randin akkor le fog lépni?"


Komolyan, mintha egyeseknek nem lenne a fejükben józan paraszti ész, amivel döntést tudna hozni.


Amúgy meg gondolom oka van hogy nem aludhat a lány a barátjánál. Ha a lány ennyire nem képes, hogy még be se mutatta a barátját a szülőknek, mert én erre következtetek..bár nem derül ki pontosan, akkor hogy várhatja el a szüleitől hogy rábólintsanak valamire amit nem ismernek?!

Mi 18 éves lányunk is felhozta már ezt a témát, bemutatta a barátját, hozzávaló, jól megvannak. Semmi okunk sincs tiltani őket egymástól, mivel ismerjük. Azt viszont tudja a srác, hogyha netán gyerek lesz tőle, és lelép, akkor én a föld alól is elő fogom keríteni...

2012. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

kommentként írtam hogy már találkoztak vele, elég jó a kapcsolatuk és fogamzásgátlót is szedek. de ha valaki még akar támadni valamilyen okból, csak nyugodtan.

köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 11. 15:36
 17/17 anonim ***** válasza:
Le kellene ülni a szülőkkel és megkérdezni hogy mi a bajuk vele. Ha semmi akkor nem értem a tiltás okát?! Hiába, csak úgy hogy kiszúrjanak veled a saját szüleid, azért nem fogják tiltani. Valami biztos van a háttérben amiről nem tudsz, amit nem mondanak el a szemedbe.
2012. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!