Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a tapasztalatok, ha valaki portással jár? Azok nem egy logikátlan emberek?

Figyelt kérdés

meg akar ismerni engem egy srác, de kicsit vontatottan beszél, és olyanokon röhög néha, ami nem is poén.

volt már egy kapcsolatom buta emberrel, kikészített, hogy logikusan/következetesen nem tud sajnos gondolkodni, amiből kommunikációs gondok lettek a végén.


nos a mostani srácról csak annyi állt eddig össze amit az elején írtam, plusz, hogy portás és nem is akar továbbtanulni. szakköz.érettségis. nem a tanultság hiányzik, nem a végzettség, hanem ami vele jár agyilag.


egy példa:

azt mondom, szerintem az "A" megoldás jó ezért meg azért. erre egy tanulatlan: de mért? a B sokkal jobb, mert A hülyeség, a B-t így meg így kell megcsinálni. a B jobb. mi soha nem értünk egyet semmiben-sértődés, harag, düh.

erre egy tanult: az A-nak ez meg az az az előnye, hátránya, a B-nek ellenben ez az előnye és talán kevesebb a hátránya, nem annyira rizikós, mint A, könnyebben is kivitelezhető. de te mivel tudod még A-t alá támasztani? és visszakérdez az én meglátásomra - megbeszélés, racionalitás, logika.


Szóval portással tapasztalatok?


2012. júl. 2. 20:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
és nem önmagában probléma hogy portás, hanem le is szögezte hogy ő nem is akar tanulni, fejlődni. ez álmai munkahelye.
2012. júl. 2. 20:28
 12/27 A kérdező kommentje:
és ehhez társul még, hogy röhög a semmin.
2012. júl. 2. 20:29
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
Én is röhögök minden f.aszságon, mégis az IQ-m messze veri az átlagot, erről ennyit.
2012. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
de ő a semmin röhög hidd el
2012. júl. 2. 20:36
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azok nem egy logikátlan emberek?" Azok helyett ők..., tudod, ha intelligenciáról beszélgetünk akkor ezzel sem árt tisztában lenni!


"nem is akar továbbtanulni. szakköz.érettségis. nem a tanultság hiányzik, nem a végzettség, hanem ami vele jár agyilag." De neked ebből igen is a tanultság hiányzik, vagyis az, hogy nem tudod elmondani a barátnőidnek, hogy:" csajok, képzeljétek Józsinak az új barátomnak 2 diplomája van."

"Hanem ami vele jár agyilag", tudod hány olyat ismerek, akinek nincs diplomája "csak" egy érettségije, vannak köztük olyanok, akiknek azért nincs, mert nem akartak továbbtanulni, és van olyan is, aki tovább szeretett volna tanulni DE anyucinak, apucinak nem tellett rá.

Amúgy a példád logikátlan és gyerekes. Az egész írásodból látszik, hogy szinte nem tudsz semmit a világról, nem hogy a világról, de még az emberekről sem.

Le lehet szavazni, be is lehet szólni, de az is csak azt bizonyítja, hogy milyen gyerekes vagy még.

2012. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem a bnők érdekelnek, hogy mit gondolnak a leendő páromról, hanem a saját életem érdekel, hogy kivel kezdek el komoly kapcsolatot.


annyiban lehet rosszul ítéltem meg a dolgokat, hogy nem iskolázottság függőek ezek a dolgok. viszont az én tapasztalatom, azt mutatja, hogy de.


példa: az ex engem anno átvert, megalázott, kidobott. Közben fősulira íratkozott be, drámatagozatos is volt egy darabig és évek múlva, amikor már réges régen nem voltunk együtt, találkoztunk és meglepetésemre, bocsánatot kért, mindazért amiket anno velem tett. és ment tovább az élet egymás nélkül.

nos ezt értelmi érés nélkül elképzelhetetlennek tartom és szerintem nagyban közrejátszott egy tanultabb légkör ebben, tekintve, hogy a tesója, aki konyhai kisegítő maradt soha nem képes senkitől bocsánatot kérni, mert azt hiszi azzal nem lesz férfi.

2012. júl. 2. 21:10
 17/27 A kérdező kommentje:
és örülnék ha beszólásmentes lenne egy-egy válasz.
2012. júl. 2. 21:12
 18/27 A kérdező kommentje:

és azért használtam "azok" megjelölést, amiért teljesen távlatiban akartam feltenni a kérdést. nem konkrét személyekre mutogatva, hanem csak egy körre.


pl.: Kik azok ott?


ez egy távlati szemszög és helyes "ők" nélkül.

2012. júl. 2. 21:14
 19/27 A kérdező kommentje:
és kedves 15-ös. annyiban bizonyíthatnád az igazad, ha megírnád mi a végzettséged. mert ha diploma mellett képes vagy provokatívan érvelni, a neten vadidegeneknek, már el is hiszem, hogy valóban nem iskolázottság függvénye az, hogy ki hogyan érvel A és B eset mellett vagy ellen.
2012. júl. 2. 21:30
 20/27 anonim válasza:

A portás szakmához ugyan nem kell hivatalos papír, de komoly felkészültséget igénylő hivatás. A portásság felelősséggel jár, hiszen egy teljes épület nyugalma és biztonsága egyedül a portástól függ. Ő az, aki egy személyben eldönti, ki jöhet be, kinek kell kint maradnia, csak a saját ösztöneiben és tapasztalatában bízhat. Ismerni kell az embereket, tudni kell bánni velük. Első pillantásra képesnek kell lenni eldönteni egy vadidegenről, hogy mi a szándéka, egyenesen a veséjébe kell látni. Tudni kell, mikor kell barátságos hangnemet megütni, mikor udvarias határozottsággal fellépni, sőt, néha szükséges bunkón viselkedni. Helyes első benyomással komoly vészhelyzeteket lehet elhárítani, egyszer Szekszárdon egy portás pusztán az üdvözlés formájának helyes megválasztásával megakadályozott egy bankrablást!


Néha azonban minden igyekezet ellenére csődött mond a pszichológia, ilyenkor testi kényszert kell alkalmazni. Egyszerűbb esetben csak egy 10 fős részeg társaságot kell megfegyelmezni, de Coloradóban dokumentáltak esetet, amikor a portásnak egy felbőszült fekete medvével kellett elbánnia! Az egészhez hozzájönnek még a komoly szellemi és fizikai megterhelést jelentő 24 órás műszakok. Ezért amikor portásnak jelenkezik valaki, mindenre kiterjedő fizikai felmérésen esik át, és utána évente több hetes edzőtáborozáson kell részt vennie. Ha a nem teljesít, mennie kell. Ezért nincsenek kövér vagy dohányos portások.


Emellett a portások világlátott emberek, no nem azért, mert annyit utaznának -- arra nem lenne idejük. Hanem a világ jön hozzájuk: utazók színes forgataga minden nap. Mindenki megáll néhány szóra, megosztják történeteiket, tapasztalataikat, cserébe a portás elmeséli a legfrissebb híreket. Indonézül a portást "penjaga pintu"-nak hívják, ami szószerint hírmondót jelent. 1939. szeptemper elsején a Gleiwitzi rádióadó elleni támadásról a Fehér Ház portása hamarabb értesült, mint Roosevelt elnök!


Tehát én azt mondom, ha szerinted "A" a megoldás, és odajön hozzád egy portás, és azt mondja, hogy "B". Felesleges érvelni vagy vitatkozni: jobban jársz, ha elfogadod, nem lehet mindig igazad.

2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!