Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös/külön kassza?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt ezeket a témákat és alaposan elképedtem!Hihetetlenek egyesek!Ezért tart itt a világ ahol!Szerintetek az egy normális párkapcsolat ahol az aki többet keres az minden este lazacot zabál a másik meg majszolja melette a zsíroskenyeret?!?!FÚJ!!Én nő vagyok,amikor még egyetemre jártam és a férjem(akkor még csak barát) már dolgozott(neki "csak" értségije van) mindent megosztott velem,a saját kiadásaimat fedeztem(bérlet,mobilfeltöltés,stb),de fel sem merült benne,hogy akkor fizessem a rezsi felét vagy bármit,mert tudta nem lenne miből.Megosztotta velem amije van,ha paprikáskrumplit akkor azt...Aztán nekem meglett a diplomám,és a dupláját keresem per pillanat mint ő.Eszembe se jut,hogy na akkor most én márkás cuccban feszítek ő meg kínaiban...Természetes,hogy most én fizetem a költségek nagy(obb) részét,és neki ugyanúgy "jár" teszem azt a Levi's farmer mint nekem!És ha neki netán nem lesz munkája akkor EGYÜTT adunk lejebb az igényekből,ha nekem nem szintén...

Emberek!Gusztustalanok vagytok!Ezért van az,hogy sokan elválnak,ha másik munkanélküli lesz(most nem a dologzni nem akarókról beszélek az más eset)Akinek nem inge ne vegye magára!

30/Nő


2012. júl. 3. 21:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Úgy van! Mondd meg nekik!

De kemény vagy kérdező. :D


Azért hadd kérdezzem meg. Mondjuk neked most jól megy sorod, igazán gratulálok hozzá. Tegyük fel elkezd szárnyalni a karriered, csak dől a pénz, mindenki örül.

Tegyük fel a férjedet kirúgják, mert válság és mert amúgy is Magyarország... Sajnálatos.

Te mindeközben nagyon sikeres vagy, házat tudsz venni, kocsit, mindenfélét, természetesen mindent megosztasz a férjeddel is, aki akárhogy is kapar mindenfelé, egyszerűen nem veszik fel éveken át sehova, csak maximum ideig-óráig.

Ott tartunk, hogy te felhalmoztál egy házat, két kocsit, relatív luxusberendezést, tényleg hiperszuper pöpec életet tudtál biztosítani magatoknak, esetleg gyerekeknek családnak. Férjed anyagilag maximum a rezsibe és hasonlókba tudott beszállni, de sosem bántad.

Ezek után pedig egy szép napon bejelenti, hogy lelép egy húsz éves szőke macával, mert elunt téged. Igazából már fél éve viszonyuk van. Beadja a válókeresetet, házasság alatt szerzett vagyon fele övé. Ház, kocsik, berendezés...

Pedig ha úgy vesszük csak és kizárólag te kerested meg.

Szóval nézed ahogy a férjed a te pénzedből vásárolt kocsiban elhajt az új szőke macával, viszi a házad felét, a neked járó rész összege nem elég, maximum egy kis lakásra, és életed derekán ott tartasz, hogy nem igazán maradt semmid.


Csak úgy egy percre a fröcsögő dühtől eltekintve, ha úgy mélyen belegondolsz - mert akár ez is történhetne, ismerek én nem egy ilyen esetet sajnos - neked őőőőszintén, szívedre téve a kezed... nem b.aszná a csőröd, hogy lenyúlt szinte mindent, amihez alig tett hozzá...?


Kétlem, hogy akik a külön kassza mellett döntöttek, azért teszik, hogy a zsíros kenyeren tengődő barátjuk/barátnőjük arcába röhöghessen a lazaccal levis gatyában. De nekem pl nagy ambícióim vannak, és ha sikerül fényes karriert befutnom, nem akarom, hogy egy szerencsétlen végkifejlet esetén lenyúlja valaki, aki igazából egész életében elvolt azzal is, hogy bolti eladó legyen. BIZTOS, hogy nem azt sajnálnám tőle, hogy neki is olyan ruhája vagy étele legyen, mint nekem, de ha anyagiakról van szó, nem árt kicsit leszállni a földre a felhőtlen vak szerelemből, és reálisan gondolkozni. Szerintem.

2012. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem megy jól,hogy kocsi(k) meg ház...

De akkor ő is feltehette volna annó ezt a kérdést.Ő is mondhatta volna annó,hogy nem tart el amig egyetemre járok,mert mi van ha lelépek egy pénzes faszival(mert fiatal vagyok,okos, és csinos,lett volna rá alaklom szerintem,ha nagyon akarom).Előtte meg ettem x évig az ő kenyerét.Akkor ő vállalta a "kockázatot" most mondjuk azt én vállalom..Ez így fair szerintem.Nyilván nem örülnék,nem mondom,hogy igen(mert nem akarok álszent lenni),de akkor azt mondanám,így jártam...

2012. júl. 3. 22:01
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a 20 éves szőke macák nem hinném,hogy egy munkanélküli 40-es elvát(sőt abban az állapotban még házas pasit akarnának maguknak,akit az asszony tart el...:-D
2012. júl. 3. 22:04
 14/19 A kérdező kommentje:
Jah amúgy most akar levelezőn fősulira járni,mert nincs jól el azzal,hogy "bolti eladó".Amúgy egészségügyben dolgozik,mentőzik,hát én havi egy milláért se csinálnám az ő melóját....
2012. júl. 3. 22:10
 15/19 A kérdező kommentje:

Még valamit 11-es!

"Kétlem, hogy akik a külön kassza mellett döntöttek, azért teszik, hogy a zsíros kenyeren tengődő barátjuk/barátnőjük arcába röhöghessen a lazaccal levis gatyában. "

Hát a válaszok stilusából nekem kb ez jött le.Nem igazán mások külön kasszáján akadtam ki,hanem azon ahogy egyesek rögtön leingyenélöznek valakit aki egy párkapcsolatban akár egy fillérel is kevesebbet "mer" keresni a társánál ellenben közös kasszán van vele,vagy pénzt fogad el...

2012. júl. 3. 22:24
 16/19 anonim ***** válasza:
Közös kassza hogy bármikor költessek
2012. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
hmmm... ez erdekes... en kozos kasszan voltam vagyok is de megsem :D van felre tett penzem amirol a parom nem tud persze tettem kozosbe is , nem hinnem ha ez megvetni valo dolog lenne , hisz en kerestem annyival tobbet , es ha kulon vet minket a sors tudok mibol ujra kezdeni... szerintem nem kell ezt tul porogni
2012. júl. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
elozo vagyok... ha megse megyunk kulon az evek alatt a fiamnak lesz mihez nyulnia :)
2012. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csak ehez igaz szerelem kell amit manapság elég nehéz megtalálni ;)
2012. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!